بودجه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی نیمی از خریداران خودرو

فارس : حدود ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی، بودجه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید خودرو در نظر گرفته‌اند که ۵۷ درصد آنها علاقه‌مند به خرید خودروهای شاسی‌بلند هستند. این در حالی است که خودروهای موجود در این رده قیمتی، چینی هستند.
یکی از اصلی‌ترین معیارهای تصمیم‌گیری خرید خودرو، میزان بودجه خریدار است. نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد حدود ۵۰ درصد از پرسش شوندگان بودجه‌ای بین ۵۰ تا ۱۰۰میلیون تومان برای خرید خودرو در نظر گرفته‌اند که ۵۷ درصد آنها علاقه‌مند به خرید انواع مدل‌های شاسی‌بلند در بازار هستند، این در حالی است که بیش از ۷۵ درصد از تنوع خودروهای این رده قیمتی را محصولات چینی تشکیل می‌دهند و تمام خودروهای SUV در این رده قیمتی از برندهای چینی موجود در بازار ایران هستند. افراد با بودجه زیر ۵۰ میلیون تومان نیز ۱۴ درصد از کل پاسخ‌دهندگان را تشکیل می‌دهند و نزدیک به ۴۳ درصد آنها تمایل به خرید خودروی سدان دارند. در سایر رده‌های قیمتی نیز ۱۷ درصد با بودجه ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان، ۹ درصد با توان خرید ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیون تومان و حدود ۱۱ درصد نیز با بودجه ۱۵۰ میلیون تومان به بالا به‌دنبال خودروی مورد علاقه خود هستند. حدود ۸۰ درصدافرادی که بودجه بالای ۱۵۰ میلیون تومان برای خرید خودرو دارند. تمایل به خرید انواع خودروهای شاسی‌بلند داشته‌اند و در این دسته قیمتی ۴۰ درصد افراد علاقه‌مند به خرید برندهای آلمانی هستند و خودروهای ساخت کشورهای ژاپن، فرانسه، کره جنوبی و آمریکا درصد فراوانی تقریبا مشابهی را کسب کرده‌اند.

طبق نظرسنجی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، از بررسی اطلاعات مربوط به افرادی که تمایل به خرید خودروهای سدان داشته‌اند استحکام و ایمنی با حدود ۳۸ درصد بالاترین معیار خرید انتخاب و خرید بیان شده است. همچنین در افرادی که تمایل به خرید انواع خودروهای SUV داشته‌اند «قدرت و شتاب» و «استحکام و ایمنی» هر کدام با ۳۰ درصد فراوانی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب و خرید خودرو به حساب آمده‌اند. از افرادی که زیبایی ظاهری خودرو را به‌عنوان معیار اصلی خرید انتخاب کرده‌اند ۴۷ درصد زیر ۳۵ سال سن دارند و ۲۵ درصد از ایشان را بانوان تشکیل می‌دهند که نسبت به توزیع کلی نمونه درصد فراوانی بیشتری را نشان می‌دهد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران