ژاپنی ها در صدر و فیات کرایسلر در انتها؛ فهرست بهینه ترین خودروهای بازار آمریکا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در جدیدترین گزارش‌های آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا موسوم به EPA ، میانگین مصرف سوخت خودروهای عرضه شده در ایالات متحده آمریکا مربوط به سال 2017 میلادی اعلام شده است که نشان می‌دهد نسبت به سال 2016 میلادی، مصرف سوخت آنان بهبود پیدا کرده و آلایندگی کمتری تولید می‌کنند که در ادامه سعی داریم جزییات این آمار را مورد بررسی قرار دهیم.
در گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، به طور کلی 13 کمپانی بزرگ خودروسازی و عملکرد محصولات آنان مورد بررسی قرار گرفته است که در مجموع نشان می‌دهد مصرف سوخت و همچنین گازهای آلاینده آنان نسبت به سال 2016 میلادی بهبود پیدا کرده است. به طور دقیق‌تر، سال 2015 میلادی به طور میانگین مصرف سوخت 24.7 مایل بر گالن، یعنی معادل 9.5 لیتر به ازای کارکرد 100 کیلومتر بدست آمده است، اما در سال 2017 میلادی این رقم بهبود پیدا کرده و به طور میانگین مصرف سوخت 25.2 مایل بر گالن، یعنی حدود 9.3 لیتر به ازای کارکرد 100 کیلومتر به دست آمده است.

میزان مصرف سوخت و تولید گازهای آلاینده

میزان مصرف سوخت و تولید گازهای آلاینده

همزمان با کاهش مصرف سوخت اتومبیل، میزان گازهای آلاینده زیست محیطی هم کاهش پیدا کرده است تا میانگین آن در سال 2017 میلادی، به رقم قابل توجه 352 گرم برای هر کیلومتر کارکرد اتومبیل برسد، این درحالیست که سال 2016 میلادی این مقدار 359 گرم بوده و همچنین سال قبل‌تر از آن یعنی 2015 میلادی، میزان گازهای آلاینده زیست محیطی معادل 361 گرم برای هر کیلومتر ثبت شده است، هرچند میانگین تولید گازهای آلاینده محصولات مزدا در سال 2017 میلادی افزایش پیدا کرده است.

نمودار تغییرات مصرف سوخت، وزن و قدرت موتور

نمودار تغییرات مصرف سوخت، وزن و قدرت موتور

در جدول ارائه شده از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، شرکت خودروسازی مزدا با عملکرد بسیار خوب محصولات خود در صدر جدول قرار گرفته است که میزان گازهای آلاینده محصولات آن با افزایش 3 گرمی در سال 2017 میلادی معادل 304 گرم برای هر کیلومتر بوده و همچنین میانگین مصرف سوخت آن هم با افزایش حدودا 600 سی سی، به 8 لیتر برای کارکرد 100 کیلومتر می‌رسد، با این وجود باز هم در صدر جدول قرار گرفته و بعد از آن می‌توان محصولات شرکت‌های خودروساز "هیوندای" و "هوندا" را به عنوان پاک‌ترین و کم مصرف‌ترین برندهای فعال در بازار ایالات متحده آمریکا عنوان کرد، این درحالیست که شرکت خودروسازی "بی.ام.و"، "تویوتا" و "مرسدس بنز" در اواسط جدول قرار گرفته‌اند و در انتهای جدول هم می‌توان شاهد "جنرال موتورز"، "فولکس واگن" و "فیات کرایسلر" بود که در بین 13 کمپانی بزرگ فعال در بازار آمریکا، به عنوان پرمصرف‌ترین و آلاینده‌ترین برندها معرفی شده‌اند.
نظرات
 
 
 
عمواسدالله 1396/11/7
در پاسخ به سعید صنعت خودرو سازی انگلستان قویتر از ژاپن است!
  • در پاسخ به عمو اسدالله 1396/11/8
    زرشک.
علی 1396/11/8
و باز هم مزدا.
مسعود 1396/11/8
ژاپنی و مزدا رو عشقه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران