تجربه رانندگی با جک S5

29 آذر 1393
نوشته: محسن آل طه
عکس: کاظم احمدی نیا

مقدمه

احتمالاً نام جک J5 را شنیده اید. خودروی سدانی که با عرضه سطح خوبی از امکانات و گیربکس خودکار توانست لقب "ارزان ترین خودروی اتوماتیک بازار" را به خود اختصاص دهد و نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد. جک (JAC) خودروساز قدیمی چینی است و از سال 1964 مشغول تولید است. این شرکت بیشتر به تولید کامیون های سبک معروف است و محصولاتش را به بیش از 100 کشور دنیا صادر می کند. در ایران نیز چند وقتی است که چند محصول این شرکت از سوی کرمان موتور، نماینده رسمی JAC در ایران، مانند J5‌ و یا J3 عرضه شده و حال نوبت به شاسی بلند جدیدی رسیده تا با چهره ای دگرگون شده و مدرن و چند برگ برنده به جنگ هموطنی های خود در بازار داخل برود و در این معرکه سخت، جنگ شدیدی را به راه بیندازد. جک S5 نام این سرباز تنومند جدید کرمان موتور است که می خواهد از اواخر سال جاری به این جنگ اعزام شود. در محدوده قیمتی S5، هم اکنون چندین شاسی بلند دیگر در حال رقابتی سنگین هستند و با این حمله جدید از سوی کرمان موتور ممکن است معادلات زیادی در این محدوده به هم بخورد و حتی S5 بتواند به کلی جای بعضی از گزینه های معروف و پرفروش در بازار را بگیرد.
شاید S5 را در نگاه اول یک شاسی بلند چینی دیگر در سطح باقی رقیبان ببینیم اما با نگاه کلی به طراحی این خودرو، سطح امکانات و تجهیزات بکار رفته، پیشرانه نصب شده و از همه مهم تر قیمت آن، شاید کمی اوضاع متفاوت شود و متوجه شویم که اینبار داستان متفاوتی در راه است و این خودرو بتواند چند لقب جدید بازار را همانند برادر کوچک خود یعنی جک J5، به همراه داشته باشد. در این موارد هم معمولاً گروه خودرو بانک بسیار کم صبر است و لذا سریعاً به جاده مخصوص رفتیم تا از نزدیک با جک S5 آشنا شده و تجربه ای با این تازه وارد چینی داشته باشیم.

طراحی

شاید در گذشته خودروهای چینی از نظر طراحی بسیار ناموزون بوده و می شد به راحتی لیستی از ایرادات را از طراحی و ظاهرشان گرفت. اما چینی ها بسیار خوب راه پیشرفت را پیموده و هم اکنون خودروهایی ساخته اند که اگرچه در بعضی از قسمت ها از خودروسازان بزرگ دنیا الهام گرفته باشند، اما در نهایت محصولی را روانه بازار کرده اند که می تواند به خوبی چشمان خریدار را به سوی خود جلب کند. جک S5 یکی از این نمونه هاست. در نمای کلی با یک شاسی بلند کوچک شهری سر و کار داریم که هماهنگی خوبی بین همه قسمت ها دیده می شود و در قسمت هایی سعی شده تا از طرح سیال گونه بعضی خودروسازان معروف دنیا استفاده شود.
(عکس طرح کلی خودرو)

در نمای جلو اولین چیزی که به ذهن می رسد، شباهت S5 با هیوندای ix35 است و شاید حتی بعضی افراد که اهل خودرو نیستند در نگاه اول این دو را اشتباه بگیرند! ورودی هوای بزرگی در پایین سپر با خط های افقی قرار دارد و در بالای آن لوگوی JAC قرار گرفته که توسط دو خط کرومی احاطه شده است. چراغ های جلو کمی کشیده و حجیم هستند و در زیر آن ها دو مه شکن قرار داده شده که در بالای آن ها یک خط کرومی نیز قرار دارد.

در نمای کناری سعی شده تا با استفاده از طراحی خوب برای شیشه ها، هارمونی خوبی با فرم چراغ ها و جلو پنجره بوجود آید. در قسمت پایین شیشه ها یک نوار کرومی قرار دارد که در انتها و با شیب تندی به خط بالایی می رسد.
همچنین در این زاویه خطی دیده می شود که از ابتدای درب جلو شروع شده و با امتداد از بالای دستگیره درب ها به چراغ عقب ختم می شود.

رینگ های استفاده شده روی S5 از نوع 17 اینچی آلومینیومی 5 پره اسپرت است و می توان از بین پره ها ترمزهای آن را مشاهده کرد که در جلو و عقب دیسکی هستند.

نمای عقب و فرم چراغ ها ابتدا بیننده را به یاد محصولات آئودی می اندازد. یک خط افقی مستقیم از دو چراغ را به یکدیگر متصل کرده است. همچنین کناره های بیرونی دو چراغ نیز خطی قرار دارد که امتداد آن در پایین درب صندوق می گذرد.

در پایین چراغ قرمز ترمز دو خط سفید وجود دارد که در حقیقت چراغ های راهنما هستند و چراغ سفید رنگ دنده عقب در دو طرف پایین سپر قرار دارد. یکی از جذاب ترین موضوع‌هایی که در نمای عقب جلب توجه می‌کند، دو خروجی اگزوز است که نمای اسپرت‌گونه‌ای را ایجاد کرده و این فرم دوگانه خروجی اگزوز در شاسی‌بلندهای شهری تا 200 میلیون تومانی با موتورهای 2.5 لیتری مانند هیوندای توسان و یا کیا اسپورتج نیز دیده نمی‌شود.
در کل باید به طراحی S5 نمره قبولی را داد و باید گفت که با وجود تمامی الهاماتی که در طراحی این خودرو از بزرگان خودروسازی جهان گرفته شده، ولی در این رده قیمتی نمی‌توان خودروی شاسی‌بلند جذابی را در این حد پیدا کرد و جک S5 به خوبی می‌تواند نظر مشتریان بالقوه خود را معطوف خود کند.

کابین و امکانات

کلید را برداشته و وارد کابین S5 می‌شویم. ابتدا دسته دنده‌ای نظرمان را جلب می‌کند که بر روی آن فرم قرار گیری 6 دنده نشان داده شده است که این موضوع برای یک خودرویی در این بازه قیمتی جالب به نظر می‌رسد. همچنین قرارگیری دنده عقب این خودرو در بالا سمت چپ دنده است که می‌توان با کشیدن شاسی زیر دسته دنده به این قسمت رفت و این قرارگیری ما را به یاد اپل کورساهای 94 می‌اندازد و برای خود متفاوت و جذاب است.

غربیلک فرمان همانند جک J5 اتوماتیک سه پره است و کیلومتر شمار پشت غربیلک ما را به یاد طراحی هیوندای ix35 می‌اندازد. در سمت راست، کیلومتر شمار قرار دارد که روی آن به صورت دیجیتالی میزان بنزین داخل باک 55 لیتری را نشان می‌دهد و در سمت چپ، دور شمار موتور قرار دارد که طراحی این قسمت نیز بسیار خوب و همانند هیوندای آزرا است. بین این دو نیز اطلاعاتی نظیر میزان مسافت باقیمانده تا سوخت‌گیری بعدی و یا میزان مسافت طی شده توسط خودرو نیز نشان داده می‌شود.

در سمت چپ فرمان و روی کنسول چند کلید قرار دارد که می‌توان به کمک آن‌ها آینه‌های جانبی را تنظیم و یا به صورت برقی جمع کرد. این آینه‌ها به گرمکن نیز مجهز هستند. همچنین در این قسمت می‌توان ارتفاع چراغ‌ها را تنظیم کرد و با دیگر کلید می‌توان نور پشت صفحه را کم و یا زیاد کرد.

در وسط کنسول میانی یک صفحه نمایش لمسی قرار دارد که می‌توان از طریق بلوتوث نیز به آن وصل شد و با استفاده از 6 بلندگوی بکار رفته داخل کابین از صدای آن لذت برد. همچنین به کمک کلیدهای کنترلی روی غربیلک می‌توان سیستم صوتی را تنظیم کرد.

در پایین سیستم صوتی، سیستم خودکار تهویه مطبوع قرار گرفته که اگرچه به صورت دوگانه نیست ولی به صورت برقی کار می‌کند و استفاده از آن بسیار راحت است.

در پایین کنسول میانی و در بالای خروجی USB و خروجی پاور 12 ولتی، دو کلید قرار دارد که می‌توان سیستم‌های پایداری الکترونیکی ESP و کنترل سرعت خودرو در سرپایینی و ایستایی در سربالایی (HDC و HAC) را فعال و غیرفعال کرد. به کمک HAC اگر در سربالایی باشید و پا را از روی کلاچ بردارید، خودرو به عقب نمی‌رود و فرصت کافی برای نیم‌کلاچ خواهید داشت. البته به غیر از این سیستم‌ها روی این چینی تازه‌وارد سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم ترمز اضطراری EBA، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD و سیستم کنترل کشش TCS نیز نصب شده است.
روی صفحه کیلومتر شمار چراغ زرد رنگ TPMS روشن است که مخفف Tire Pressure Monitoring System است و در صورتیکه باد لاستیک‌ها کم باشد از طریق این چراغ به راننده هشدار داده می‌شود (برای آشنایی بیشتر با این سیستم به این صفحه مراجعه کنید).

روی سقف یک سانروف دو حالته قرار دارد. روکش صندلی‌های خودروی ما از نوع پارچه‌ای بود و از دو رنگ مشکی و نارنجی در آن استفاده شده بود ولی در کاتالوگی که کرمان موتور منتشر کرده گفته شده که قرار است روکش صندلی‌ها چرمی باشند.

از دیگر امکاناتی که روی این خودرو نصب شده می‌توانیم به سیستم سنسور نور اشاره کنیم که به کمک آن چراغ‌ها با توجه به نور محیط به صورت خودکار روشن و خاموش می‌شود. همچنین زیر درپوش موتور کاور قرار داده شده تا صدای کمتری به داخل نفوذ کند.
به صندلی‌های عقب نیز می‌رویم تا فضای پا را برای این قسمت بررسی کنیم. S5 با فاصله بین دو محور 2645 میلیمتر یعنی کمی بیشتر از هیوندای ix35 فضای بسیار خوبی را برای سرنشینان عقب فراهم کرده و حتی عکاس ما با قد 185 سانتیمتر مشکلی برای نشستن، سوار و یا پیاده شدن نداشت.


تجربه رانندگی

قصد داریم خودرو را روشن کنیم و عملکرد آن را بررسی کنیم. در این خودرو برای روشن شدن موتور باید همزمان کلاچ و ترمز را فشار دهید وگرنه پیشرانه استارت نمی‌خورد و این باعث می‌شود که هیچ زمان در دنده، خودرو روشن نشود. اولین چیزی که به محض استارت زدن موجب رضایت راننده می‌شود حرکت عقربه‌های پشت فرمان با سرعتی آرام تا انتهای محدوده خود همانند خودروهای معروفی مثل رنو کولیوس، کیا اپتیما و یا سوپر اسپرت‌هایی مثل مرسدس‌بنز GT است. برای اینکه بهتر متوجه شوید فیلم کوتاهی از این قسمت تهیه کردیم که می‌توانید در زیر مشاهده کنید:


همانطورکه در فیلم بالا مشاهده کردید، صدای بسیار کمی به داخل کابین منتقل می‌شود و عایق‌بندی‌ها بسیار خوب توانسته‌اند جلوی نفوذ صدا را بگیرند.
بگذارید در مورد یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌های جک S5 یعنی پیشرانه آن بگوییم. S5 به یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه 2 لیتری از نوع DOHC مجهز شده که دقیقاً 1997 سی‌سی حجم دارد. اما این تمام ماجرا نیست و روی آن یک سیستم پرخوران توربوشارژ نیز نصب شده که به کمک آن می‌تواند حداکثر 174 اسب‌بخار در 5200 دور در دقیقه و 235 نیوتن‌متر در بین 2000 تا 4000 دور در دقیقه را تولید کند. اگر به شاسی‌بلندهای شهری معروف بازار یعنی هیوندای توسان و یا کیا اسپورتج نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آن‌ها نیز تقریباً همین میزان اسب‌بخار و گشتاور را تولید می‌کنند البته با موتور 2.4 لیتری یعنی به زبانی دیگر با جک S5 همان نیروی تولید شده توسط توسان و اسپورتج زیر پاهای شما آماده خدمت‌رسانی خواهند بود.

ترمز دستی را پایین کشیده و شروع به حرکت می‌کنیم. موضوع بسیاری خوبی در شروع حرکت باعث رضایت ما شد، فرمان بسیار نرم جک S5 بود. این نرمی به لطف سیستم چرخ دنده‌ای با کمک برقی Servometer میسر شده و به راحتی می‌توانید به کمک آن رینگ‌های 17 اینچی آن را بچرخانید.
تمامی نیروی تولید شده توسط موتور این خودرو به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و خبری از سیستم چهارچرخ متحرک (4WD) نیست که شاید آفرود سواران را ناامید کند. این سیستم باعث می‌شود که جک S5 را به عنوان یک شاسی‌بلند شهری معرفی کنیم و شاید آنچنان برای آفرود مناسب نباشد.
البته همین که تمامی این نیرو به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود باعث شده تا بسیار راحت بتوان با فشردن پدال گاز و به کار انداختن توربوشارژر، هرزگردی (تیک آف) کرد که احتمالاً بعضی جوانان را بسیار راضی نگه دارد.

دید خوبی نسبت به اطراف وجود دارد و در عقب سنسور پارک قرار گرفته اما خبری از دوربین عقب برای این خودرو نیست و شاید هنگام پارک کردن باید کمی حواستان را جمع کنید. همانطورکه در عکس‌ها می‌بینید، روی مدل آزمایشی ما در جلو سنسور پارک قرار داده شده اما نسخه‌ای که قرار است در نهایت به دست مشتری برسد فاقد سنسور پارک در جلو است و تنها نمونه آزمایشی دارای این سنسور بود.
از نظر راحتی و ضربات وارد شده به کابین، جک S5 در وضعیت خوبی قرار دارد. این ضربات از طریق فنرهای حلقوی با ستون مک فرسون در جلو و سیستم تعلیق مستقل در عقب جذب می‌شوند.
جک S5 اگرچه تقریباً هم وزن هیوندای توسان است اما با 1680 میلیمتر ارتفاع کمی از آن قدبلندتر است و با 1840 میلیمتر عرض و 4475 طول از آن عریض‌تر و طویل‌تر است.

از نظر میزان آلایندگی تولید شده، این خودرو در شرایط خوبی قرار دارد و با سیستم EOBD نصب شده روی آن توانسته استاندارد یورو 5 را بدست بیاورد.

قیمت و نتیجه‌گیری

به نتیجه‌گیری و اعلام قیمت S5 می‌رسیم و قصد داریم دومین برگ برنده S5 را رو کنیم. قیمت مصوب اعلام شده توسط کرمان موتور برای این خودرو 73 میلیون و 900 هزار تومان است و هم‌اکنون این شرکت مشغول پیش فروش S5 می‌باشد.
در کل باید بگوییم که جک S5 یک شاسی‌بلند کوچک شهری است که دارای موتور بسیار قدرتمندی در محدوده قیمتی خود است و از نظر سطح امکانات و تجهیزات کاملاً راضی کننده می‌باشد. ممکن است عدم استفاده از گیربکس خودکار و یا سیستم چهارچرخ متحرک باعث گلایه بعضی بشود اما باید توجه داشت که نسبت به قیمت پرداختی و با توجه به شرایط بازار، جک S5 را می‌توانیم به عنوان گزینه مناسبی برای شاسی‌بلند دوستانی بدانیم بودجه آن‌ها 70 تا 80 میلیون تومان است و استفاده شهری از خودروی خود دارند و قصد دارند علاوه بر جثه بزرگ، یک موتور همیشه آماده و قوی را در زیر پای خود داشته باشند.
در انتها از شرکت کرمان موتور تشکر می‌کنیم که همکاری لازم برای انجام این تست را فراهم کردند.
عکس ها:

(برای بزرگنمایی تصاویر زیر ، روی آنها کلیک کنید)

نظرات
 
 
 
saeeds 1393/9/29
درود بر چین
علیرضا 1393/9/29
نمیگم فوق العادس. ولی با توجه به قیمتش و موتور قدرتمندش و امکانات خوبش میتونه گزینه قابل تاملی باشه. به نظر من توی رنج قیمت خودش رقیب نداره.
farzin20 1393/9/29
خدا پدر و مادرشونو بیامرزه عجب ماشینی تو این قیمت ساختن! دیگه کم کم ایران خودرو با دنای 55 میلیونی باید تو سطل اشغال بره ....
علیرضا 1393/9/29
کاش 10 تومن گرونتر بود ولی دنده اتومات بود
ali 1393/9/29
به نظر من بهترین خودروهای چینی بازار یکیش جیلی و یکیش great wall h6 اگه اینم این طور که میگین باشه یکیش هم اینه.......
اشکان 1393/9/29
پیشرقتش عالیه
مجتبی 1393/9/29
چین خوب راهشو یاد گرفته و تو آشفته بازار ایران یکه تازی میکنه!!!
خاک بر سر تولید کنندگان داخلی و بدا بحال ما مصرف کنندگان دست و پا بسته و ناامید!!
میلاد 1393/9/29
سلام
چقد عکس.
دمتون گرم.

بنظرم از لحاظ ظاهری نسبت به همه چینی ها بهتره.
soheyl 1393/9/29
کلیپ تست و بررسی مخصوصا شتابگیریشو بذارید.ممنون میشم
ابراهیم 1393/9/29
واقعا که نسبت به قیمتش میرزه. اگه بخواهیم با توجه به مشخصات فنیش بگیم به جرات میشه گفت هیچ رقیبی تو این قیمت نداره فقط باید دید کیفیتش چطوره ! از مدیریت سایت خواهش میکنم یه فیلم بررسی ازش بسازین.
seyed 1393/9/29
وقتي اينارو مي بينم و با صنعت خودروسازي خودمون مقايسه ميكنم بحال خودمون تأسف ميخورم...
بیژن 1393/9/29
اگه با همین قیمت نو بازار عرضه بشه خیلی خوبه موتور 2 لیتری توربو این ماشین خیلی آدم رو وسوسه میکنه از لحاظ امکانات و آپشن چیز کمی نسبت به رقیب هاش نداره فقط یه تلخی که همیشه ته دل آدم میمونه چینی بودنشه......
pedraam 1393/9/29
منم میگم این اگه بیاد همه رو جذب میکنه

یا واقعا خوشگله یا شماها خوشگل انداختین ش

:دی
شاهین 1393/9/29
ماشین جالبی به نظر میرسه اما دنده دستی بودنش توی ذوق میزنه
به هر حال ادم انتظار داره وقتی داره 70 و خورده ای پول میده گیربکس ماشین اتوماتیک باشه
رسول 1393/9/29
ممنون از برسی تون همشو خوندم عکس هارم نگاه کردم ولی علاقه خاصی به خودرو های چینی ندارم وبه تولید کننده هاشون فحش میدم ولی خداییش اگه یه روزی این تحریم های ظالمانه برداشته بشه و خودرو ساز های امریکایی و اروپایی تو ایران سرمایه گذاری کنن اونوقت این همه خودرو ی چینی رو چیکار میکنیم .
 • امین 1393/9/29
  دوست من . به سازنده ی خودروهای داخلی باید فوش بدی نه چینی. خودروهای چینی یه چرخ اسقاطیشون میرزه به خودرو داخلی. با این پیشرفتی که چین تو خودرو سازی کرد چند وقت دیگه از کره جلو میزنه.
ali 1393/9/29
کیفیتش که چینه - توربوش هم زود تو خرج میوفته - مطمعنا کیا و هیوندای هم عقلشون میرسه از توربو استفاده کنن ولی دوام و کیفیت و استهلاک و دیرتر خراب شدن رو فدای قدرت بیشتر نمیکنن -تنفس طبیعی خرابیش کمتره-قیمتش هم که قطعی نیست ولی اگه این باشه نسبت به بقیه چینی ها بهتره
 • امیرخان 1393/9/29
  من موندم که چطور این ماشین به بازار نیومده شما تو خرح افتادن توربوش رو هم رصد کردید!!!
  قیمتش هم قطعی هست. در سایت کرمان موتور می توانید آگهی های فروش را ببینید...
amir 1393/9/29
شما تو برسی هیچ ماشینی اینقدر تعریف نکردین ! اینقدرم عکس نذاشتین ! یکمی بیش از حد تابلو دارین جانبداری چین میکنین !!
کیانا 1393/9/29
عکس ها خیلی خوب هستند
مقاله رو کامل خوندم و واقعا گزارش کامل و خوبی بود.
به نظر من از اون ماشیناس که به محض عرضه کلی میفروشه و سر و صدا می کنه
ولی شاید گریت وال H6 هم بد نباشه البته دیار خودرو گویا یکم بد قول بوده ولی خود ماشینش خوبه
masoud 1393/9/29
با سلام
بهتره که عجله نکنید و بگذارید بعد از تحویلش امتحانشو پس بده.
تجربه تلخ mvm315 را که یادتون هست.
در ضمن قدیمیا میگفتند هیچ ارزونی بی حکمت نیست
 • ali 1393/9/29
  80 میلیون ارزون نیست پسر گل، انقدر هم هر چیزی و به قیمت های چند برابری فروختن به ما عادت کردیم،دیگه این رقم ها چیزی نیست
محمد 1393/9/29
به نظر میرسه ماشین فوق العاده ایی باشه فقط باید دید میزان استهلاک ماشین چقدره و طول عمرش چجوریه
ولی در کل اگه با گیربکس اتوماتیک و keyless entery و keyless starter و دوربین عقب و صندلی برقی و ایینه الکتروکرومیک و سقف پانوراما و... میخواست وارد بشه قیمتش میرفت بالای 100 تومن
چه خوب میشد ماشینای دیگه مثل تویوتا و هیوندای و کیا و هوندا و میتسوبیشی هم با گیریبکس manual و بدون آپشن وارد میکردن
شاید قیمت اینجور ماشینا کمی کاهش پیدا میکرد و مشتری حق انتخاب بیشتری تا رنج 100 میلیون داشت .
امیرخان 1393/9/29
این گزارش تا این لحظه بهترین و کاملترین گزارشی بود که از این خودرو دیدم. مخصوصا تصاویر
سپاس
مرتضی 1393/9/29
به نظر من که نسبت به سایر شاسی بلندهای چینی امکانات و ظاهر بهتری داره و البته نسبت به سایر رقبای ژاپنی و کره ای قیمت مناسبتر!
درسته که چینیه ولی واقعیت اینه که چین در حوزه صنعت و اقتصاد دیگه قدرت بزرگیه و نمیشه صرفا چون چینیه اونو کنار گذاشت..به طور مثال چون آیفون تو چین تولید میشه باید اونو کنار گذاشت؟!
 • كيوسك 1393/9/30
  عزيزم طراح و توليدكننده آيفون امريكاست ولي واسه كاهش هزينه هاش تو چين و چند جاي ديگه خط توليد زده ولي اين ماشين ايده و طراحيش هم ماله چينه..
علی 1393/9/29
به نظرمن این شرکت چینی یک متقلب بزرگ هست که هیچی از خودش نداره واز روی محصولات دیگری ماشین می سازد
سعید یوسفی 1393/9/29
این ماشین های چینی مفت نمی ارزد آخه چرا باید این ماشین مزخرف 70میلیون پولش باشه از این ماشین ها نخرید پشیمون میشید جون به جونشون کنی چینی هستن
محمدد 1393/9/29
توی مقاله فقط خوبی از این ماشین گفته شد و زیاد نکات منفیش ذکر نشد احتمالا هم همینطوری بوده که خودرو بانک ازش تعریف کرده
ولی یک موضوعی که ذکر نشده ایمنی این خودرو هست و باید ببینیم ایمنی این خودرو پس از ورود به بازار در چه حد هست و آیا راضی کنندست یا نه
اگه این مورد هم نمره قبولی بگیره میشه با خیال راحت بهش لقب یک خودرو مناسب و خوب رو داد
 • mohammad 1393/9/29
  Agha mohamad ein mashin 5 setareye imeni ro gerfte,harf nadare faghat bayad did k keyfiyatesh dar toole zaman chetore.
بهنام 1393/9/29
بررسی خوبی بود ولی بیش از حد اغراق کردید. آدم هوس میکنه جای پورشه کاین اینو بخره!!!!
البته بهتون حق میدم، چون این رو با کرمان موتور توافقی نوشتید...
به هر حال نسبت به قیمتش توی بازار فعلی به نظر میرسه خوب باشه، ولی باید بیاد ببینیم چطوریه!
رضا 1393/9/30
وقتی تو چین اس 5 نمیخرن!!
ما چرا بخریم؟
hamid 1393/9/30
کجای دنیا باید اندازهی ix35 پول بدی ولی باید ماشین چینی سوارشی .
M///3 1393/9/30
کیفیت جلو داشبرد تو عکس مثل جلو داشبرد پرایده مخصوصا اون قسمت تنظیم ارتفاع چراغ جلوی ماشین
علی 1393/9/30
امیرخان یه مثال میزنم الان شما کامیونت ایسوزو ژاپن رو با کامیونت کاویان مقایسه کن در میابی که ایسوزو 5 سالی یه بار تعمیر میخاد ولی کاویان 2 سالی (نتیجه:فرقش تو ژاپنی و چینی بودنشونه) ایرانی ها هم فقط گول ظاهر رو میخورن --- در مورد قیمت هم بنده پول بی زبان رو پای این اشغال نمیدم --- این ماشین هم 2 روز دیگه هم مثل بقیه چینی ها گندش در میاد خواهید دید
رسول 1393/9/30
الان چین نصف بودجه سالانشو از ایران بدست میاره پس بیایین چین رو تحریم کنیم خخخخخ
Ali 1393/9/30
با عرض سلام و خسته نباشيد
تازه تازه داشتيم حرفاتونو باور ميكرديم كه.........!؟
به خاطر يه چيني اعتبارتونو خراب نكنيد!!!!!!
 • محسن 1393/9/30
  من این سایت رو معمولا چک می کنم و پیگیر مطالبش هستم
  اون موقع که خودروبانک فیلم کرولا و سیویک ساخت و گفت از کره ای ها خیلی بهتره، یک سری اومدن گفتند چرا از ژاپنی ها حمایت می کنه و میگه کره ای بده،
  حالا که بعد از کلی وقت سراغ یک چینی رفته، حالا همه دارن میگن چرا از چینی حمایت می کنه
  به نظر من خودروبانک یکی از منصف ترین هاست و اگر بعضی از مجله ها رو بخونید کاملا معلومه که داره از یک ماشین تعریف الکی می کنه
مهران 1393/9/30
من با امیر موافقم گروه خودرو بانک فقط از ماشین های کره ای و چینی حمایت میکنه
شما سه برابر این امکانات بذار روش وقتی قرار باشه دو سال کار کنه چه ارزشی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد 1393/9/30
يعني چين همش كپي هست داخل كابين رو خواسته شبيه به راو٤ بزنه، ولي چون تو چشم مردم ارزان مياد ميخرن ولي امان از اين كه كيفيت نداره، موفق باشيد دوستان
سعید 1393/9/30
این یکی از بهترین تحلیل های این خودرو بود
الان مجله ماشین و عصر خودرو این رو تست کردن ولی این سایت از همشون عکس های بیشتری گذاشته که بهتر میشه تصمیم گرفت
فاطمه 1393/9/30
من خودم از چینی ها خوشم نمیاد ولی با این پول ها چیز دیگه ای نمیشه خرید، ام وی ام X33 که دیگه خیلی زیاد شده و باهاش حال نمی کنم
اینم چنگی به دل نمیزنه ولی به نظر میرسه از اونای دیگه بهتره
mammad 1393/9/30
سلام وخسته نباشید به گروه خودرو بانک
خواهشا هوندا اکورد هم مورد تقد وبرسی قرار بدین
امیر حسین 1393/9/30
اون آقایونی که میان این جا هی از ماشین کره ای و ژاپنی تعریف می کنن
اگر پولشو دارن برن بخرن . چرخشم براشون بچرخه. بررسی این ماشین به درد کسایی می خوره که پول ماشین آلمانی و ژاپنی و کره ای رو ندارن. شما هایی که پول ماشین ژاپنی دارین خوش به حالتون.
بعدشم هیچ دیونه ای نیومده بگه این ماشین از کره ای ها و ژاپنی ها بهتره. میگیم آقا این ماشین به نسبت قیمتی که داره بهترینه. شما با هفتادو چهار تومن چیز بهتری سراغ داری؟ اگه داری بگو ما هم بدونیم و از این جهالت بیایم بیرون بریم اونو بخریم. اگه نداری پس دیگه حرف بیخود نزن که این چینه و فلان. ماشین کره ای تو این قیمت سراغ داری عایا؟؟؟؟؟؟
 • ابراهیم 1393/9/30
  حالا جالبه بدونین همین افراد میرن تو صفحه ماشینای کره ای میگن ماشینای کره ای اشغالن و فقط المانی و امریکایی !! والا ....
 • فری 1393/10/1
  بنظر میاد چون برای کرمان موتور تست گرفته شده گزارش جانب دارانه است مثلا قدرت مند ترین شاسی بلند زیر صد میلیون والا من صد تومن داشتم یه تویوتا دست دوم می خریدم
رسول 1393/9/30
خودروبانک جان کاش یه بخشی رو تو سایت اختصاص میدادی تا مردم عکس هایی که ازخودرو ها گرفتن توش قرار بدن خیلی خوب میشد
آریا 1393/9/30
دوستان گرامی... شوربختانه ما ملتی شده ایم که به جای عمل کردن فقط حرف میزنیم.از ماست که بر ماست. در هر زمینه ای.اگر واقعا ملت جسوری باشیم نمیزاریم که هر ظلمی بهمون بشه.نمونش خودروهای واقعا به درد نخور ایرانیه. کافی بود کارخانه های خودرو سازی داخلی رو تحریم کنیم.مطمئن باشید در اون صورت الان حداقل میتونستیم همچین خودرویی رو در کشور خودمون بسازیم.دوستان عزیز حمله خودروهای چینی به ایران رو تقصیر خودمون بدونید.چین داره به سرعت به سمت جلو میره.اونها صنعت خودروی جهان رو تسخیر خواهند کرد.چون دارن درست فکر میکنن. و درست کار میکنند.5 سال دیگه خریدن خودروی چینی هم برامون آرزو میشه.کسی دلش به حال ما ملت ایران نمیسوزه و کسی برای ما توقف نمیکنه.الان ماشین چینی هر چه باشه از ایرانی بهتره.بین دوستان و اقوام هستند کسانی که خوروی چینی دارن و بسیار راضی هستند.(اوج صنعت خودرو سازی ایران تیبای سایپا هست) و این بسیار درد ناکه.
بهرام 1393/9/30
کسی که این ماشینو میخره فقط ی هدف داره...این ک میخاد ی ماشین متفاوت و ب نظر خودش جدید رو سوار شه...نسبت به ماشینای بازار...که همه بگن به به ماشین خارجی...ی چرخ رونیز صدسال پیش می ارزه به صدتای این
 • ShaHin 1393/9/30
  خداوکیلی سطح فکرووووو....
محمد 1393/9/30
یه اشغال چینی دیگه...فقط تا سه سال اول خوبه بعدش فقط باید پول خرجش کرد
مهدی 1393/9/30
سلام و وقت بخیر
واقعاً کارتون عالی بود
تشکر از سایتتون
arman 1393/9/30
واقعا متاستفم که یه سری از دوستان جوری حرف میزنن که هر چی ماشین تولید داخل هستش قطعاتش از فرانسه و اروپا میاد دوستان دنیا تغییر کرده شما با یه سرچ توی سایت های خارجی متوجه میشید که کارخونه جک تازه کار نیست و حدود ۵۰ ساله که ماشین تولید میکنه ایران خودرو میاد یه رانا میزنه اینقدر که مشکل مکانیکی داره که مالک منصرف میشه از خرید این ماشین تمام اجناس به کار رفته توی ماشین های ایرانی اینقدر کیفیت پایین هستن که قابل مقایسه با ماشین چینی نیست به نظر من یه چرخ این چینی ها می ارزه به تولیدات داخل حداقلش اینکه شما میدونی این جنس چینی هستش ولی درجه یک هستش نه درجه سه و چهار که معلوم نیست کجا ساخته شده درضمن جک به جز ایران در کشور هایی مثل روسیه چین و برزیل و... تولید میشه اینم میشه با همون سرچ کوچیک فهمید پس الکی نیاییم خودمون رو به کشورهایی مثل المان و امریکا مقایسه کنیم که فقط وقت تلف کردن هستش این مقایسه رو فقط زمانی باید انجام داد که گمرک و ارز ارزان و ورود ماشین امریکایی ازاد بشه این سایت هم فقط میتونه ماشین هایی رو مورد تست بزاره که قدرت خرید مردم توی اون رنج قیمت بالا باشه نه اینکه بیاد و ماشینی مثل مازراتی رو مورد تست انجام بده که یا مردم با این سرعت اینرنت نتونن ببینند یا اینکه فقط ببیننو حصرت این ماشین رو بخوره دوستان بهتره که ترض فکرمان را عوض کنیم
 • ابراهیم 1393/9/30
  کاملا باهات موافقم. ولی دوست عزیز خیلی غلط املایی داری از شما بعیده. حصرت = حسرت ترض= طرز
رستم 1393/9/30
نمونه تست شده وارداتی هست.توی هایپر کوروش هم بود.ولی چند ایراد اساسی داره.
اول اینکه کرمان موتور تولید میکنه.یعنی بد قولی و خصوصا خدمات ضعیفش معروف هست.
دوم باز چون ایران تولید میکنه رنگ ماشینش ضعیف هست.کیفیت ضعیف رنگ کرمان موتور هم معروفه.
سوم با این ابعاد و کپی کاری تک دیفرانسیل هست.
چهارم موتورش توربو هست و با بنزین ایران شدیدا به مشکل بر میخورید. میخرید و متوجه میشید که چی میگم.
پنجم اینکه دنده دستی هست . الان تو این سبک خودرو تماما اتوماتیک هستند ولی این یکی دستی هست. ششم اینکه کاش وارداتی میومد و مونتاژ نمیشد.هنوز مونتاژ نشده سنسور جلو را حذف کردند !!!
محمد 1393/10/1
برید بخرید و از این ماشینای چینی لذت ببرید
چون با این سرعت که اونا دارن پیشرفت میکنن و با این سرعت که ما داریم پسرفت میکنیم تا چند سال دیگه خریدن یه ماشین چینی هم آرزومون میشه
 • مسعود 1393/10/1
  چینی از نوع جک خیلی باهال و خنده داره.جک اس 3 که ایمنیش بدترین نمره را گرفته در لیست 50 پرفروش 2014 چین هست ولی جک اس 5 در لیست 50 پرفروش چین هم نیست.ببین جک اس 5 چه لعبتی هست که حتی خود چینی ها نمیخرندش؟!؟!؟ اونوقت چرا ما ایرانی ها بخریم؟!؟
نوید 1393/10/1
بچه های خودرو بانک
دمـــــــــــــــتون گــــــــــــــــــرم بابت همه زحمتهاتون
عکساتون خیلی بهتر شده :)


دوتا سوال؟؟؟
1.منظور از دو گانه یعنی چی تو این جمله؟
(((((((((در پایین سیستم صوتی، سیستم خودکار تهویه مطبوع قرار گرفته که اگرچه به صورت دوگانه نیست؟؟؟؟ متوجه نشدم؟؟

اوم دایره هه بغل درچه هوا سمت راست فرمان چیه؟قرار بود استارت دکمه ای باشه؟
 • کیانا 1393/10/1
  نوید جان
  سیستم دوگانه تهویه مطبوع یعنی برای دو سرنشین جلو میشه دو دمای مختلفی رو تنظیم کرد. مثلا راننده 25 تنظیم کنه و سرنشین جلو 30 تنظیم کنه
حسین 1393/10/1
سلام دوستان
من واقعا نمی دونم چرا بعضی ها الکی نظر ميدن
مگه چی کم داری ؟
می خوای بهت توجه شه؟
من طبق مقایسه ای که داشتم تیگو نیو حرفی برای گفتن در برابر این خودرو ندارد و درمورد اتومات هم باید بگم که خودروی اتومات برای افراد ماشین باز نمی ارزه قدرت این خودرو هم دروغ هست
 • کیانا 1393/10/1
  حسین جان
  چرا میگی قدرت این خودرو دروغه؟ چیش اشتباهه؟
rA$o0l 1393/10/1
سلام و خسته نباشید خدمت شما اقا اگه میشه تو قسمت فیلمها برسی خودروی توسان رو هم بزارید
این جک هم چنگی به دلمون نزد
mm 1393/10/2
چرا توی این بخش(تجربه ی رانندگی) کلمات بهم ریخته ست
soheil 1393/10/2
این اتماتیکه
 • محمد کاظم 1393/10/2
  نه.
  اتومات نیس
محمد 1393/10/2
یک عدد عجیب در کامپیوتر سفری در عکس نمایش داده شده: مصرف سوخت ۲۲.۵ لیتر در صد کیلومتر
 • رامین 1393/10/3
  عجیب نیست. اون مصرف لحظه ای رو نشون میده و موقع شتاب گیری حتی تا 30 هم راحت میره , الانترای من مصرف میانگین 6 است و موقع تخت گاز به 35 هم میرسه
 • نوید 1393/10/3
  آقا محمد شما درست میگید مصرف سوخت رو زده ٢٢/۵ولی من سال ٩١یه سوناتا صفر تحویل گرفتم تا دو سه ماه اولش مصرف سوخت بین 9/5_11/5بود تا این که کم کم مصرف سوخت رو نمایشگر 16/5_18نشان میداد .
  ماشین رو بردم نمایندگی برام کامپیوتر رو ریسیت کرد و مصرف رو از اون به بعد درست نشان داد گفتم شاید این خودرو هم همیتن طور اتفاقی براش افتاده باشه ویا شایدم مصرف واقعا بالاست.
پیمان 1393/10/2
دوستان عزیز موتور 2000 با توربو خوبه ولی نه تو ایران نه با بنزین ایران.
یکی از دلایلی که پروژه موتور ملی با توربو شارژ واسه دنا و سورن مدام متوقف میشد این بود که این موتور ها حساسیت بالاتری نسبت به بنزین و اکتان اون دارن و در صورت مساعد نبودن اصطحلاک خیلی بالایی ایجاد میکنن.
به نظرم با اینکه 1بار خودروسازی جک جزو 10 برند برتر در چین شناخته شد ولی باید بدونین که این برتری به خاطر قیمت فوق العاده پایین نسبت به رقبا بودش نه کیفیت و خدمات بالاتر حالا این محصول بخواد وارد شه با کیفیت رنگ و مونتاژ و خدمات کرمان موتور!!!!
خودروهای چینی که برای بازار داخل انتخاب میشن که همشون تقریبا تعطیلن ولی باز منصفانه قضاوت کنیم جیلی و فاو و بایک یک مقدار وضعیت استاندارد تری دارن. بهتره تو انتخاباتون واسه خرید همه جوانب رو در نظر بگیرید و احساسی خرید نکنین
a-x1 1393/10/2
تشکر
علي 1393/10/2
درود و عرض ادب به همه دوستان
دوستان ما واژهاي مطلق زياد استفاده ميكنيم خوب يا بد زشت يا زيبا و... أساسا واژه ها نسبي هستن فقط يك مطلق در دنيا وجود داره. مرگ
خيلي از ما ها چيز هاي رو دوست داريم كه شايد نزديكترين دوست ما ازش متنفر باشه هر دو حق داريم نظر مون محترم پس لطفا واقع بين باشيم راجبه همه چي من نه ماشين چيني خرديم و نه خيلي سوار شدم اما اطلاعات دقيق و خوبي دارم از ماشينها تويوتا ايران از سايت اندونزي مياد. نگين خودرو رنو رو از كره مياره و.... يادتون هست دهه 90 انترا چه جوري دمار از روزگار صاحبانش در أورد حالا كجاست اوانته يكي از بهترين هاي كلاس خودش هست تنها چيز ثابت دنيا تغيير تغيييير
چيني ها هم تغيير كردن تغيير نكني ميشي نوكيا يادتون هست الان كجاست
الان تو چين بهترين هاي دنيا توليد ميشن ولو بي ام ديبلو فورد و.... جك كوتور حدود 45 سال ماشين سازه حدود 10 سال با معروف ترين طراح دنيا تو ايتاليا كار ميكني جي 5 و اس 5 رو هم اين شركت طراحي و ديزاين كرده يه سر تو آپارات بزنين ببينيد اس 5 چقدر نسبت به چيني هاي قبلي پيشرفته داشته
بايد بياد تو بازار و بعد سه چهار سال خودشو ثابت كنه بعد ارزيابي بشه
انشا لله مبارك همه دوستاني كه خردين
 • مازیارحسینی 1393/10/3
  آفرین برشما
  از نظرعلم جامعه شناسی حرف شما کاملا صحیح است.
  من یکی ثبت نام کردم45میلیون هم دادم تحویل اردیبهشت
  روزی که رفتم جاده کرج فقط یه ماکت اسباب بازی داشتن تو اتاق فروش بعد من فضولی کردم رفتم تو انبار از جلو دیدمش باکلی غرغر شنیدن.
  آخه ماشین کره ای 2010قیمت 100میلیون
  من پول اش رو نداشتم
  حالا از این هم انتظار70 میلیونی دارم
  اونقدرهم راننده شدم بهش توجه کنم نپوکّه !!!!!!
  مرسی
پیمان اراکی 1393/10/2
سلام به همه دوستان.

من مدتهاست که سایت خودروبانک رو چک میکنم،
هم فیلما، هم مقالات، اخیرا هم که تجربه رانندگی.

این گروه، میتونم بگم از معدود گروه هایی هست که متن و محتوا تولید میکنه و فقط دنبال ترجمه و کپی پیست نیست. از فیلم هاشون مشخصه که حسابی زحمت میکشن.

اما نکته جالب اینه که، وقتی تو فیلمشون میگن فلان ماشین ژاپنی با کیفیته، کلی کامنت میاد که چرا به کره ای و چینی بد میگید.
اگه بگن این کره ای خوبه، کلی کامنت میاد که چرا طرفداره کره ای شدید.
اگه بگن مثلا جک اس5 توی بازار خوب خواهد بود، کامنت میاد که شماها دیگه چرا از چینی طرفداری میکنید.
ولی بیایم قبول کنیم که برخلاف بقیه نشریات و سایتهایی که خیلی واضحه شارژ شدن، این گروه معمولا حقیقت رو گفته. الان این خودرو یقینا از بقیه چینی ها سر خواهد بود با این امکانات و این قیمت. آیا تو مقاله گفته که جک اس5 از توسان بهتره؟؟

یا مثلا یکی توی کامنتش از یه ماشین تعریف کرده، فورا همه میگن حتما خودش داره و متعصبه.

بنظرم یکم با آرامش بیشتر با هم بحث کنیم بهتره.
ممنون
پ. اراکی
 • HAMED 1393/10/3
  درود
  با صحبت شما کاملا موافقم موفق باشید
 • moein 1393/10/4
  peyman jan merC az nazarate khoobet.ye soal dadasham, beyne in va faw b50f kodoomo benevisam,,vasam shasi boland ya savari mohem nist,,,jofteshoon khoobe vali moondam kodoomo begiram merC age rahnamaE konid.
فربد 1393/10/2
با تشكر از عزيزان خودروبانك بابت گزارش خوب وتصاوير عالي واقعا بيست ! اگر امكان داره اين تست وگزارش رو در مورد دو تازه وارد چانگان cs35 , ايدو هم انجام بدين . خيلي ممنون
 • مازیار 1393/10/3
  شرکت سایپا فقط یه کاغذ کاتالوگ بهت مبده.
  نه ماشینی نه هیچی
  همه ی پولو یه جا می گیره
  کرمان موتور یه مقداری درب وپیکرش بهتره.
  درضمن چانگان1600 سی سی است
سعید طاهری 1393/10/2
سلام اگه میشه مثل بقیه فیلم هاتون مانند هیوندا کرنجور که گذاشتید فیلم از تست لکسوز lx 570هم بزارید مرسی باتشکر من همیشه فیلم هاتون رو دانلود می کنم
ابراهیم 1393/10/2
تو کامنتا میبینم خیلیا میگن موتور توربو با بنزین ایران زود خراب میشه ولی با اطلاعاتی که من از موتورای توربو دارم فک میکنم نوع بنزین ربطی به توربو بودن یا نبودن نداره...... کسایی که واقعا از این مورد اطلاع دارن لطفا جواب بدن که این حرف درسته ؟ اگه درسته دقیقا دلیلش چیه ؟
 • نوید 1393/10/3
  آقا ابراهیم شما درست میگید من راسیاتش اپتیما 2013وmg 6داشتم و هر دو هم توربو داشتن لی هیچ مشکلی هم براشون پیشنیومد تازه من اکثر مواقع بنزین عادی میزم.ولی در کل تقریبا تا 50هزار تایی که زیر پای من بودن مشکلی ندییم
 • پیمان 1393/10/3
  ببینید دوست گرامی فشار تولیدی توربوشارژر متغیره حالا زیاد یا کم که تو این مورد (فشار تولیدی زیاد) درجه حرارت هوای ورودی به موتور بالا میره و درنتیجه سوخت قبل از اون که توسط شمع محترق بشه دچار خودسوزی میشه که اصطلاحا بهش ضـربه یا فک کنم knocking میگن که برای جلوگیری از این مشکل باید از بنزین با درجه ی اکتان بالا استفاده کنیم
  عدد اکتان هم نشون دهنده ی مقاومت بنزین در برابر خودسوزی یا احتراق خود به خوده حالا هر چی عدد اکتان افزایش پیدا کنه علاوه بر مرغوبیت سوخت احتمال خودسوزی اون هم کمتر میشه. امیدوارم منظورمو اصولی بیان کرده باشم. موفق باشین
 • سینا 1393/10/3
  من خودم ام جی 6 جی تی داشتم موتورش توربو بود این ماشین عالی بود فقط عیبش این بود که بنزین معمولی می ریختیم توش ماشین گازش از 1 بالاتر نمیرفت یا به عبارت دیگه اصلا گاز نمیخورد میبردمش نمایندگی هروی میدون ملت (اقای یگانه) اونا میگفتن چون توربو داره اینطوریه. واقعا تنها مشکل ام جی توربو بودنش بود تا وقتی بنزین سوپر میزدم خوب بود ولی وقتی معمولی میزدم اذیت میکرد (البته این مشکل از کیلومتر 20 هزار به بعد بود و اینکه تو 40 تا ردش کردم رفت). ببخشید طولانی شد خواستم تجربمو بگم از ماشین ام جی 6 جی تی
alireza 1393/10/3
متنی که 6 ماه دیگه منتشر میشه: سلام دوستان. میخوام تجربه رانندگی خودمدو با این خودرو بنویسم. چون منم ثبت نام کردم و چندین ماه در نوبت بودم و زمانی که خودرو رو گرفتم با محاسبه اسکنت پولم تا زمان تحویل خودرو بالای 100 میلیون واسم تموم شده. وقتی ماشینو روشن میکنی صداش خوبه ولی وقتی دنده میدی صدا وارد کابین میشه و بالای 100 تا بدنه و فرمون لرزش داره. اوایل کم مصرف میکرد اما الان 15 لیتر میسوزونه. چراغ جلوش شکسته رفتم بگیرم گفتن 3 میلیون هست تازه اگه باشه. هندلینگش خوب نیست. دید خودرو خیلی بده و اطرافو نمیشه دید. و هزارو یک چیز دیگه. نمیدونم چرا اینجا اینجوری از این خودرو تعریف شده؟ چرا فیلم پشت آمپرو میزارین؟ و کاملآ رانندگی و صفر تا صدو نزاشتین؟ آدم اینقدر پول بده بعد برند چینی رو سوار بشه تازه هی کلاچ و دنده؟؟؟ لا اقل اتوماتش میکردن! قیمتش هم اصلآ خوب نیست. با این پول اگه i20 هیوندا یا یک ماشین کره ای یا ژاپنی کارکرده هم بگیری باز آرم شرکتش و اصالتش ارزش داره.
 • بهرامي 1393/10/3
  آقا متن 6 ماه ديگه را خيلي خوب اومدي.
  دنده دستي ميده 74 پس اتوماتيكش اگر و اگر توليد و ساخته بشه راحت 100 ميليون ميشه.
  تازه مونتاژي هست.اگه وارداتي بود كه 120.يعني كلا بلدند چه جوري مردم را گول بزنند.
 • hamid 1393/10/3
  حمید جان دقیقا همینی که میگی میشه و نظرت در مورد i20 دقیقا بجا بود ولی بنظرم سوزوکی انتخاب بهتریه
بهرامي 1393/10/3
دوست عزيز مازيار ، سايپا كجا همه پول را يكجا گرفته كه شما ميگيد.
تحويل آذرش 40 و تحويل دي و بهمنش 35 گرفته.لطفا اطلاعات نادرست نديد.
درضمن چانگان 1600 هست ولي جديدترين تكنولوژي بلوكر را داره و همه چيزش به همه چيزش مياد.
وزنش هم حداكثر 1290 كيلو هست كه خيلي از سايتهايي كه وضع و نسبيتشون به بعضي خودروسازها معلومه از قصد و به غلط 1665 كيلو نوشتند.
كاملا وزن و حجم موتورش جوره.
چانگان شريك فورد آمريكاست و دستمايه هاي ماشين آمريكايي در درون و بيرونش كاملا نمايان هست.
ماشينش هم از گمرك ترخيص شده كه تا چند روز ديگه تحويلش شروع ميشه.
در ضمن دنده اتوماتيك هست نه دنده دستي.اين خودش بهترين مزيت هست.
اگر جك جزو 10 شركت اول چين هست ، چانگان جزو 4 شركت اول چين هست و آمار فروشش تو برند چيني ها طبق آخرين آمار رتبه 1 هست و در بين تمام برندهاي داخلي و خارجي چيني هم رتبه 7 ام هست كه جك اصلا محلي از اعراب تو اين رتبه بندي نداره.
دوستاني هم كه در مورد مشكلات توربو صحبت كردند هم درست ميگند. كلي مشكل تعميراتي در آينده به وجود مياره.
حداقل چانگان وارداتي هست و مشكلات رنگ و كيفيت مونتاژ و كم شدن آپشنهاي جك را نداره.
قصدم مقايسه نبود.ولي ديدم شما به يك نكته اشتباه اشاره كرديد جواب نوشتم.
به نظر من جك S5 با اين ابعاد نبايد تك ديفرانسيل و دنده دستي باشه.اين جور ماشينها اگر تك ديفرانسيل نباشند ، بايد كه حداقل دنده اتوماتيك كه باشند!
 • mohamad 1393/10/3
  doroste k changan khoobe vali shoma 85milyoon pool midi o motore mashinet 120 asb ghodrat dare k dar moghabele jac ba gheymate 74milyoon va motore 175 asb e bokhari harfi baraye goftan nadare dar zemn dande dasti behtare chon ham shetabesh bishtare ham masrafe sookhtesh paen tare nemidoonestid bedoonid
 • hamed 1393/10/3
  سلام دوست دقیقا من هم با همین شرایط که شما فرمودین ثبت نام کردم در ضمن از روی عکس هم نبود یک نمونه دستگاه جهت نمایش هم بود که از روی اون تصمیم به خرید کردم نه کاتالوگ!
 • محمد علی 1393/10/3
  با توجه به سوابق CS35 و فروش بالای این خودرو در چین و همینطور روسیه و آمریکای جنوبی وآپشنهای موجود و اختلاف قیمت ده میلیون خرید CS35 کاملا انتخاب بهتریه در ضمن JSC S5 حتی جز SUV های دنیا هم ثبت نشده میتونین به سایت زیر مراجعه کنید
  http://www.worldofsuv.com
amir 1393/10/3
سلام دوستان
با این همه تعریف که در مورد جک s5 شده ولی بنظرم خرید این خودرو زیاد منطقی نیست به چند دلیل اول اینکه توربو بودن این خودرو خودش بزرگترین نقصه چون بنزین تولیدی کشور ابر قدرت ما مناسب موتورهای توربو نیست مخصوصا اگه موتور چینی باشه دوما بالای 70 م داریم پول میدیم و یک خودرو با گیر بکس دستی میگیریم سوما بصورت مونتاژ تحویل مشتری میشه که عیب های زیادی در زمان کوتاه پیدا میکنه که از ماشینای تولید داخل خودمون کاملا مشخصه و بعد اینکه همونطور یکی از دوستان فرمودند کیفیت جلو داشبرد این ماشین که از داخل عکس پیداست مشخصه در حد این ماشین نیست و در آخر نبود سانروف که شخصا خیلی برام مهمه که اینقدر پول میدم حداقل چیزی کم نداشته باشه. ولی امیدوارم کسایی که این خودرو رو خریدن مناسب مصرفشون باشه.
 • CJ 1393/10/3
  سلام امیر جان کاملا با نظرت موافقم تازه این خودرو کاملا کپی هست و هیچ نو آوری در طراحی نداشته البته این نظره شخصیه من نیست دوستان در نظرات قبلی اشاره کردن.
شروين 1393/10/4