دلایل نارضایتی‌ از عرضه‌کنندگان خودرو

در یک تحقیق مهمترین دلایل نارضایتی مصرف‌کنندگان از خودروسازان و واردکنندگان خودرو مشخص شده است. به گزارش ایسنا، در شرایطی که بخش قابل توجهی از مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند این پرسش مطرح است که دلایل این نارضایتی‌ها چیست.

پاسخ به این پرسش در تحقیق شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از وضعیت رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودروهای سواری در بازه زمانی تابستان امسال، مشخص شده است.

طبق نتایج این تحقیق بیشترین دلایل نارضایتی مصرف‌کنندگان به پنج عامل مهم در فرایند فروش خودروهای سواری در ایران باز می‌گردد.

"تاخیر در تحویل خودرو"، "ایراد داشتن خودرو در زمان تحویل"، "کم بودن تنوع آپشن‌ها"، "عدم تناسب قیمت با کیفیت خودرو" و "تاخیر در تحویل پلاک و مدارک خودرو"؛ از مهمترین دلایل نارضایتی مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو بوده است.

در این تحقیق از ۸۸ هزار و ۲۶۲ نفر از خریداران خودروهای صفرکیلومتر داخلی و خارجی در بازه زمانی تابستان امسال نظرسنجی و مصاحبه صورت گرفته است.

در مطالعه میزان رضایتمندی مشتریان از فرایند فروش خودروهای سواری داخلی و خارجی، شاخص‌هایی همچون اطلاع‌رسانی و پاسخگویی، توجه به خواست مشتری، هزینه و زمان صرف شده برای خرید و شرایط تحویل خودرو، مورد بررسی قرار گرفته است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

محمدرضا T

1396/10/5
"تاخیر در تحویل خودرو"، "ایراد داشتن خودرو در زمان تحویل"، "کم بودن تنوع آپشن‌ها"، "عدم تناسب قیمت با کیفیت خودرو" و "تاخیر در تحویل پلاک و مدارک خودرو"؛ چیزی مونده که از قلم افتاده باشه ؟ واقعا اگر این دلایل توو یک کشور دیگه توسط خریداران مطرح میشد با خودروسازانشون چه برخوردی میشد ؟ ...

ميثم

1396/10/5
احتياج به اين همه نظر سنجي نبود طرف تو سازمان بازرسي هر چيزي مينوشت برا خودرو سازا مصداق داشت بدقولي بي كيفيتي نقص فني ايرادات مونتاژ تاخير در تحويل شرايط يك طرفه قرار داد قيمت نا مشخص و مسخره ترين چيزي كه جديدا مد شده تو قرار داداشون ميارن عدم و جود حق انصراف ! اين ديگه كجاي دلمون بزاريم ؟ من متن قانون كشور كه تو مجلس تصويب شده رو بردم گذاشتم جلو مدير crm سايپا ميگه ما همچين چيزي بدستمون نرسيده و طبق قوانين خودمون عمل ميكنيم علنا دارن قانون كشور نقض ميكنن كي رسيدگي ميكنه ؟ سازمان حمايت ؟ سادمان بازرسي كل كشور ؟ ديوان عدالت ؟ وزارت صنايع ؟ قوه قضاييه ؟ كجا

Mohammad.B

1396/10/6
دلیل نارضایتی از عرضه کنندگان خودرو خیلی ساده هست و اونم اینه این دوستان به تنها چیزی که فکر میکنن اینه که محصولشون هر هر جور که شده بفروشن و کاری ندارن که بعدا چه مشکلاتی رو برای مصرف کننده به وجود میاره