افزایش کیفیت راه حمایت از خودرو‌های داخلی

ايسنا : عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: مهم‌ترین راهکار صیانت و حمایت از کالاهای داخلی در صنعت خودرو، افزایش کیفیت این محصولات است.
شهرام آزادی اظهار کرد: همان طور که همه می‌دانند برخی خودروهای تولیدی در داخل از نظر کیفیت و سطح تکنولوژی به هیچ وجه قابل‌رقابت با خودروهای وارداتی نیستند.وی با بیان اینکه در خودروهای ارزان قیمت داخلی، مصرف‌کنندگان تنها به‌دلیل پایین بودن قیمت این خودروها نسبت به خرید آنها اقدام می‌کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین در سال حمایت از کالای ایرانی برنامه دولت در صنعت خودرو باید در راستای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باشد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در راستای این موضوع دولت باید از مراکز تحقیق و توسعه خودروسازان حمایت کند تا شاهد ورود و بومی‌سازی تکنولوژی روز صنعت خودروی جهان باشیم. وی افزود: یکی از مشکلات خودروسازان برای افزایش کیفیت محصولات، پایین بودن کیفیت برخی قطعات تولیدی در داخل است که در این زمینه باید نسبت به به‌روزرسانی خطوط تولید قطعه‌سازان اقدام شود.آزادی با بیان اینکه بخش خصوصی و خودروسازان از توانایی مالی لازم برای ارتقای سطح تکنولوژی قطعه‌سازان برخوردار نیستند، تصریح کرد: در این زمینه لازم است دولت منابع مالی لازم را برای به‌روزرسانی خطوط تولید قطعه‌سازان تامین کند.وی خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع باعث افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل خواهد شد که آن نیز بهترین راهکار برای تحقق هدف حمایت از کالاهای ایرانی است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
امیرعباس 1397/1/21
به امید کیفیت با قیمتی ارزنده به دور از حرف های لرزاننده و قیمت های نجومی در آینده
علی 1397/1/21
افزایش کیفیت بدون افزایش قیمت
نه اینکه بیان الکی ستاره بدن از خودشون گارانتیو زیاد کنن بگن کیفیت رفته بالا پس بتید گرونتر بدیم
هرچند کلا باید گل بگیرن در این مونتاژکاران رو
وحید 1397/1/23
کاش از مصرف کننده هم حمایت بشه
خودرو سمند lx با کارکرد 30000 کیلومتر دچار ترک خوردگی در قسمت پایین داشبورد شده و کارشناسان محترم ایران خودرو اعلام میکنن که شامل گارانتی نمیشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران