ازسرگیری شماره‌گذاری ۲۵ خودروی غیراستاندارد به‌یک‌شرط

معاون نظارت سازمان ملی استاندارد گفت: خودروهایی که اسمشان برای جلوگیری از شماره‌گذاری آمده است در صورت رسیدن به استانداردهای مورد تأیید سازمان استاندارد، دوباره شماره‌گذاری می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ امیرحسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در برنامه تیتر امشب سیما گفت: اینکه بعضی از خودروسازان اعلام کرده‌اند که تولید برخی از خودروها متوقف شده به این علت بوده که استاندارد کردن این خودروها هزینه برتر از توقف خط تولید آنها بوده است.
وی با اشاره به اینکه تنها نوع خاصی از خودرو به‌دلیل عدم رعایت استاندارد متوقف می‌شود افزود: خودرویی که یک بار تولید شده مشمول قوانین جدید نیست بلکه خودروهای حین تولید مشمول استانداردهای نوین می‌شود.
مدیرکل صنایع خودرو ادامه داد: از اول دی امسال استانداردها لحظه به لحظه بیشتر، پویاتر و البته سخت‌گیرانه‌تر می‌شود به این ترتیب که اگر تولیدکننده به این استانداردها برسد طبیعتاً به تولید محصول خود ادامه می‌دهد و اگر نرسد تولیدش متوقف می‌شود.
در ادامه وحید مرندی مقدم معاون نظارت سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه شرکتهایی که بتوانند استانداردهای نوین را روی محصولات خود اعمال کنند، به تولید ادامه می‌دهند گفت: خودروسازانی که نمی‌توانند استانداردهای جدید را اعمال کنند طبیعتاً برای از بین نرفتن سرمایه خود از سرمایه گذاری اجتناب می‌کنند.
وی افزود: اگر این اقدام هوشمندانه توسط خودروسازان در همه صنایع رعایت شود حجم بالایی از کار استاندارد کاهش می‌یابد.
معاون سازمان استاندارد ادامه داد: براساس توافق صورت‌گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت نوع خودرو با تفکیک موردی مشخص شده است.
البته این نوع تفکیک برای مردم قابل لمس نیست اما برای ناجا و استاندارد مشخص شده است.
وی با اشاره به اینکه کافیست مردم بدانند که استانداردهای نوین روی خودروها اعمال می‌شود تصریح کرد: خودروهایی که اسمشان برای جلوگیری از شماره‌گذاری آمده است در صورت رسیدن به استانداردهای مورد تأیید سازمان استاندارد، دوباره شماره‌گذاری می‌شوند.
وی گفت: سازمان استاندارد به هیچ عنوان از رعایت استانداردها عقب‌نشینی نمی‌کند.
در ادامه برنامه ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش ایمنی هرچه سختگیری بیشتر باشد مجلس حمایت بیشتری از آن خواهد داشت گفت: تا یک سال دیگر تولیدکنندگانی که قبلاً مجوز گرفته‌اند، تنها اجازه تولید و فروش محصولاتی را دارند که با استاندارد نوین فاصله ندارد.
این عضو کمیسیون صنایع افزود: قشری از جامعه توان خرید بالایی ندارند و اگر خودرویی جایگزین خودروهای از رده خارج نشود، موجب بالاتر رفتن قیمت خودرو می‌شود و جایگزین نکردن محصول خود به تورم کمک می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بهبود مستمر شعار تولیدکنندگان است، تصریح کرد: استانداردهای 85گانه نیز مطابق این شعار قابل توجیه است.
نظرات
 
 
 

محمد

1396/10/5
اینم با یه جلسه شخصی و صمیمی حل میشه بابا...
چرا اینقدر سخت میگیرین یه دوتا حساب توشون پر پول میشه در نتیجه امضا میاد روی استاندارد خودرویی
در کمترین زمان بیشترین بازده

MehD

1396/10/5
جالبه که در لیستی که دیروز منتشر شد و خودروهایی که تولیدشون متوقف شد خبری از نیسان آبی زامیاد که قاتل جاده هاست نیست و ظاهرا همچنان با قدرت و شدت تولید میشه!..یعنی استاندارهای این فسیل آبی از هیوندای i10 بیشتره؟

علی

1396/10/5
جداً بیشتر این خودروها به جز پراید و پژوی خودشون اصلا دیگه تولید نمی شوند. کافیه دوستان به سایت خودروسازایی مثل کرمان خودرو، مدیران خودرو برن ببینن، چندماهی هست که شرایط فروش ندارن. جالب هست برام کرمان موتور از فروش i10 هیوندا به خاطر همین حرف و حدیث ها گذشت ولی اینا هنوز در تولید 405 و پراید و پارس ممارست می کنند. به نظرم هر چند وقت یک بار یک شوکی این چنینی وارد می کنند به بازار که مثلاً از ماه دیگر پراید استاندارد شده و خوب حالا به خاطر این استاندارد یه 5 میلیون بیاد روش.
پراید اگر بد بود چرا وانت شد؟ یعنی اون ایمنه؟
به قول یکی از کاربران نیسان آبی چی پس؟
و ......؟؟؟؟؟
فکر کنم چند وقت دیگه اون قراردادهای پژو هم تکمیل بشه خودروهای وارداتی دیگر هم ناگهان غیر استاندارد بشن.

کاظم

1396/10/5
پول کم آوردن پول میخوان از اونهایی که لابی ندارن. پراید - وانت آریسان و.. استاندارد هست ولی هیوندای i 10 خودروی روز دنیا استاندارد نیست.

محمد

1396/10/5
چرا کسی نمیگه اون استانداردهای کذایی دقیقاً چیان؟!؟!

یه پسر

1396/10/5
کلی خندیدیم یعنی کللللللللی خندیدیم :))))))))))))))))))))
سازمان استاندارد ( یکی از اهرم های زور مافیا ) تولید هیوندای ای 10و جی فایو رو غیر اسناندارد و متوقف اعلام می کنه اما
اُما
پرایددددد!!! یکسال دیگه مجوز میگیره
یا حضرت جرمی کلارکسون :)))))))))))))))))

اینا عملا دیگه حتی مردمو خرم فرض نمی کنن
حتی خرم فرض نمی کنن :)))))))))

اسپورت

1396/10/5
اینم یه ترفند جدید برای افزایش قیمت خودروها
ابتدا تولید یک سری خودرو پر تقاضا را متوقف می‌کنند تا قیمت آن در بازار آزاد افزایش پیدا کند و در اولین فرصت به بهانه‌هایی مثل رعایت استانداردها توسط شرکتها و یا پا در میانی دولت مجددا این خودروها عرضه می‌شوند اما با قیمت بالاتر!
دقیقا همین موضوع وقتی که ثبت سفارش خودروها متوقف شد انجام شد پس از توقف ثبت سفارش قیمت خودروها افزایش یافت و حالا با بازشدن آن تعرفه‌های جدیدی برای خودروهای وارداتی اعلام شده است.

Mohammad.B

1396/10/6
تا زمانی که خودروسازی ما دولتیه اوضاع همینه و تغیری هم نمیکنه
و تا موقعی که صنعت خودرو سازی ما دولتیه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه
و اوج پیشرفت ما تبدیل شدن به منتاژ کار شرکت های خارجی خواهد بود اونم با صد جور منت