ثبت‌سفارش غیر‌قانونی بیش از ۱۵ هزار خودرو

ايسنا : نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان توسعه تجارت مبنی بر تایید واردات غیرقانونی ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو در زمان بسته بودن ثبت‌سفارش در سال گذشته می‌گوید: واردات غیرقانونی ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو را تایید کرده‌اند اما عددی که ما داریم بیش از این مقدار است و طبق اطلاعات ما در زمان بسته بودن ثبت‌سفارش بیش از ۱۵ هزار دستگاه خودرو به‌صورت غیرقانونی وارد شده است.
فرهاد احتشام‌زاد اظهار کرد: به هر حال این اتفاق عجیبی است که رخ داده است. مشکل اینجاست که وقتی ثبت‌سفارش به‌صورت غیرقانونی بسته می‌شود رانت و فساد ایجاد می‌کند. وی اضافه کرد: البته نباید تعجب کرد چرا این اتفاق رخ داده است، بلکه باید سیستم‌ها را ارتقا داده و اخلاق‌مداری را توسعه دهند. نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به اینکه آیا موردی به شما اعلام شده که با پرداخت مبالغی، ثبت‌سفارش غیرقانونی انجام داده باشد، اظهار کرد: در این مورد شنیده‌ایم، اما اینکه چقدر واقعیت داشته باشد مشخص نیست. رقم‌های مختلفی را به ما اعلام کرده‌اند اما چون مستند نیست نمی‌توانیم در این رابطه صحبت کنیم. اخیرا مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که در زمان بسته بودن ثبت‌سفارش واردات خودرو در سال گذشته، ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو به‌صورت غیرقانونی ثبت‌سفارش و وارد شده است. در بازه زمانی تیر تا دی‌ماه سال گذشته (۱۳۹۶)، ثبت‌سفارش جدید برای خودرو متوقف بود اما گفته می‌شود در این مدت تعدادی خودرو به‌صورت غیرقانونی ثبت‌سفارش و وارد شده است.
نظرات
 
 
 
Farhad 1397/2/4
چرا اموال وزیر و مدیران ارشد وزارت صنعت بررسی نمیشن.؟
Ahmad 1397/2/4
غیر قانونی کدومه اقا! غیر قانونی وقتی معنی داره که قانونی هم باشد!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران