اولین تصادف مرگبار توسط ماشین های خودران + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
برخی از کارشناسان صنعت خودروسازی و منتقدان اصلی سیستم‌های رانندگی خودکار، معتقد هستند که خودروهای بدون راننده و سیستم‌های مستقل از راننده هم می‌توانند خطرناک و در برخی مواقع کشنده و مرگبار باشند، تا اینکه بلاخره ادعای آنان به حقیقت پیوست و آزمایشات جاده‌ای شرکت "اوبر" بر روی سیستم‌های رانندگی خودران باعث شد تا یک تصادف مرگبار شکل بگیرد.
باتوجه به ویدیو این حادثه که توسط گروه خودروبانک آماده شده و در انتهای همین مقاله بارگذاری شده است، می‌توان شاهد آزمایشات اپراتور شرکت "اوبر" بر روی سیستم‌های خودران و نظارت بر روی عملکرد آنان بود، اما در همین بین یک دوچرخه سوار به مقابل خودرو آمده و با اتومبیل برخورد می‌کند تا ایمنی بالای سیستم‌های رانندگی خودران و همچنین سیستم‌های پیشرفته آنان در راستای تشخیص موانع و عابرین پیاده را به چالش بکشد.
همانطور که در ویدیو شاهد هستید، "رافائل واسکویز" به عنوان اپراتور شرکت اوبر برای نظارت بر روی عملکرد سیستم، بیشتر مواقع به صفحه نمایشگر مقابل خود خیره می‌شود و کمتر توجهی به مقابل دارد، اما قبل از اینکه "ایلین هرزبرگ" با دوچرخه خود مقابل اتومبیل خودران اوبر قرار گیرد، متوجه دگرگونی اپراتور اوبر و تلاش آن برای مهار اتومبیل هستیم که نشان می‌دهد قبل از برخورد اتومبیل با دوچرخه سوار، سیستم‌های مربوطه قادر به تشخیص آن بوده است، اما به دلیل تاریکی شب و همچنین خطای سیستم و یا حتی به دلیل تشخیص دیر هنگام سنسورها، اتومبیل خودران "اوبر" زمان کافی برای جلوگیری از تصادف را نداشته است و به همین منظور با دوچرخه سوار تصادف می‌کند تا ادعای برخی از کارشناسان صنعت خودروسازی مبنی بر آماده نبودن سیستم‌های رانندگی خودکار به حقیقت تبدیل شده و نشان دهد که حتی اتومبیل‌های خودران با سیستم‌های پیشرفته ایمنی و تشخیص موانع هم می‌توانند تصادف‌های خطرناک و مرگبار داشته باشند.
طبق ادعای منابع خبری، سیستم‌های ایمنی اتومبیل و همچنین سنسورهای نصب شده بر روی اتومبیل، موفق شده‌اند حدود 0.9 ثانیه قبل از برخورد و یا دوچرخه سوار را چیزی حدود 15 متر قبل از برخورد تشخیص دهند، اما زمان کافی برای واکنش اتومبیل و جلوگیری از برخورد وجود نداشته است تا چنین حادثه بزرگی به وقوع بپیوندد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران