زمان عرضه خودروهای در گمرک مانده

گروه بنگاه‌ها : رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: خودروهای در گمرک مانده اردیبهشت به بازار می‌رسد. میثم رضایی با اشاره به شرایط کنونی شرکت‌های واردکننده خودرو در برابر مشتریان برای انجام تعهدات‌شان اظهار کرد: تغییرات متعدد قوانین نظیر «اصلاحیه آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو» از سوی دولت در کنار بسته شدن سایت ثبت‌سفارش و ایجاد فضای رانت و انحصار موجب مشکلات متعدد برای شرکت‌های واردکننده شد که در همین راستا انجمن در جلسات مشترک با دولت و مجلس، پیگیر حل موضوعات است تا حقوق مشتریان در اسرع‌وقت تامین شود.
وی افزود: به گمرک ابلاغ شده تا تمامی خودروهای از قبل مانده در گمرک که ثبت‌سفارش معتبر دارند یا حتی بدون قبض انبار نیز هستند و سال تولید آنها از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ است (حتی اگر بالای ۴۰ هزار دلار قیمت دارند)، می‌توانند با ثبت‌سفارش جدید اجازه ورود به کشور پیدا کنند. رضایی با اشاره به وضعیت واردکنندگان غیررسمی گفت: این موضوع ‌از اختلاف کمیته تطبیق مقررات مجلس و معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ناشی می‌شود و نظر وزیر صنعت نیز در مورد حضور «گری مارکت» مثبت بود؛ البته این موضوع با تلاش مجلس و دیوان عدالت اداری به زودی حل می‌شود تا شرایط فعالیت دوباره شرکت‌های گری مارکت در بازار فراهم شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران