باز هم فراخوان برای تویوتا کمری 2018؛ اینبار، از کار افتادن سیستم کمکی ترمز

شرکت تویوتا این هفته اعلام کرد که تعدادی از مدل های خود در ایالات متحده را فراخوان خواهد کرد زیرا یک نقص فنی در اجزای پمپ خلا کشف شده است. یکی از اجزای پمپ ممکن است به درستی تولید نشده باشد و در طول زمان منجر به از کار افتادن ناگهانی سیستم کمکی ترمز در حین رانندگی شود. یک چراغ اخطار چشمک زن همراه با یک صدای رسا و یک پیغام هشدار دهنده راننده را از خرابی این سیستم مطلع می کنند.
خودروهایی که مشمول این فراخوان می شوند کمری 2018، هایلندر، سینا 2017 و تاکوما هستند. از طیف مدل های لکسوس مدل RX350 نیز دچار این مشکل احتمالی شده است. تویوتا در مورد اینکه آیا اطلاعی از حوادث ناشی از این مشکل دارد یا نه چیزی نگفته است.
تویوتا در بیانیه ای گفت:
« نمایندگی های تویوتا و لکسوس برای تمام خودروهایی که مشمول این فراخوان می شوند پمپ خلا را بدون هیچ هزینه ای با یک پمپ نو جایگزین می کنند. تمام مالکین خودروهای مربوطه در اواخر ماه می توسط پست سفارشی از این فراخوان مطلع خواهند شد. »
مالکین خودروهای مذکور می توانند قبل از اجرای فراخوان با مراجعه به سایت رسمی سازمان امنیت ترافیکی بزرگراه های امریکا از اینکه خودروهایشان مشمول این فراخوان می شوند یا نه مطلع شوند.
متاسفانه این سومین باری است که در سال 2018 برای کمری جدید فراخوان اعلام می شود. هفته پیش هم تویوتا اعلام کرد که احتمال دارد موتور 1730 دستگاه خودرو نیاز به تعویض کامل داشته باشد زیرا مشخص شد که قطر پیستون های تولید شده از مقدار تعیین شده در مشخصات موتور بزرگتر است!

تویوتا کمری 2018

تویوتا کمری 2018

در ماه فوریه نیز 11800 دستگاه کمری در همین سال به خاطر مشکل مربوط به لوله ها و شیلنگ های سیستم سوخت رسانی در محفظه موتور تحت فراخوان قرار گرفتند زیرا احتمال دارد در حین فرآیند مونتاژ به طور صحیح متصل نشده باشند. لکسوس نیز به خاطر مشکل احتمالی ناشی از سیستم های ایربگ در معرض فراخوان دیگری قرار دارد.
نظرات
 
 
 
احمد 1397/1/24
نویسنده چقدر بهت میدن که تویوتا رو خراب کنی؟ کره ای ها اصلا تا حالا فراخوان نداشتن دیگه حتما که گیر دادی به ژاپنی ها.دوما یه مطلبی بنویس به کار بیاد فراخوان آمریکا به ما چه .
Ali 1397/1/24
صد رحمت به ایرانخودرو خدابیامرز پیکان این همه فراخوان نداشت
علیشاه 1397/1/24
جالب اینجاست که توی سایت تویوتا همچنین خبری نیست نویسنده از خودش این خبر رو نوشته
  • kk 1397/1/25
    اخه چرا اينقدر هم و راحت و بي رحمانه قضاوت مي كنيم؟؟!! كي مي خواهيم دست از اين رفتار زشت و ناپسند ورداريم!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران