فولکس واگن اطلس در اندیشه رقابت با بی ام و X6

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی فولکس واگن با رونمایی از یک خودروی شاسی بلند کاملا جدید در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا، گام بعدی خود را برای فعالیت در بازارهای جهانی بویژه فعالیت در بازار ایالات متحده آمریکا مشخص کرده است، هرچند شاسی بلند جدید این شرکت که تحت عنوان "اطلس" معرفی شده است، در حال حاضر یک طرح مفهومی بوده و با هدف رقابت با خودروی شاسی بلند "بی ام و X6" توسعه پیدا کرده و وارد بازار خواهد شد.
همانطور که از اسم این خودرو می‌توان فهمید، کمپانی خودروسازی فولکس واگن برمبنای نسخه 7 سرنشین فولکس واگن اطلس اقدام به طراحی نسخه اسپرت خودرو تحت عنوان "اطلس کراس اسپرت" کرده است، اما طراحی ظاهری اتومبیل و تغییرات ایجاد شده بر روی آن می‌تواند یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد این خودروی شاسی بلند لوکس و اسپرت در مقایسه با رقبا باشد، هرچند باید امیدوار بود که نسخه نهایی "فولکس واگن اطلس" با همین طراحی و جزییات توسعه پیدا کند که در این صورت تاثیر زیادی بر روی فعالیت خودروهای شاسی بلند اسپرت بازار خواهد گذاشت.

فولکس واگن اطلس کراس اسپرت

فولکس واگن اطلس کراس اسپرت


طبق ادعای کمپانی خودروسازی فولکس واگن، خودروی شاسی بلند فولکس واگن اطلس در نسخه‌های جدید کانسپت با طول کلی 4846 میلی متر، عرض 2029 میلی متر و همچنین با ارتفاع 1734 میلی متر ساخته شده است، این درحالیست که نسخه 7 سرنشین فولکس واگن اطلس با طول کلی 5036 میلی متر، عرض 1989 میلی متر و ارتفاع 1778 میلی متر ساخته شده است که طول بیشتر آن باعث شده تا فضای کابین بیشتری در اختیار کاربران قرار گیرد و امکان حمل 7 سرنشین وجود داشته باشد.

برای بخش فنی اتومبیل، شرکت خودروسازی فولکس واگن یک سیستم محرک پلاگین هیبریدی پیش بینی کرده است که شامل یک موتور 3.6 لیتری شش سیلندر و همچنین 2 موتور الکتریکی خواهد شد که نیروی خود را از باتری‌های "لیتیوم یون 18 کیلووات ساعت" تامین کرده و می‌توانند به صورت یک مجموعه، حداکثر خروجی قدرت 355 اسب بخاری تولید کنند که با ارسال این نیرو به سمت چرخ‌های محرک اتومبیل، حداقل شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت حدودا 5.4 ثانیه و همچنین سقف سرعت 209 کیلومتر بر ساعت بدست می‌آید، هرچند مشتریان می‌توانند با شارژ کامل باتری‌های اتومبیل، تا حداکثر 42 کیلومتر بدون استفاده از پیشرانه درون سوز شش سیلندر از اتومبیل خود استفاده کنند.

فولکس واگن اطلس کراس اسپرت

فولکس واگن اطلس کراس اسپرت


علاوه بر این، شرکت خودروسازی فولکس واگن یک سیستم محرک "هیبریدی" هم تایید کرده است که دارای مجموعه باتری‌های کوچک‌تر 2 کیلووات ساعت بوده و می‌تواند خروجی قدرت 310 اسب بخاری به همراه پیشرانه درون سوز داشته باشد که باعث شده شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت اتومبیل با افزایش 1.1 ثانیه به چیزی حدود 6.5 ثانیه برسد.
نظرات
 
 
 
امیــر 1397/1/10
اونا کجان
ما کجاییم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران