گردهمایی سوناتا سواران در غرب تهران

عکس نویسنده
آریا محسنی
نویسنده و عکاس
صبح روز جمعه خیابان عربشاهی واقع در اتوبان اشرفی اصفهانی میزبان تعدادی از سوناتا سواران بود. این گردهمایی ساعت 11 صبح با حضور نسل‌های مختلف سوناتا برگزار شد. نکته قابل توجه در برگزاری این دسته از گردهمایی‌ها، تعامل و به اشتراک گذاشتن تجریبات مالکان در خصوص استفاده از خودروی شخصی‌شان خواهد بود. حضور تمامی نسل‌های سوناتا در این گردهمایی به نوعی روند سیر تکامل این سدان خانوادگی کره‌ای را به نمایش درآورد.
هیوندای سوناتا از سال 2007 توانست به بازار ایران راه پیدا کند؛ این خودرو در ابتدا به دلیل نبود محدودیت‌های وارداتی، با دو نوع پیشرانه 2.4 لیتری چهار سیلندر و 3.3 لیتری شش سیلندر به کشور وارد می‌شود. همین موضوع باعث شده بود تا طیف بیشتری از خریداران اقدام به خرید این سدان کره‌ای کنند. سوناتا را می‌توان به عنوان یکی از موفق‌ترین خودروهای وارداتی به کشور دانست که از همان سال‌های ابتدایی تاکنون آمار فروش قابل قبولی را از خود به‌جا گذاشته است.

در گردهمایی روز جمعه که تعداد قابل توجهی سوناتای نسل پنجم حضور داشت، نشان از محبوبیت این خودرو در میان خریداران دارد. حتی این روزها بازار دست دوم این خودرو نیز تعداد معاملات بیشتری را نسبت به خودروهای وارداتی کارکده به خود می‌بیند. اگر بخواهیم از نگاه آماری به خودروهای حاضر در این گردهمایی بپردازیم، باید به این موضوع اشاره کنیم که نسل پنجم سوناتا سهم بسزایی را به خود اختصاص داد، پس از آن سوناتا YF و در آخر هم چهار دستگاه سوناتا LF توانستند با حضور در این گردهمایی، جمع دوستانه و صمیمی را ایجاد کنند.

اما یکی از اتفاقات جالب در این گردهمایی، حضور چهار دستگاه رنو تلیسمان بود. در ابتدا قرار بود که گردهمایی سوناتا سواران و تلیسمان سواران همزمان در این محل برگزار شود که به علت حضور کمرنگ تلیسمان‌ها، می‌توان گردهمایی را به سوناتا سواران اختصاص داد. پیش از این نیز در ماه‌های گذشته شاهد برگزاری گردهمایی‌های مشترک میان سوناتا سواران و اپتیما سواران در بلوار پاکنژاد تهران بودیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران