آزمایش رسمی حداکثر سرعت شورولت کوروت ‌‌‌ZR1 مدل 2019 و دستیابی به 345 کیلومتر در ساعت + فیلم

شورولت سال گذشته ZR1 مدل 2019 را معرفی کرد و گفت که حداکثر سرعت این خودرو 341 کیلومتر در ساعت است. بر اساس گفته مهندس ارشد کوروت، شورولت حداکثر سرعت این خودرو را در پیست Papenberg در آلمان آزمایش کرده و به اثبات رسانده است. شورولت با میانگین دو بار آزمایش (موافق و مخالف جهت باد) به این سرعت دست یافته است که اکنون فیلم آن نیز موجود است.
در این فیلم سرعت، دور موتور و دنده انتخابی به وضوح مشخص است. شورولت در این آزمایش از یک ZR1 با تنظیمات استاندارد بال استفاده کرد. آپشن High Wing نیز برای پیست وجود دارد که به خاطر دانفورس قویتر حداکثر سرعت خودرو را حدود 16 کیلومتر در ساعت کاهش می دهد.
در دور اول ZR1 در دنده 7 و دور 5400 دور در دقیقه به حداکثر سرعت 345.74 کیلومتر در ساعت دست می یابد. در دور دوم در همین دنده و 5300 دور در دقیقه به حداکثر سرعت 338.21 کیلومتر در ساعت دست می یابد. علت اینکه این آزمایش دو بار تکرار می شود باد است زیرا وزش شدید باد در جهت موافق یا مخالف حرکت خودرو تاثیر زیادی در حداکثر سرعت آن دارد به خصوص وقتی حداکثر سرعت تا صدم کیلومتر در ساعت مدنظر است و این مطمئن ترین روش برای دستیابی به حداکثر سرعت دقیق است.
کوروت ZR1 نمی تواند فراتر از 345 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد زیرا شورولت حداکثر سرعت آن را روی 345 کیلومتر در ساعت محدود کرده است.

شورولت کوروت ‌ZR1 مدل 2019

شورولت کوروت ‌ZR1 مدل 2019


شورولت کوروت ‌ZR1 مدل 2019

شورولت کوروت ‌ZR1 مدل 2019


مهندس ارشد کوروت گفت:
« ما واقعا انتظار نداشتیم به چنین سرعتی دست یابیم اما وقتی به حداکثر سرعت محدود شده خودرو رسیدیم بسیار شگفت زده شدیم. بحث بالا بردن محدودیت سرعت این خودرو نیز مطرح شد ولی حداکثر سرعت مجاز برای تایرهای آن 345 کیلومتر در ساعت است. »
این فیلم نشان می دهد که ZR1 چقدر راحت به این سرعت می رسد و از داخل کابین بسیار آرام به نظر می رسد. ZR1 از موتور V8 LT5 با حجم 6.2 لیتر مجهز به سوپرشارژر نیرو می گیرد که 755 اسب بخار قدرت در دور 6300 و 969 نیوتن متر گشتاور در دور 4400 تولید می کند. گیربکس های مورد استفاده در این خودرو 7 دنده دستی با سیستم فعال هماهنگی دور موتور هنگام تعویض دنده و 8 دنده اتوماتیک است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران