توضیح گمرک درباره ثبت‌سفارش‌های جعلی

تسنیم : رئیس‌کل گمرک از مکاتبه با وزارت صنعت درباره ثبت‌سفارش‌های جعلی واردات خودرو خبر داد. فرود عسگری در پاسخ به سوالی درخصوص شائبه واردات خودرو با استفاده از ثبت‌سفارش‌های جعلی در گمرک بوشهر گفت: صرف ورود کالا به گمرکات ممنوع نیست و در مورد خودروها هم همین اتفاق افتاده و واردکنندگان، خودروهای خود را به محوطه گمرکی وارد کرده‌اند؛ اما نکته مهم این است که حتی یک ترخیص خودرو هم بدون ثبت‌سفارش انجام نشده است.
به گفته رئیس‌کل گمرک، اطلاعات ثبت‌سفارش همه کالاها از جمله خودرو از طریق سامانه گمرک به سامانه جامع تجارت و نمایندگی‌های واردات خودرو مبادله می‌شود و بعد از تایید این اطلاعات از سوی سامانه تجارت، اجازه ترخیص خودرو در گمرک صادر خواهد شد. عسگری در پاسخ به سوالی درخصوص واردات خودرو با ثبت‌سفارش‌های جعلی گفت: ما هم درخصوص ثبت‌سفارش‌های جعلی ابهاماتی را در قالب یک نامه از سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کردیم، ولی در هر صورت برای ترخیص هر خودرو ثبت‌سفارش لازم وجود داشته است. رئیس‌کل گمرک در پاسخ به این سوال که اخیرا تعزیرات حکومتی بوشهر از قاچاق چندین دستگاه خودرو خبر داده بود، گفت: ما چنین بحثی را قبول نداریم و اگر مستنداتی درباره ترخیص غیرقانونی خودرو در اختیار هر دستگاهی قرار دارد، می‌تواند آن را ارائه کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران