لکسوس GS می رود، خودروی دیفرانسیل جلو می آید

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
لکسوس رسما اعلام کرد که این خودروساز تولید مدل سدان GS را در ماه آپریل متوقف خواهد کرد و عرضه‌ی این مدل در بازار اروپا متوقف خواهد شد. لکسوس به تازگی اعلام کرده است که تولید مدل GS را متوقف خواهد کرد و نسل آینده‌ی لکسوس ES قرار است جایگزین مدل GS شود.
این خبر برای کسانی که در ماه های اخیر پیگیر اخبار مربوط به مدل GS بودند تعجب برانگیز نخواهد بود. لکسوس در ماه آپریل 2017 اعلام کرده بود که دیگر نسل جدیدی از مدل GS را تولید نخواهد کرد و این خودرو را با نسل آینده ی ES جایگزین خواهد نمود. در حالی که لکسوس GS یک خودروی دیفرانسیل عقب است لکسوس ES روی پلتفرم ارزان قیمت تویوتا کمری که یک خودروی دیفرانسیل جلو است ساخته می شود.
به نظر می رسد که توقف عرضه مدل GS در بازار اروپا سرآغازی برای توقف همیشگی تولید این خودرو خواهد بود. لکسوس GS و ES از نظر ابعاد و امکانات شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و این در حالی است که لکسوس GS هیچگاه نتوانست از پس رقبای آلمانی خود بر بیاید و تنها مدلی که توانست فاصله‌ی خود را با رقبای آلمانی این خودرو کم کند مدل GS-F بود که به موتور ۵ لیتری هشت سیلندر مجهز شده بود.
از طرفی نسل جدید لکسوس LS نیز بخشی از بازار مدل GS را به خود اختصاص خواهد داد و پیشرفت چشمگیری را نیز تجربه کرده است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/1/11
سوار هم اروپای شدم هم لکسوس باور کنید اول کیفیت یه سرو گردن لکسوس بهتره ظاهر شده
دوم لکسوس حس بهتری داره مخصوصا چسبندگی
حسینی 1397/2/10
من هیچ وقت سوار gs نشده بودم خیلی ازش تعریف شنیده بودم خودم ۵۲۸ دارم لکسوس gs دوستم که کم کارکرد هستش شدم میتونم بگم از کره ای بهتر بود ولی در برابر ب ام دبلیو ، لکسوس شبیه یک کاریکاتور میمونه شتاب ضعیف / فرمان لق لقی/ هندلینگ افتضاح / لکسوس حداقل ۲۰ سال از ب ام دبلیو عقب تر هستش
 • مهدی 1397/3/4
  کسی که سوار bmw میشه بایدم از لکسوس بد بگه, بخاطر تعصب (گرچه شک دارم اصلا bmw تا حالا سوار شده باشی فقط اومدی یه چیزی بگی و بری)
  لکسوس ژاپن رو با نازک نارنجی کره ای مقایسه میکنی؟خخخخخخخخخخخ
  این تعریفی که شما از لکسوس کردی بیشتر میخورد در مورد پیکان صحبت کرده باشی تا لکسوس
  هندلینگ افتضاح؟؟؟فرمون لق لقی؟؟؟؟؟هههههخخخخ
  چشم دیدن اینو ندارید که لکسوس چندین سال متوالیه که مقام اول مورد اعتماد ترین برند رو از آن خودش میکنه؟؟؟
  لکسوس فقط تو شتاب جلوی bmw کم میاره که اونم به لطف توربوهاییه که bmw دوتا دوتا رو موتور هاش نصب کرده
  تو هندلینگ هم اگه از bmw بالاتر نباشه پایینتر نیست
  ولی تو کیفیت و هزینه نگه داری رتبش بسیار بالاتر از bmw است
  منتظر جوابت هستم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران