نیسان وارد صنعت ساخت پنل‌های خورشیدی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی نیسان در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد که "نیسان انرژی سولار" یا به عبارتی بهتر "انرژی خورشیدی نیسان"، شرکتی خواهد بود که در کشور انگلستان به ارائه پنل‌های خورشیدی و سیستم‌های ذخیره ساز انرژی مشغول است.
درست همانند کمپانی خودروسازی تسلا که در کنار تولید اتومبیل، به ارائه پنل‌های خورشیدی و تجهیزات ذخیره سازی انرژی مشغول است، کمپانی خودروسازی نیسان هم وارد این تجارت شده و در کشور انگلستان یک کسب و کار تازه برای خود دست و پا کرده است. مشتریان می‌توانند از شرکت "انرژی خورشیدی نیسان"، حداقل 6 پنل خورشیدی به همراه باتری‌های اختیاری xStorageHome دریافت کنند که برق اضافی و یا انرژی دریافت شده از پنل‌های خورشیدی را برای استفاده‌های بعدی ذخیره می‌کند که در طول شب و یا در روزهای بارانی و طوفانی برق مورد نیاز مشترکان خود را تامین می‌کند.

پنل های خورشیدی نیسان

پنل های خورشیدی نیسان


مشتریانی که فقط 6 پنل خورشیدی دریافت کنند، باید هزینه 3881 پوند (5393 دلار) را به شرکت تابع نیسان پرداخت کنند، این درحالیست که هزینه مذکور تنها برای پنل‌های خورشیدی خواهد بود و اگر باتری‌های xStorageHome را به سفارش خود اضافه کنید، در مجموع هزینه پرداختی شما به 7635 پوند خواهد رسید که معادل آن در واحد ارز بین المللی، چیزی حدود 10 هزار و 611 دلار خواهد شد!.
علاوه بر تامین برق ساختمان، مشتریان نیسان می‌توانند از پنل‌های خورشیدی برای شارژ محصولات این شرکت همچون "نیسان لیف" استفاده کنند، کاری که شرکت خودروسازی تسلا انجام داده است تا دیگر نیازی به ایستگاه شارژ و یا مصرف برق خانگی نباشد، هرچند به طور معمول انرژی دریافت شده توسط پنل‌های خورشیدی نیسان و ذخیره سازی آن در باتری‌های xStorageHome، برای استفاده از لوازم خانگی در طول روز و یا در مواقع ضروری خواهد بود.
نظرات
 
 
 
؟زرشک 1396/11/12
چقدر این خانه خوشگله!