امضای قرارداد ایران‌خودرو و بنز در نیمه اسفند

دنیای اقتصاد : ایران‌خودرو و بنز آلمان در شرایطی حدود دو سال پیش تفاهم‌نامه همکاری مشترک خود را امضا و چند ماه بعد قراردادی را نیز در حوزه محصولات تجاری با یکدیگر منعقد کردند که دو طرف طی نیمه اسفند امسال، قراردادی نیز در حوزه موتورسازی امضاخواهندکرد.
بنز جزو اولین خودروسازان بزرگ دنیا به‌شمار می‌رود که پس از اجرایی شدن برجام، دوباره راهی ایران شد تا فعالیت‌هایش را در خودروسازی کشور از سر بگیرد. از آنجا که این شرکت از گذشته‌های دور با ایران‌خودرو و واحد تجاری‌ساز آن (ایران‌خودرودیزل) مشارکت داشت، این بار نیز با این خودروساز وارد مذاکره شد و تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان آنها به امضا رسید. چند ماه بعد نیز ایران‌خودرویی‌ها اعلام کردند قرارداد ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری را با بنز امضا کرده‌اند. در این شرایط، آن طور که منابع آگاه عنوان می‌کنند، تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران‌خودرو و بنز فعلا شرایط اجرایی ندارد و این موضوع از فضای اقتصادی کشور سرچشمه می‌گیرد. به گفته آنها البته بنز آلمان به احتمال فراوان تا نیمه اسفندماه امسال قرارداد همکاری مشترک خود با ایران‌خودرو را در حوزه تولید موتور، به امضا خواهد رساند. بر این اساس، ایران‌خودرو ۳۰ درصد از سهام شرکت ایدم تبریز را در قالب قرارداد جوینت ونچر به بنز واگذار خواهد کرد. بر این اساس، خودروساز آلمانی به تولید موتورهای دیزلی در یکی از سالن‌های ایدم که هم‌اکنون در حال تخلیه و تجهیز است، خواهد پرداخت. هرچند هنوز تاریخ دقیق و رسمی امضای این قرارداد اعلام نشده، با این حال گفته می‌شود طرفین نیمه اسفندماه را برای عقد قرارداد مربوطه در نظر دارند.
نظرات
 
 
 

امیــر

1396/12/3
بلایی که ایران‌خودرو سر پژو آورد سر بنزم میاره
طوری که اگه پژو ماکانم تولید کنه هیشکی سمتش نمیره
اصن شما نگاه کن: پژو پارس 😯

سام

1396/12/3
بنز؟ایران خودرو؟یه نقطه مشترک بین این دوتا پیدا کردین بهتون جایزه میدم

danyscientist

1396/12/3
آخه این عکس چه ربطی به موضوع داره و فقط یکی از انواع خودروی های بنز هست! اگر میخواستید مثلا عکسی مرتبط با مطلب بذارین،حداقل آرم بنز رو بعنوان عکس میذاشتید یا یکی از اون چند نوع خودرویی که میخواهد طبق قرارداد در ایران تولید شوند یعنی:B،CLA،A،GLA بعنوان عکس مطلب قرار میدادید نه E class !

Aris

1396/12/4
می خوان یکاری بکنن که شیشه برقی بنز هم جزو آپشن حساب بشه، از بنز بعید بود با ایران خودرو قرارداد ببنده!؟