قیمت جدید محصولات چری؛ از آریزو 70 میلیونی تا تیگو 7 141 میلیونی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده و عکاس
در پی افزایش نرخ ارز و تغییر تعرفه واردات خودروهای خارجی به نظر می رسد که حالا فاصله قیمتی جدیدی بین خودروهای چینی مونتاژی کشور و خودروهای وارداتی ایجاد شده است، برای مثال تا چند سال قبل عرضه مدل های جدید هیوندای توسان و کیا اسپورتیج با قیمت 140 میلیون تومان و وجود نمونه های دست دوم ارزان تر از این خودروها در بازار، اجازه فروش خودروهای چینی را با قیمتی بیش از 90 میلیون تومان نمی داد، اما حالا با افزایش قیمت بی سابقه خودروهای کره ای و ژاپنی در بازار، فاصله قیمتی میان خودروهای مونتاژی چینی و محصولات وارداتی افزایش یافته و همین نکته زمینه لازم برای عرضه خودروهای چینی گران قیمت تر را در بازار ایجاد کرده است.
در این خصوص می توان از چری تیگو 7 مثال زد که از نظر مشخصات فنی فاصله چندان چشمگیری (حداقل بر روی کاغذ) نسبت به نسل گذشته هیوندای توسان و کیا اسپرتیج ندارد ولی با قیمت حدود 140 میلیون تومانی از نظر قیمیت بسیار ارزان قیمت تر از هیوندای توسان 2017 با قیمت بیش از 200 میلیون تومان عرضه می شود. این فاصله قیمتی حالا باعث شده تا دست چینی ها برای افزایش قیمت و حفظ حاشیه سود خود متناسب با افزایش قیمت ارز کاملا باز باشد و بر همین اساس گروه مدیران خودرو به عنوان تولید کننده محصولات چری در کشور به تازگی قیمت های خود را به شکل جزئی افزایش داده است که شرح قیمت های جدید به شکل زیر اعلام می شود.
چری آریزو۵ دنده ای: ۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
چری آریزو۵ توربو اتوماتیک اکسلت: ۸۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان
چری تیگو۵ لاکچری اسپرت: ۱۰۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان
چری تیگو۵ اکسلنت: ۱۰۷ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان
چری تیگو۷ اکسلنت: ۱۴۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان
نظرات
 
 
 
babi 1396/10/14
موندم کی میاد این همه پول جای این ماشینهای چینی بده...!!!!!!
ali 1396/10/14
آخه هر گاگولی فرق چینی و کره ای رو میدونه بعد 13 میلیو ن تومان افزایش جزئیه برای یک چینی
بابك 1396/10/14
بله ديگه، اب كه سر بالا بره غورباقه ابوعطا ميخونه!
امیر 1396/10/14
آب که سربالا رفت ، قورباغه ابوعطا میخواند. حال روز این روزهای ماست که چینی ها دارن پادشاهی میکنند
Payam 1396/10/14
فقط بايد گفت :بدبختيم همين....
احسان 1396/10/14
تمام این قضیه خودرو ها و تعرفش زیر سر ارباب چین هست تا بتونه بنجلاشو بفروشه به ما ملت بدبخت و بیچاره ایران که زیر یوغ ظلم و ستم، زندگیمون تلف میشه
مردی اینو بذار البته میدونم که با تمام تحلیل های اخیرتون جنمشو دارین
@ 1396/10/14
هنوز میگن خودرو های چینی افت قیمت دارن ماشالا هر سال 10 یا 20 میلیون میره رو قیمت ماشین که اونوقت همون ماشین بعد دو سال به همون قیمت خرید فروخته میشه شایدم بیشتر.همین تیگو 5 پارسال همین موقع 94 بود الان شده 107 میلیون
  • کیومرث 1396/10/15
    شاید 94 میلیون را به 107 بفروشند اما هر نادانی که آن را بخرد مجبور خواهد شد که به 80 میلیون بفروشد
صادق 1396/10/14
تازمانی که بازار ما انحصاری باشد و دولت سرمایه دار هم به جیب خود نگاه کند و افزابشها برایش عددی نباشد همین آش و همین کاسه است.
حمید 1397/1/6
دوستان چینی باز باعث رونق این بنجلای چینی میشوند.موتور تیگو ۵ و x33(تیگو ۳) یکی هست.به عبارت دیگه یک موتور برای همه چی.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران