خطر آتش سوزی صدها هزار دستگاه نیسان ماکسیما و نیسان مورانو

نیسان حدود 134 هزار دستگاه ماکسیمای سدان مدل 2016 تا 2017، کراس اوور مورانو مدل 2015 تا 2017 و مورانو هایبرید مدل 2015 تا 2016 را به دلیل خطر احتمالی آتش سوزی فراخوان کرده است. فقط مدل هایی که مجهز به سیستم کروز کنترل هوشمند هستند شامل این فراخوان می شوند.
ظاهرا سیستم کروز کنترل هوشمند در این خودروها مجهز به پمپ فعال کننده سیستم ضدقفل ترمز است که می تواند باعث نشتی روغن ترمز به داخل یک مدار الکتریکی داخلی شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد ممکن است منجر به آتش سوزی زیر کاپوت این خودروها شود.
هیچ مورد آسیب دیدگی جسمی یا مرگ ناشی از این مشکل گزارش نشده است ولی در برخی گزارشات آسیب رسیدن به خودروها ناشی از حرارت ذکر شده است که به وضوح به این موضوع اشاره دارد که برخی از خودروها دچار آتش سوزی شده اند.

نیسان مورانو

نیسان مورانو

برای حل این مشکل پمپ فعال کننده ABS به صورت رایگان تعویض خواهد شد. نیسان هنوز موعد زمانی مشخصی برای این تعمیر اعلام نکرده است، اما مالکین این خودروها یک ایمیل همراه با جزئیات کامل دریافت خواهند کرد.
اگر بعد از روشن کردن موتور، چراغ ABS به مدت بیش از 10 ثانیه روشن بماند به این معناست که مدار برقی مذکور در اثر نشتی روغن ترمز داخل آن آسیب دیده است. سازمان ملی امنیت ترافیکی بزرگراه های امریکا درباره این مشکل گفته است که اگر چنین حالتی رخ دهد به مالکین خودروها توصیه می شود که خودروی خود را در یک فضای باز و دور از خودروهای دیگر یا ساختمان ها پارک کنند و با آن رانندگی نکنند.
نظرات
 
 
 

محمد

1396/11/28
آقا این شایع ها چیه درست میکنی ؟؟ ماشین ژاپنی 30 سال کار میکنه بدون هزینه و استهلاک !! فقط نمیدونم چرا هر روز فراخوان میدن و یه جاشون میلنگه خخخخخخخخخخخخخ