با سریع‌ترین و قوی‌ترین محصول رضوانی آشنا شوید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی رضوانی با الگوبرداری از هواپیمای مافوق صوت "لاکهید SR-71 بلک بیرد" که برای اهداف جاسوسی و شناسایی از سال 1964 میلادی تا 1998 در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا خدمت کرده است، یک محصول ویژه برمبنای "بیست آلفا X" با لقب جدید "بلک بیرد" و تغییرات ظاهری محدود راه اندازی کرده است، اما بخش فنی آن به شدت تقویت شده است تا حالا به عنوان سریع‌ترین و قوی‌ترین محصول ساخته شده توسط رضوانی لقب گیرد.
درست همانند نسخه استاندارد، برای طراحی و ساخت این اتومبیل از طول 4145 میلی متری و عرض 1105 میلی متری استفاده شده است و در لابه‌لای آن پیشرانه‌ 2.4 لیتری چهارسیلندر (برگرفته از محصولات هوندا) مورد استفاده قرار گرفته است که در نسخه‌های استاندارد اتومبیل می‌تواند خروجی قدرت 500 اسب بخاری به همراه شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 3.5 الی 3.2 ثانیه با جعبه دنده دستی و اتوماتیک داشته باشد.

رضوانی بیست آلفا X بلک بیرد

رضوانی بیست آلفا X بلک بیرد


اما حالا شرکت خودروسازی رضوانی با تغییراتی اساسی که در مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری پیشرانه، همچون دستکاری اطلاعات ECU، تقویت پیستون‌ها، تقویت شاتون و میل لنگ، افزایش سایز ورودی هوا و همچنین استفاده از توربوشارژرهای بزرگ‌تر انجام داده است، در نتیجه باعث شده تا خروجی قدرت اتومبیل با یک جهش 200 اسب بخاری همراه شده و حالا به مرز 700 اسب بخار برسد که با دریافت و هدایت آن به سمت چرخ‌های محرک اتومبیل ، حداقل شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 2.9 ثانیه بدست آمده است تا خودروی سیاه پوش بیست آلفا X همانند هواپیمای فوق سریع "لاکهید SR-71 بلک بیرد"، سریع ترین محصول تولیدی رضوانی تا به امروز باشد.

رضوانی بیست آلفا X بلک بیرد

رضوانی بیست آلفا X بلک بیرد


تغییرات فنی اتومبیل به همینجا ختم نمی‌شود، زیرا شرکت خودروسازی رضوانی برای اینکه بتواند حمایت بیشتری از پیشرانه و نیروی 200 اسب بخاری جدید آن انجام دهد، اول از همه رینگ‌های جدید آلیاژی با ابعاد 18 اینچی بر روی چرخ‌ها نصب کرده و سپس برای مهار بهتر این نیرو، از سیستم ترمز مسابقه‌ای AP استفاده کرده است که مشتریان می‌توانند به صورت اختیاری، دیسک‌های ترمز فیبرکربنی را در مجموعه بکار بگیرند.
در پایان شرکت خودروسازی رضوانی اعلام کرده است که برای داشتن یکی از مدل‌های این خودرو، نیاز به پرداخت هزینه 225 هزار دلاری خواهید داشت، اما اگر پول کافی و علاقه بسیار زیادی برای خرید این اتومبیل دارید، باید هرچه سریع‌تر برای سفارش یکی از آنان واارد عمل شوید، زیرا این اتومبیل تنها به تعداد محدود 5 دستگاه تولید خواهد شد که از همین تعداد، تنها 4 دستگاه به مشتریان عرضه می‌شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران