بدبیاری در شب سال نو؛ ماجرای آتش سوزی 1400 خودرو در انگلستان

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در شب سال نوی میلادی، نزدیک به 1400 خودروی شهروندانی که در حال خوشحالی تحویل سال نوی میلادی بوده‌اند، در انگستان به آتش کشیده شد تا خوشحالی آنان دوامی نداشته باشد و یک بدشانسی بزرگ را در آغاز سال جدید میلادی تجربه کنند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از گاردین، در شهر لیورپول انگلستان درحالی که مردم اتومبیل‌های خود را در پارکینگ کنار ورزشگاه "اکو آرنا" پارک کرده بودند تا در نمایشگاه بین المللی اسب لیورپول شرکت کنند، با دود ناشی از حریق خودرو خود مواجه شدند و فقط تعداد انگشت شماری از آنان که در طبقه‌های فوقانی و یا در گوشه‌های پارگینک بوده‌اند، از آتش جان سالم به در ببرند.

از بین رفتن 1400 خودرو در آتش سوزی

از بین رفتن 1400 خودرو در آتش سوزی

براساس گفته های فرماندار منطقه " مرزیساید" انگلستان، مشخص شده است که ظاهرا شروع آتش سوزی از محفظه موتور یک دستگاه خودروی شاسی بلند "لندروور دیسکاوری" بوده است که پس از آتش سوزی کامل این خودرو، به دیگر اتومبیل‌های همجوار سرایت کرده و آنان هم دچار حریق می‌شوند، اما عدم وجود سیستم‌های ایمنی لازم همچون سیستم اطفاء حریق و آبپاش‌های سقفی، باعث شده است تا آتش به تمامی قسمت‌های پارکینگ سرایت کرده و نزدیک به 1400 اتومبیل را نابود کند، درحالی که در صورت وجود سیستم‌های ایمنی و آبپاش‌های سقفی ممکن بود کمتر از 3 دستگاه خودرو خسارت ببینند.
برای مهار این آتش، در مجموع 12 خودروی آتشنشانی، 3 واحد هوایی و همچنین 85 آتشنشان بسیج شدند تا این آتش سوزی گسترده را خاموش کنند. در این حادثه 3 نفر زخمی شدند و 2 نفر دیگر به دلیل استنشاق دود تحت درمان قرار گرفتند.
نظرات
 
 
 
مرگ قو 1396/10/15
ای بابا تو تلوزیون ما که گفتن معترض ها به آتش کشیدن سر کاریم ها

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران