انقلابی در مهندسی؛ ساخت کالیپر ترمز بوگاتی با چاپگر 3 بعدی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی بوگاتی با همکاری موسسه تحقیقاتی "Laser Zentrum Nord" آلمان، موفق به تولید اولین و بزرگ‌ترین کالیپر ترمز با استفاده از چاپگرهای 3 بعدی در جهان شده است که برای استفاده عملیاتی آن بر روی هایپرکار بوگاتی شیرون، قصد دارد آزمایشات آن را در نیمه اول سال جاری انجام دهد.
طبق ادعای کمپانی خودروسازی بوگاتی، این بزرگ‌ترین کالیپر ترمز است که تاکنون در صنعت خودروسازی طراحی شده و بر روی اتومبیل‌های سبک وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد، حال باتوجه به اینکه شرکت خودروسازی بوگاتی به طراحی و توسعه آن مشغول شده است، پس می‌توان آن را بهترین کالیپر ترمز در صنعت خودروسازی به شمار آورد.
در حال حاضر کمپانی خودروسازی بوگاتی در سیستم ترمز "بوگاتی شیرون" از کالیپرهای ترمز آلومینیومی استفاده کرده است، اما در ساخت کالیپرهای ترمز جدید خود از تیتانیوم استفاده کرده است که هم عملکرد بهتری خواهد داشت و هم وزن کمتری نسبت به کالیپرهای ترمز آلومینیومی دارند. این آلیاژ خاص به طور معمول در صنایع هوافضا مورد استفاده قرار گرفته و در ساخت موتورهای موشک و قطعات بال و بدنه هواپیما استفاده می‌شود، اما حالا کمپانی خودروسازی بوگاتی آن را به زمین آورده است تا در ساخت کالیپرهای ترمز جدید خود مشارکت دهد.

کالیپر ترمز بوگاتی

کالیپر ترمز بوگاتی


در ادامه گفتنی است که کالیپرهای ترمز جدید بوگاتی دارای 8 پیستون مهار کننده بوده و همچنین با طول 409 میلی متر، عرض 210 میلی متر و ارتفاع 137 میلی متری ساخته شده‌اند که تنها 2.9 کیلوگرم وزن خواهد داشت، این درحالیست که کالیپرهای ترمز فعلی بوگاتی شیرون که با استفاده از آلومینیوم ساخته شده است، حداکثر 4.9 کیلوگرم وزن دارند.
همانطور که در ابتدا گفته شد، کالیپرهای ترمز جدید بوگاتی با همکاری موسسه تحقیقاتی "Laser Zentrum Nord" ساخته شده است که برای رسیدن به موفقیت و تولید اولین کایپر ترمز جهان به وسیله چاپگرهای 3 بعدی، نزدیک به 45 ساعت زمان برای چاپ آن صرف شده است و در طول فرآیند، حدود 400 وات لیزر برای ذوب آلیاژ تیتانیومی، لایه برداری‌ها و همچنین شکل دادن به کالیپرهای ترمز تابیده شده است. در پایان هم 11 ساعت ماشین کاری بر روی کالیپرهای ترمز جدید بوگاتی انجام شده تا نتیجه نهایی بدست آید.
کمپانی خودروسازی بوگاتی انتظار داشت که زمان کمتری برای ساخت و پرداخت این نوع کالیپر ترمز صرف شود، اما نتیجه این آزمایش می‌تواند در آینده منجربه صرفه جویی و ذخیره میلیون‌ها دلار برای کمپانی خودروسازی بوگاتی شود.
نظرات
 
 
 

هومن

1396/11/9
یک برنامه از نشنال جئوگرافی دیدم که نشون میداد رولزرویس هم بطور گسترده ای از فلز گرانقیمت تیتانیوم در موتور و بدنه محصولات خودش استفاده میکند.