جزئیات وام تعویض خودروهای سنگین فرسوده

تسنیم : معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ظرف سه سال آینده باید خودروهای سنگین فرسوده نوسازی شوند، از ارائه تسهیلات دولتی با اقساط ۵/ ۲ تا ۶ میلیون تومان به متقاضیان این طرح خبر داد.
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور تصریح کرد: اگر بتوانیم همین اتوبوس‌های موجود در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را نوسازی کنیم، بخش مهمی از آلودگی کلان‌شهرها از جمله تهران رفع می‌شود. او گفت: تمامی هزینه‌های نوسازی خودروهای فرسوده از محل صرفه‌جویی انرژی صورت می‌گیرد، به این ترتیب که با جلوگیری از اتلاف انرژی حاصل از نوسازی، مقدار سرمایه لازم تامین خواهد شد. نهاوندیان تشریح کرد: کامیونی که در هر صدکیلومتر ۶۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند، اگر نوسازی شود حداقل ۵۰ درصد صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد که رقم قابل‌توجهی است؛ بنابراین دولت در این شرایط می‌تواند مازاد این سوخت را صادر و بودجه آن را به چرخه اقتصادی کشور تزریق کند. او افزود: هدف‌گذاری دولت این است که ظرف مدت سه سال آینده خودروهای فرسوده را نوسازی کند، به این منظور از خودروسازان خواسته‌ایم تا با حداکثر توان خودرو بسازند؛ البته در کنار آن اشتغال‌زایی هم صورت بگیرد و بعد از آن بحث صادرات را دنبال می‌کنیم. نهاوندیان ادامه داد: طرح ما این است که کامیون‌داران کلید خودروهای خود را تحویل دهند و خودروی جدیدی با تسهیلات ویژه دریافت کنند. او افزود: ما با این طرح برای ۳۰ هزار نفر در بخش‌های مرتبط با صنعت اشتغال ایجاد می‌کنیم. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: تسهیلات دولت برای خودروهای سنگین ۳۰ درصد است؛ به این ترتیب علاوه‌بر آورده متقاضی، فرد می‌تواند با اقساط ماهیانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان صاحب کامیون و نیز با پرداخت اقساط ماهیانه ۶ میلیون تومان، مالک اتوبوسی نو شود.
نظرات
 
 
 
رضا 1396/11/18
اين آقايون ظاهرا بيسواد بيسوادن !!!چيو ميخواي نوسازي كني؟!بايد بندازي دور و نوشو با تكنولوژي روز نه ١٠ سال پيش اروپا البته بگزاريد جاشون
سجاد 1396/11/18
اگر میخوان آلودگی کم بشه باید اتوبوسها رو برقی کنن مثل بسیاری از کشورها
حسین بلو 1396/11/18
الان این عکس پراید چ ربطی ب پست داره؟؟؟؟
مهدی 1396/11/18
با حداکثر توان خودرو بسازند.): جک جالبی بود