آینده ای سرشار از شاسی بلند؛ افت فروش مزدا 3، مزدا 6 و رشد فروش CX-5

نشریه Car & Driver علاقه زیادی به مزدا CX-5 دارد و آن را یکی از بهترین کراس اوورهای سال 2018 لقب داد. ضمنا این نشریه به بقیه مدل های مزدا در امریکا نیز علاقه مند است ولی ظاهرا خریداران مزدا در امریکا فقط با جمله اول موافق هستند زیرا فروش مزدا CX-5 در ماه ژانویه سال 2018 از مجموع فروش تمام مدل های دیگر مزدا بالاتر بوده است. فروش این کراس اوور کامپکت در ماه ژانویه 13.463 دستگاه بود که بیانگر رشد عظیم 67 درصدی نسبت به ماه ژانویه در سال گذشته است و در مجموع به رشد فروش 15 درصدی مزدا در این ماه کمک کرده است.
اگر مجموع فروش مزدا 3، 6، MX-5، CX-3 و CX-9 را با جمع کنیم به رقم 11.499 دستگاه خواهیم رسید که مجموعا تنها حدود 46 درصد از کل فروش ماهیانه مزدا در بازار امریکا را در بر می گیرد. در بین اینها مزدا 3 با فروش 5825دستگاه پرفروش ترین مدل محسوب می شد ولی فروش مزدا 3، 6 و MX-5 به طور محسوسی افت کرده و باعث شده است مجموع فروش مدل های غیر-کراس اوور مزدا در ماه ژانویه نسبت به همین ماه در سال گذشته 28 درصد کاهش یابد. فروش کراس اوور کوچک CX-3 1350 دستگاه و کراس اوور متوسط CX-9 2336 دستگاه بود که رشد فروش آنها به ترتیب 14 و 47 درصد است ولی حتی با وجود این رشد فروش، مجموع فروش آنها فقط با درصد کوچکی از فروش CX-5 قابل قیاس است.

داشبورد مزدا CX-5

داشبورد مزدا CX-5


نمای عقب مزدا CX-5

نمای عقب مزدا CX-5

کاهش فروش مزدا احتمالا تا حدی به خاطر بعضی تغییرات و اصلاحات در مدل هایش است. به عنوان مثال مدل به روز شده مزدا 6 مدل 2018 به زودی وارد بازار می شود و مزدا 3 با طراحی جدید و مجهز به موتوری با فناوری جدید Skyactiv-X به زودی معرفی می شود. احتمالا این تغییرات فروش مزدا 3 و مزدا 6 را افزایش خواهد داد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران