خوش فروش وارداتی در برابر ببر کره ای، کیا سورنتو یا هیوندای سانتافه

24 دی 1394
آزمایش و نوشته: مهریار جعفری
عکس: بامداد صفائیان

کره ای ها در ایران

کره ای ها از بازیگران قدیمی بازار خودروی ایران به حساب می آیند. از هیوندای اکسل که در اوایل دهه ۷۰ به صورت شخصی و بیشتر به صورت تاکسی در خیابان های شهرهای ایران رفت و آمد می کردند تا دوران طلایی کرمان خودرو با حضور محصولات گوناگون و خوش ساخت دوو و بعد پراید. روابط خوب دیپلماتیک بین سئول و تهران و از آن مهم تر مراودات تجاری بالای بین دو دولت خصوصاً در معاملات نفتی باعث شد که همواره راه ورود چشم بادامی های کره ای به بازار کشورمان هموار باشد.
هرچند مدیریت قوی و درعین حال عرضه محصولات متنوع و پیشرفت مستمر در کیفیت محصولات باعث شد تا برندهای کره ای خیلی زود در کشور ما جای خود را باز کنند و اعتماد عوام را به خود جلب کنند، اما از دلایل مهم دیگر موفقیت آنها زمان بندی مناسب شان برای ورود به کشور بود. در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ که هنوز سایه تحریم ها آن چنان سنگین نشده بود کره ای ها با سرمایه گذاری کلان در کنار شرکای ایرانی خود توانستند تا دو شرکت آسان موتور و اطلس خودرو را تاسیس و اداره نمایند و زیر سایه آنها به سرعت شبکه خدمات پس از فروش خود را در سرتاسر کشور گسترش دهند. همین امر باعث شد تا علیرغم قطع همکاری رسمی هیوندای (تلفظ صحیح آن به کره ای هاندِی است) و کیا با شرکای ایرانی خود، درخت های جوان همکاری آنها که ریشه قوی ای داشت و به بلوغ رسیده بود با باد سنگین تحریم ها به این سادگی ها نلرزد.
حال اما در سال ۲۰۱۶ با وجود همه مشکلات شاهد ورود و عرضه جدیدترین مدل های این دو خودروساز بوسیله شرکتهای دخترشان به ایران هستیم و بازار آن ها با وجود ورود خودروهای رنگارنگ چینی حتی در میان مشتریان دست دوم نیز داغ داغ است.

معرفی اجمالی دو رقیب

از جدیدترین محصولات وارد شده می توان به ۲ خودروی پرطرفدار و خوش رکاب سانتافه (آی ایکس ۴۵) و سورنتو اشاره کرد. سانتافه که همواره حتی در نسل های پیشین هم از خوش فروش ترین ماشین های بازار ایران بوده، این بار هم فروش بی نظیری را با وجود همه کاستی هایش تجربه کرد. ظاهر خوش ساخت و زیبا و عام پسند به همراه امکانات بسیار متنوع و ارايه شدن آن از سوی وارد کنندگان در بازه قیمتی وسیعی از حداقل ۱۳۰ میلیون تا حداکثر ۲۲۰ میلیون و صد البته در کنار خلاء بازار در زمان عرضه، باعث شد تا این خودرو به یکباره در تعداد زیاد در خیابان های کشور تردد کند.

اما سورنتو از آن سوی میدان علیرغم مشکلات کمتری که نسبت به سانتافه داشت از مزایای بازاریابی سانتافه برخوردار نبود و به خصوص که به دلیل زمان بندی نامناسب معرفی شدن آن به بازار داخل، در اوج قیمت ارز و رکود اقتصادی و نیز اشباع بازار از شاسی بلندهای متنوع در این بازه قیمتی، در کنار ممنوعیت موقت ثبت سفارش وارد کنندگان متفرقه باعث شد تا امروزه تعداد به مراتب کمتری از سورنتو در خیابان مشاهده شود. لیکن همچنان این دو خودرو از خوش فروش ترین های کلاس خود در بازه قیمتی ۱۸۰ تا ۲۲۰ میلیون هستند و از آنجایی که اکثر مشتریانی که به دنبال خودروی شاسی بلند خانوادگی در این بازه قیمتی هستند به این سوال می رسند تصمیم گرفتیم تا با انجام یک مقایسه متوجه شویم که «آقا جان بالاخره سانتاقه یا سورنتو؟»

ضمن اینکه اگر قصد خرید خودروی شاسی بلند کوچک تری دارید یا قصد دارید مقدار کمتری هزینه کنید می توانید مقایسه هیوندای توسان و کیا اسپورتیج را مطالعه نمایید.

نمای ظاهری

سانتافه: سانتافه در سال ۲۰۱۲ با کد اطاق DM به بازار معرفی شد اما تا اواخر ۲۰۱۳ طول کشید تا به کشور ما وارد شود. این خودرو که نسل سوم (بدون احتساب فیس لیفت های متعدد نسل قبل) به حساب می آید از زیباترین و اغوا کننده ترین محصولات هیوندای تا به امروز است.

ظاهری درشت و عضلانی و بهره گیری از خطوط با زاویه متعدد باعث شده تا حس قدرتمندی و مدرن بودن را در راننده القا کند. این الفبای طراحی که ابتدا با عرضه گرنجور رونمایی شد در طراحی داخل این خودرو نیز حفظ شده به طوری که به هنگامی که پشت فرمان این خودرو (به خصوص در مدل های فول) می نشینید، حس می کنید سوار یک جت جنگنده و یا شاتل فضایی هستید. چراغ های بزرگ و کشیده در کنار جلو پنجره کرومی زیبا و بزرگ ظاهری خشن را ایجاد کرده که از نگاه شیر الهام گرفته شده.

طراحی جلو پنجره به حدی دلربا و محبوب بوده که هیوندای در نسل جدید توسان نیز عیناً همین طرح را با کمی دست کاری به کار برده است. طراحی جانبی این خودرو کمی سلیقه ای است و شاید می شد از خطوط ریزتر یا حتی کمتری استفاده کرد. برآمدگی گلگیر عقب و شکست خط پنجره ها روی گلگیر عقب ما را به سرعت به یاد گرنجور می اندازد. طراحی این خودرو در عقب نیز قابل قبول است هر چند در مدل های ۲۰۱۶ با تغییر چراغ های عقب زیبا تر نیز شده.

هیوندایی از آنجایی که وراکروز، برادر بزرگتر سانتافه نسل قبل، را از سبد محصولات خود خارج کرده بود سعی کرده که در طراحی این خودرو نهایت تجمل گرایی را رعایت کند و خودروی پرچمدار خود را تا حد امکان بیاراید. استفاده از کروم در جای تا جای این خودرو از این امر حکایت دارد.

سورنتو: اما سورنتو در آن سوی میدان از طرفدارهای دو آتیشه ای برخوردار است به طوری که همیشه سورنتو سواران سانتافه را اسباب بازی می دانستند! این قضیه به خصوص هنگامی بالا گرفت که سانتافه در مدل ۲۰۱۳ با موتور ضعیف خود جلوی سورنتوی خوش نفس مدل ۲۰۱۳ که به تازگی فیس لیفت شده بود و با پیشرانه ای حجیم عرضه می شد یک سر و گردن کم می آورد. سورنتو در نسل اول خود که از مدل ۲۰۰۷ به ایران هم عرضه شده بود بسیار خوش ساخت و با کیفیت و با اندامی تنومند و عضلانی ظاهر شد و به خصوص در مدل ۲۰۰۹ و رنگ مشکی یکی جذاب ترین محصولات آن زمان کیا به حساب می آمد و نیز به دلیل کیفیت خوب ساخت و خرابی کم در بین آفرود کارها و تعمیرکارها نیز از محبوبیت خوبی برخوردار بود.
نسل دوم آن در سال ۲۰۱۰ با الهام گیری از طراحی موفق اسپورتیج با کد اطاق XM معرفی شد و در ایران هم مورد استقبال قرار گرفت اما به دلیل کیفیت بد قطعات داخلی و خرابی زیاد و نیز ظاهری ساده نتوانست مانند پدر خود به فروش برسد.

کیا هم با اطلاع از همین موضوع سورنتو را فیس لیفت کرد و با ارتقای کیفی ارائه کرد. اما نسل سوم که از الفبای جدید طراحی کیا که اولین بار با سراتوی جدید معرفی شد پیروی می کند با ظاهری اصولگرا و طراحی ای محتاطانه ولی در عین حال زیبا ارائه شده است. جلو پنجره جدید کیا که در اسپورتیج و اپتیمای جدید هم دیده می شود از ظاهری مردانه تر برخوردار است.

چراغ های جلوی بزرگ که مثل قبل از دو نورافکن جدا برای نور بالا و پایین بهره می برند به صورت کشیده در دو طرف جلو پنجره مستطیل بیضی جدید کیا قرار دارند و مانند اسپورتیج جدید مه شکن های بزرگ و پر نور در پایین سپر جلو دیده می شود.
طراحی جانبی کمی کشیده تر از نسل قبل است و از خطوط مواج در آن استفاده شده تا از سادگی طراحی بکاهد. در عقب هم چراغ های نسبتاً باریک اما کشیده عقب ظاهری ساده اما جذاب به این خودرو بخشیده است. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که هر دو خودرو از زاپاس خود خارج از محیط خودرو نگهداری می کنند و لذا حتماً حتماً از امنیت آن اطمینان داشته باشید.


نمای داخلی

سانتافه: تجربه ای که شما در داخل سانتافه خواهید داشت بسیار وابسته به میزان بهایی است که بابت آن پرداخته اید چرا که نمای داخلی یک سانتافه ۱۴۰ میلیونی بسیار کسل کننده و ساده و در عوض مدل فول آن با قیمت ۲۲۰ میلیون پر از کلید و چراغ و مانیتور و نورپردازی های زیبا است و می تواند حسابی شما را سر وجد بیاورد.

داشبورد در ۳ رنگ بندی کرم، خاکستری و مشکی موجود است و صندلی ها نیز به همین نسبت به رنگ کرم، مارون و مشکی عرضه می شوند که در تمامی موارد از کیفیت مواد داخلی خوب و قابل قبولی برخوردار است. فضای نشینان مناسب است و در مدل های فول ۲ صندلی در عقب برای نفرات ۶ و ۷ هم وجود دارد که ۲ آدم بزرگسال به راحتی در آنها جای می گیرند.
نورپردازی آبی رنگ در شب باعث جذابیت بیشتر سالن می شود و وجود مانیتور بزرگ ۷ اینچی در مدل های فول به مراتب از مدل های با مانیتور بیزینس ۴ اینچی جذاب تر است. مانیتور کوچک دیگری هم در میانه سرعت سنج و دور موتور سنج سوپرویژن وجود دارد که اطلاعاات رایانه سفری خودرو را در اختیار راننده قرار می دهد. صندلی ها نیز در مدل فول در ردیف جلو علاوه بر برقی بودن و حافظه دار بودن به گرمکن و سردکن مجهزند که در ردیف عقب تنها گرمکن موجود است.

سورنتو: اما برخلاف روال معمول این بار این کیا است که طراحی خود را بلوغ بخشیده و سعی کرده سنتی و پایبند به اصول عمل کند. طراحی کلاسیک داشبورد و داخل سالن حس خوبی در شما ایجاد می کند ضمن اینکه از لحاظ ارگونومی هم همه چیز دقیقاً همان جایی هست که انتظار دارید. ممکن است در نگاه اول این طراحی کلاسیک که در آن از همان نمای مستعطیل بیضی که در جلو پنجره بود الگو گرفته شده شما را مایوس کند اما در دراز مدت این طراحی سورنتو است که کمتر دل شما را خواهد زد. کیفیت مواد به کار رفته در داخل سالن نه در حد ماشین های کره ای بلکه با ماشین های ژاپنی قابل قیاس است و صد البته از سانتافه با اختلاف بهتر است.

صفحه نمایش بزرگی در پیش روی راننده قرار دارد که در میانه سرعت سنج بزرگی که در وسط صفحه آمپر واقع شده اطلاعات رایانه سفری را در اختیار شما قرار می دهد. اما یکی از ایرادهای بزرگ این طراحی مانیتور کوچک بد قیافه ای است که در مدل های شرکتی و نیمه فول وجود دارد و از زیبایی طراحی کاسته. زیبایی ای که با وجود سان روف پانورامای بزرگ و یک تکه دوچندان می شود.


تجربه رانندگی

سانتافه: این خودرو یکی از خودروهایی است که بیش از هر خودروی دیگری از ممنوعیت واردات خودروهای با پیشرانه بزرگ تر از ۲۵۰۰ سی سی ضربه خورد چرا که وارد کنندگان ناچار شدند تا خودرو را با انتخاب موتور ضعیف و کوچک این ممنوعیت را دور بزنند. حال آنکه کمپانی مادر این موتور را در بازارهای آزادی مثل آمریکا و اروپا روی مدل های فول توصیه نمی کند.

وزن خودروهای فول در مدل ۲ دیفرانسیل در حدود ۳۰۰ کیلوگرم نسبت به خودروی پایه سنگین تر است که به خصوص به هنگامی که چند نفر هم سوار خودرو باشند و در شیب ملایمی رو به بالا حرکت کنید واضحاً ضعف خود را نشان می دهد. البته این ضعف اصلاً مشابه ضعف ۲۰۶ تیپ ۲ در سربالایی ها نیست اما خوب از ماشینی با این قیمت توقعی بیش از این داشتن دور از ذهن و انصاف نیست به خصوص اگر تجربه سواری سانتافه نسل قبل در مدل های ۲۰۱۰ با موتور حجیم ۳.۵ لیتری داشته باشید.
اما از موتور که بگذریم همه چیز بهتر می شود. سواری نسبتاً نرم و لذت بخش و فرمان برقی ۳ حالته نرم به همراه دید خوب راننده در کنار امکانات امنیتی و رفاهی مضاف بر لذت مسافرت دسته جمعی می تواند تجربه ای شیرین از سواری این خودرو برای شما به ارمغان بیاورد. اما باید گفت که سروصدای اتاق این خودرو برای این ابعاد و این قیمت کمی زیاد از حد بود و ضمن اینکه حسی که ابعاد این ماشین به راننده القا می کند به صورت کاذب بزرگتر از ابعاد واقعی آن است که می تواند موجب اضطراب راننده و کاستن از لذت رانندگی شود.


سورنتو: خوشبختانه این بار این خودرو برای اولین بار با موتور GDI وارد بازار خودروی کشورمان شده است که به دلیل فن آوری پاشش مستقیم بنزین پس از فشرده شدن هوا در داخل پیستون با جلوگیری از احتراق های نا کارآمد مصرف بنزین کاهش و توان خودرو افزایش یافته. این موتور با ۲۴۰۰ سی سی حجم توان بیشتری نسبت به سانتافه بیرون می دهد ولی گشتاور کمتری نیز تولید می کند.
اما از اینها بگذریم عملکرد بهتر جعبه دنده سورنتو در مقایسه با سانتافه باعث می شود تا علیرغم پیشرانه تقریباً مشابه و وزن بیشتر سورنتو، کمتر حس کندی و تنبلی خودرو را نسبت به سانتافه تجربه نمایید. اتاق بسیار کم صدا و تعلیق های نرم به همراه دید بسیار خوب و مجموعه کاملی از ادوات ایمنی و کمکیار راننده به شما حس بهتر و امنیت بیشتری را القا می کند.

در این خودرو یکی از امکانات جالبی که تعبیه شده است سیستم تعلیق پویای چرخ های عقب است که به این صورت طراحی شده که در صورتی که بار در صندوق عقب بگذارید کمک ها با تنظیم ارتفاع خود مانع از پایین آمدن عقب خودرو شده و وجود بار را نشان نمی دهند. این امکان تا چند سال پیش تنها در خودرویی مثل رولزرویس فانتوم دیده می شد.
اما آیا واقعا سانتافه آنقدر که می گویند کند است؟ جواب مثبت است ! اما خوب اینجا مقایسه با سورنتو مطرح است نه با خودرویی مثل کاین. سورنتو در فول ترین حالت ۱۸۰۰ کیلوگرم وزن دارد و ۴۰ کیلوگرم نسبت به سانتافه فول AWD سبک تر است ضمن اینکه به لطف پیشرانه با بازده بالاتر توانی بالاتر نیز تولید می کند. برای همین طبق روال خودروبانک برای شما درگی بین این دو خودرو برگزار کردیم که فیلم آن را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

Loading the MediaPack player...


بالاخره کدام را بخرم؟

همیشه مقاله های مقایسه ای از سخت ترین مقالات برای نوشتن هستند چرا که تمام تلاش ما این است که به یک خودرو از دید هر کسی نگاه کنیم. همین موضوع باعث می شود که اکثر این مقالات در نهایت انتخاب را بر عهده خواننده بگذارند. اما این بار موضوع فرق دارد و به رسم همیشه خودروبانک سنت شکنی ادامه دارد.

بگذارید اول چیزی را بگویم. اگر به هر دلیلی اگر از یک برند خوشتان نمی آید و یا از قیافه آن و یا حتی بودجه مشخصی که دارید و یا حتی اگر یکی از این ۲ خودرو را بیشتر دوست دارید، همان را انتخاب کنید چرا که در نهایت برنده اصلی شما هستید و خودرویی زیبا کاربردی و خوش ساخت خریده اید.
اما اگر از من می پرسید من به شما کیا سورنتو را توصیه می کنم به چند دلیل. اول آنکه با اینکه شاید سانتافه در ابتدا جذاب تر و زیباتر به نظر برسد اما هم در دراز مدت خسته تان خواهد کرد هم اینکه چون چند سالی هست که از آمدن آن می گذرد دیگر یکنواخت شده و جذبه خود را از دست داده. دوم آنکه تجربه نشان داده که تا ۲ سال دیگر نسل جدید و کاملاً تازه این خودرو از راه می رسد حال آنکه برای سورنتو این مدت طولانی تر خواهد بود.
از نظر امکانات هر دو خودرو مشابه هم هستند. هر دو از آخرین ابداعات کره ای ها برای ایمنی بهره برده اند هر چند سانتافه تنها در مدل۲۰۱۶ هم رده سورنتو می باشد. کروز کنترل هوشمند، رادار، هشدار انحراف از خط، هشدار نقطه کور، سنسور جلو و عقب، سیستم نمایش باد خودرو و سیستم کمکی پارک به همراه دوربین عقب از امکانات مشترک این دو خودرو در زمینه ایمنی بوده و در زمینه امکانات رفاهی هر دو خودرو از سردکن و گرمکن و هدایت برقی برای ردیف جلو به همراه حافظه صندلی راننده، بالا و پایین شدن خودکار هر ۴ شیشه، آینه های برقی خود تاشونده با حافظه و گرمکن، سنسور باران و سیستم صوتی خوب بهره مند هستند، اما کیفیت قطعات به کل در سورنتو بالاتر است و ظاهری شکیل تر دارد. در زیر می توانید فیلم چگونگی کارکرد سیستم کمکی پارک را در خودروی سورنتو مشاهد بفرمایید.

Loading the MediaPack player...


از نظر رانندگی نیز هندلینگ و ترمزهای سورنتو واضحاً بهتر عمل می کنند و دید بهتری هم به خصوص در عقب به هنگام رانندگی با آن دارید مضاف بر اینکه بهتر بودن عملکرد پیشرانه سورنتو هر چند مختصر باشد ولی باز هم به بهتر شدن تجربه رانندگی تان کمک می کند. جمیع این عوامل جزئی دست به دست هم می دهند تا سورنتو در کل انتخاب منطقی تر و بهتر به نظر برسد.
در انتها از آقای فرشاد سرخان عزیز صاحب خودروی کیا سورنتو و همچنین صاحب خودروی هیوندای سانتافه تشکر می کنیم که وقت و خودروی خود را جهت تست و آزمایش در اختیار گروه خودروبانک قرار دادند و از آقای سینا قانعان بابت کمک به هماهنگ کردن این مقایسه سپاسگزاریم.
مشخصات فنی
مدلهیوندای سانتافهکیا سورنتو
پیشرانه4 سیلندر 2.4 لیتری4 سیلندر 2.4 لیتری
قدرت188 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه188 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
گشتاور245 نیوتن متر در 4250 دور در دقیقه241 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
وزن1568 کیلوگرم1639 کیلوگرم
شتاب صفر تا صد10.9 ثانیه10.2 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی9.5 لیتر8.6 لیتر
قیمت حدودی در بازار ایران193 الی 223 میلون تومان218 الی 232 میلیون تومان
عکس ها:

(برای بزرگنمایی تصاویر زیر ، روی آنها کلیک کنید)

نظرات
 
 
 
علیرضا 1394/10/24
از تیم خودرو بانک تشکر میکنم، واقعا گل کاشتید. اقای جعفری بند پایانی، بالاخره کدام را بخرم، خیلی توصیه جالب و قابل تاملی بود.
ببرعلی 1394/10/24
رنو داستر از هردو زیباتر و باکیفیت تر هست شتاب و قیمتشم بهتره و آفرودش!!
 • . 1394/10/24
  زیباتر و با کیفیت تر؟ واقعا جوک قشنگی بود اصلا من چیزی نگم بهتره در مورد این دوتا هم من کیا رو ترجیح میدم
 • امیررضا 1394/10/24
  رنو داستر دوست عزیز ورژن شاسی بلند ال نود هستش لطفا اون آَشغال رو با این ماشین 200 ملیونی مقایسه نکن. لطفا هر چیزی رو تو سگمنت خودش مقایسه کنید.
  مثل اینکه من اومدم میگم شتاب پرشیا از النترا بهتره پس پرشیا بهتره؟
  لطفا کمی بندیشید بعد نظر بدید
 • ببرعلی 1394/10/25
  باشه هروقت کیا و هیوندای هم تونستن کشنده سال تولید کنن اون موقع جوک قشنگی می شه ش!!!!!!
 • محمود 1397/7/13
  اسم اون زباله رو چجوری کنار اینا میاری؟زشت ترین و مزخرفترین ‌محصول زباله دونی رنو.
ایمان 1394/10/24
سورنتو خودروی فوق العاده خوب و با کیفیتی است. ولی ای کاش حالا که ممنوعیت 2500 به بالا مانع از ورود نمونه 6 سیلندر میشه. حداق شرکت مدل 2 لیتری توربو با 241 اسب بخار قدرتو وارد می کرد.
در ضمن فروش سورنتو در بازار آمریکا هم بسیار خوب بوده مخصوصا مدل 2 لیتری توربو
امین 1394/10/24
فقط سورنتو
ممد 1394/10/24
جفتشون ماشینایه بسیار خوب و دارایه استاندارد های جهانی هستند.واقعا انتخاب بین این دو خودرو بسیار سخته.
AA 1394/10/24
رو موتور ببر رد پای گربه س (کلاس ایهام)
سعید 1394/10/24
پس چرا انقدر مانیتوراشون کوچیکه مگه فول نیستن؟
دوستان کسی میدونه؟
واقعا همیشه فکر میکردم هیوندای یه سر و گردن بالاتر از کیا هست تو کیفیت ولی ظاهرا اشتباه میکردم
 • مهریار 1394/10/24
  دوست عزیز متاسفانه شرکت های آسان موتور و اطلس خودرو خودروهای فول خود را با مانیتور کوچک ارائه می دهند که اصطلاحا بهشون بیزنس میگن تو بازار و به این خودروها فول شرکتی میگن
 • محمد رئوف 1398/4/31
  خوب خود کیا هم جز شرکت هیوندا موتورز گروپ و هنه اینو میدونن من سوار هردو شدم هردوتارو داشتیم اما از نظر من سانتافه تو قطعات (نیمه 2016 به بالا) بهتر از سورنتو هستش و تا سوار سورنتو شید میفهمید ک جلوش خیلی خالیه و مسخرهس
مهرداد 1394/10/24
انتخاب من سورنتو خواهد بود، چون قیافش اروپایی تر و پخته تره ...
 • حمید 1398/11/22
  یافش اروپایی میس دوست عزیز قیافه خودرو تقریبا شبیه جیپ گرند چروکیه حتی در نمای عقب و خطوط نیم رخ این خوردوها بازار امریکارو هدف گرفتن متور لامبادا 2 ۳ لیتری سانتافه و سورنتو در ایالت الاباما ساخته و طراحی شده
Mj 1394/10/24
دوتاشون خوبن ولی مشکل اینجاست که هر کدومو بخری بعدش اگه یک بار سوار تویوتا راو۴ هوندا crv یا میتسو اوتلندر بشی از ماشینت زده میشی😒
 • ایمان 1394/10/24
  هوندا سوار نشدم ولی راو4 که امتحان کردم سیستم تعلیق ماشین بینهایت خوشکه و خیلی می کوبه!!!!!!!!!!!!!!!
Kk 1394/10/24
فقط راو ٤ وسلام....أينا هر دوتاشون اسباب بازين......
 • هومن 1394/10/24
  گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده
 • Hosein 1394/10/24
  دقیقا نظر منم همینه. البته با احترام به دوستان کره ای باز
 • امیرپارسا 1398/6/18
  بابا هر چی ژاپنی باشه دلیل بر خوب بودنش نیست.حتی کیفیت راو۴ پایین تر از سورنتوه.مثل این میمونه که بی ام وه ۱۰۰ سال پیش و اون مدل های خیلی قدیمی سال ۱۳۷۰ را با سورنتو جی تی ۲۰۱۹ مقایسه کنی.درزم اگه سرچ کنی best car brands j.d power اول جنسیسه دوم کیا و سوم هیوندای و تویوتا و اینطور برند ها پایین تر هستند.باور نمی کنید سرچ کنید.
ho 1394/10/24
دستون درد نکند ممنون از بررسی های خویتون
نوید 1394/10/24
اون پلاستیکای سورنتو رو چرا در نمی آره اخه... که چی میخواد ماشینش صفر بمونه ... متاسفانه این ماشینها وارد شدن ولی فرهنگ استفاده شون هنوز پشت گمرکه
پلاستیک پشت آمپر ، روی آرم کیا ، روی کنسول وسط ، روی دکمه استارت... خداااای من .... تور و خدا از این جور ماشینا عکس نگیرید یکم حرفه ای تر رفتار کنید.
 • شاهین 1394/10/24
  اره به خدا گندش رو در آورده طرف ...ولی خوب خودروبانک که نمی تونه اونجا به طرف بگه بکن اینا رو که عکس بگیریم
reza 1394/10/24
من هیچکدومو انتخاب نمیکنم- با 230 تومان میشه هوندا crv یا تویوتا rav4 یا حتی ولوو xc60, یا با 200 تومان یک میتسوبیشی اوتلندر ویا سوبارو فارستر خرید.
 • هومن 1394/10/24
  اندیشه های فسیلی...
 • sina 1394/10/24
  حالت خوش نیست ها xc60 کجا اینا کجا شروع قیمتش ۳۲۰ میلیونه بر عکس خوندی
کاظم 1394/10/24
باریکلا مهریار، خیلی خوب بود
 • مهریار 1394/10/24
  مخلصم عزیزم
حجت 1394/10/24
جفتشون آشغال، بعد دوسال به صدا میوفتن، خرابی هاشون که هیچی، با کمتر از نصف پولشون یه رنو فلوعنس میخری که هم نرم تره، هم پرشتاب تره و هم اروپایی، حیف پول نیست به اینا بدی
 • سینا 1394/10/24
  دوست عزیز حجت خان...دیگه اون روزهایی که افراد میومدن برند های کره ای رومسخره میکردن گذشته...هیوندای و کیا پیشرفت و قدرت خودشونو به همه دنیا نشون دادن(با این که جای پیشرفت بیشتر هم دارن)...شما برو آمار فروش سانتافه و سورنتو رو توی امریکا که بعد از چین رقابتی ترین بازار خودروی دنیاست با فرانسوی ها مقایسه کن بعد تشریف بیار بگو این ماشینهارو بخریم یا نخریم یا چی بخریم...ضمنا شتاب فلوعنس زیاده؟خوبه فیلمش تو همین سایت هست...!!!همه هم در جریان هستند شما فلوعنس داری و نظراتت متعصبانه است...اپشن های فلوعنس نصف ایناهم نیست کلاسش اصلا سدانه نه شاسی بلند...((صرفا)) اروپایی بودن ماشین هم دلیل بر خوب بودنش نیست...
 • هومن 1394/10/24
  سخن بزرگان
 • آلفا 1394/10/24
  دلم واست تنگ شده بود ،فلوئنس اصیل فرانسویت میدونستی تو کره جنوبی تولید میشه ؟
 • امیررضا 1394/10/24
  دوست عزیز شما رنو فلونس بخر کسی جلوتو نگرفته؟
  بعضی از شما ها عادت کردید که بیایید زیر پستای کره ایا بنویسید آشغال زیر پست های رنو و ژاپنی هم بنویسید قیافه ندارند و به درد نمی خورند.
  البته انتظاری هم از شما نمیره چون دستتون به هیچ کدوم نمیرسه مجبورید با این بچه بازیا خودتونو خوش کنید.
  به هر حال ممنون بابت پیشنهادتون - اگرم در زمینه خودرو اطلاعات داشتید میدونستید که خط تولید دوم رنو تو کره جنوبی هست و بیشتر رنو ها تو ایران تو کره تولید میشن . لطفا قبل از کامنت دادن تحقیق کنید
 • حجت اصلی 1394/10/24
  اگه یک دفعه دیگه از طرف من چیزی بنویسی فلوعنسو میدم تمیز کنی یا اینگه بشینی سوییچ بسته پشت رول.
آیدین 1394/10/24
خودرو بانک عزیز ، بهتر بود برای مقایسه بهتر ، از سانتافه 2016 استفاده می کردید ، هم موتور GDI ، هم سنسور جلو و هم تمام امکانات سورنتو رو دارا می باشد ، به جز پارک خودکار . البته من هم اگر بخواهم بین این دو یکی را انتخاب کنم ، قطعا سورنتو را انتخاب می کردم
 • مهریار 1394/10/24
  دوست عزیز تنوع خودروها از نظر آپشن خیلی زیاده. سانتافه در مدل ۲۰۱۵ هم اتوپارک داره ولی چیزی که هست اینه که بنا به دلایل متعددی ما مجبوریم خودرویی رو تو عکس بذاریم که صاحب اون برای این کار با ما آماده همکاری شده. والا اگر‌ انتخاب با خود ما باشه که خیلی راحت تر میشه.
 • عليرضا 1394/10/24
  سلام ما سانتافه 2016 دايم اتو پارك هم داره و نسبت به مدل هاي پايين تر خيلي بهتر شده از لحاظ نرمي و شتاب و شتاب صفر تا صدش 10/33 بود يا علي
 • آیدین 1394/10/24
  ممنون از توضیحتون ، همین که خالصانه برای ما عاشقای خودرو مطلب تهیه می کنین ، اونم با این کیفیت بالا ، کمال تشکر رو دارم .
 • آلفا 1394/10/24
  البته این سانتافه هم ظاهرا GDI هستش.
بهمن 1394/10/24
ماشین ۱۲ هزار کیلومتر راه رفته، هنوز پلاستیکاش روش هست، این فرهنگ کی می‌خواد درست بشه.!؟!؟!؟!؟
 • كيان 1394/10/24
  حال ميده خووو
محمد 1394/10/24
زنده باد کیا
ramin 1394/10/24
200 میلیون پول بدی بعد تو سر بالایی احساس کندی و تنبلی خودرو رو داشته باشی !!!!! به جاش ام جی جی اس می شه خرید با 50 میلیون ارزان تر و قدرت و شتاب فوق العاده و برند با قدمت 91 ساله انگلیسی و شاسی داینامیک ....
 • هومن 1394/10/24
  اون تو یه سگمنت دیگست کلا و تنها چیزی که داره یه توربو هستش
SA 1394/10/24
سانتافه هم موتورش GDI هست
تو عکس موتور ها معلومه
m.t 1394/10/24
سايتتون خيلي عاليه .... سورنتو سره
حميد 1394/10/24
سلام
منم هيچكدومو انتخاب نمي كنم
چون پولشو ندارم
 • مهدی ج 1394/10/24
  خوبه خودت بالاخره اعتراف کردی پس بپر برو ام جی چینی رو سوار شو بهت هم میاد
 • M.maxel 1394/10/30
  مجبور نبودی به کسی که اینطور صادقانه حرفشو زده توهین کنی آقا مهدی
amir 1394/10/24
بسیار عالی.چه باحال سانتافه از شیر الهام گرفته.جدی جلوش مثل شیر میمونه تا حالا دقت نکرده بودم .من سورنتو رو انتخاب میکنم به نظرم ماشین بهتری اومد .
علی 1394/10/24
سانتافه و کلا هیوندای برند بالاتری و طراحی سانتافه یه سرو گردن بالاتر از سورنتو
آرش 1394/10/24
سلام ما سانتافه2015فول داریم موتورش GDIهست
 • امیر 1394/10/26
  دستت درد نکنه
سعید 1394/10/24
صندلی های هیوندای خیلی بهتر از کیا هستند میگید نه امتحان کنید حتما متوجه میشوید
آلفا 1394/10/24
مزایای سانتافه :
ظاهر جا افتاده تر و عامه پسند تر
بازار دست دوم بهتر
بازه قیمتی بزرگتر

مزایای سورنتو:
کیفیت بهتر
اتاق بروز تر (که چون تازه معرفی شده دیرتر قدیمی میشه ، همونطور که در متن گفته شده)

انتخاب من در مدل فول : سورنتو
سلمان صادقي 1394/10/24
خودرو بانك تو كه لينقد حرفه اي هستي اين نيسان مورانو با اين همه قابليتو چرا بررسي نميكني پس
Omid622 1394/10/24
دلیل گرانی سورنتو چیه
 • Alizeus 1394/10/25
  کم هستش فعلا و مثل سانتافه خز نشده
مرتضی 1394/10/24
فقط مورانو 2012
saeed 1394/10/24
انتخاب من هم سورنتو هست ولي بازار دست دوم خوبي نسبت به سانتافه نداره طراحي داشبورد هم مدرن نيست
كيان 1394/10/24
من كلا سانتافه رو دوست دارم، حالا سورنتو بهتره يا سانتافه رو كار ندارم،ولي در كل هزينه كردن براشون خوبه الان اي٢٠ دارم هندلينگش خوبه نرمه،خب با جاده ها و شهرها و خيابان ها و دستان انداز ها ي نافرم ما خوب به صدا افتادنشون طبيعيه
 • شاهین 1394/10/25
  من سانتافه رو ترجیح میدم.اما الان مزدا نیو دارم و به ماشینای ژاپنی بیشتر از کره ای اعتقاد دارم.قبلا سوناتا اتاق قدیم داشتم که البته واقعا خوب بود اما ....اگه بخوام شاسی کره ای بگیرم نهایاتا تا 120 تومن..بالای این نیسان مورانو و بی ام دبلیو سری 1 رو ترجیح میدم.حتی اگه صفرش رو نشه با اون رنج قیمت خرید
Artan 1394/10/24
با سلام
يه سوال داشتم از بين ميتسوبيشي اوتلندر 2016 فيس ليفت(جديد)و سورنتو 2016و سانتافه ٢٠١٦ كدومش بهتره؟؟باكيفيت تره؟؟
 • ایمان 1394/10/25
  قطعا اوتلندر از سانتافه با کیفیت تره. ولی این سورنتو هم خیلی ازش تعریف می کنن. احتمالا کیفیتش در حد ژاپنی هاست. البته تو همین سایتم به این مورد اشاره شد. به نظر من اوتلندر، سورنتو و راو4 هر کدوم بگیری عالیه!!
 • M 1394/10/26
  فقط اوتلندر-گول آپشن کره ای نخورید.
 • احسان 1394/10/26
  خوب اوتلندر جدید هم خیلی قشنگه و هم ژاپنیه. اما سورنتو امکانات بیشتری داره. باید ببینی کیفیت مهمتره یا امکانات... من باشم اوتلندر می خرم. 30 تومن هم ارزون تره
 • سجاد 1394/10/27
  صدرصد اوتلندر: پرشتاب تر ، نرم تر ، بی صداتر ،آفرود عالی ، امکانات زیاد با کیفیت ژاپنی ، با کیفیت و گرون ترین سیستم صوتی ماشینای وارداتی زیر 500 م
  البته من 2015 رو به خواتر چراغ های عینکی سفیدش خیلی بیشتر دوست دارم اگه یه روز مزدامو بفروشم حتما یه 2015 میخرم برام حس نوستالوژی داره یجور شبیه رنجروره با روح میتسوبیشی
bobo 1394/10/24
agha kian Benz ham too jade haye mast. Pas Chera seda nemiofte
 • رضا 1394/10/25
  خدا شاهده مرسدس c200 مدل 2012 یکی از دوستان به خاطر همین خیابونا کمک های جلوش به صدا افتاده!!!!!!!!!!!!!
کمکم کنید 1394/10/24
دوستان به نظرتون بین سانتافه 215 م ، سورنتو 225 م ، و میتسوبیشی اوتلندر2016 هفت نفره باقیمت 201ملیون کدومو انتخاب کنم من ماشین جادار و پرشتاب و نرم میخوام و ماشینی که یک عمر راحت باشم شاید سالی 7 هزار کیلومتر شایدم کمتر باماشین برم برا داخل شهر مگان 1600 دارم و تا به حال تجربه ماشین کره ایی و ژاپنی رو نداشتم لطفا کمکم کنید از بنگاه های ماشین سوال کردم گفتن که اوتلندر سانروف و امکانات اولیه هم حتی نداره و به طور کامل از چین میاد و تمام قطعاتش چینی هست و میتسوی ژاپنی میره برا بازار امریکا و روسیه اگرم تو ایران بیاد نزدیک 400 م در میاد و بهم سانتافه رو که خودشون 4 تا صفر و 2 تا کارکرده داشتن بهم پیشنهاد میکردن . نمیدونم میگفتن، یکیش سفارش اماراته اون یکی برا عمانه و منو کلی گیج کردن میگفتن ماشینای ژاپنی امکاناتشون اندازه ی 206 تیپ 2 هست و........ من خیلی میترسم دوستانی که تجربه دارن لطفا برادرتونو کمک کنید
رافورم برا خانواده ی من یکم کوچیکه
 • سهراب 1394/10/25
  نگاه کن برادر کلا سمت راوفور نرو چون ماشین های تویوتا تو ایران الکی گرونه شما یه سر به کار اند درایور که بزنی میبینی از هر نطر از توسان خیلی پایین تره رتبشم که کارشنایه و مردم بهش دادن خیلی از توسان پایین تره قیمتشم تو اروپا و آمریکا پایین تره بگذریم که ملت ما برای یه ارم تویوتا 70 میلیون اضافه میدن تازه سانتافه و سورنتو که کلاس بالاترن استایل سورنتو اروپایی تره استایل سانتافه شرقی تره اوتلندر ماشین خوبیه اما خدمات پس از فروشش ضعیفه و ممکنه بعدا برای تامین قطعاتش دچار مشکل بشید اگر از ماشین دست دوم سر در نمیارین که اصلا سمتش نرید که نمایشگاه دار های عزیز یک کلاه گشادی میذارن سرت که اون سرش ناپیدا ولی اگر سر در میاری بخصوص تو مسائل فنیش سانتافه کارکرده بهترین گزینست چون افت قیمتش رو کرده ماشین خیلی خوبی هم هست ولی برای صفر به نظرم سورنتو گزینه یهتری هست مخصوصا ماشین اروپایی سوار میشید خدمات پس از فروش خوبی هم داره احتمالا به علت حضور کمتر احتمالا در کوتاه مدت بازار دست دومش بدتر از سانتافه هست ولی تو بلندمدت بهتر خواهد بود گرچه سانتافه هم واقعا عالیه این رو فروشش هم نشون میده
 • شاهین 1394/10/25
  بهت چند تا گزینه پیشنهاد میدمم.ix 55 خوبه کم کارکردش.مورانو عالیه.اما سانتافه نگیر
 • M 1394/10/26
  پیشنهاد می کنم قبل از خرید حتما یه بار اوتلندر سوارشی.به این سادگیا خراب نمیشه که مشکل کمبود قطعه (اگه مشکل کمبود داشته باشه)پیدا کنی.
 • احسان 1394/10/26
  در مورد میتسوبیشی بهت بگم که اصلا در چین میتسوبیشی کارخونه نداره. کارخانه های میتسوبیشی در آمریکا، ژاپن، تایلند و فیلیپین است. اما هیوندای در چین کارخونه داره. البته من اصلا نمی دونم هیونداهایی که ایران میاد مونتاژ کجاست. به این حرفهای دلالهای ماشین و نمایشگاه دارا اصلا گوش نده. از قدیم به کلک بودن معروف بودن. حالا که دیگه همه کلک شدن اینها گرگ شدن.می دونم که ماشینای کره ای امکانات خوبی دارن. اما هنوز کیفیتشون به پای ژاپنی نرسیده. تو ایران کره ای خوش فروش تره. چون قدرت خرید مردم بالاتره.اما با کیفیت تر نیست. بهتره بدونی هیوندای تا سال 2003 موتوراش رو با مشارکت میتسوبیشی میزده.
  میتسوبیشی امکانات خوبی داره ازجمله سیستم صوتی بسیار عالی، شیفترهای پشت فرمون، فرمون برقی، اما خوب سرد کن و جنگولک بازی های ماشین های کره ای رو نداره. اما این حرفم که در حد 206 تیپ دو است حرف کاملا چرندی است.
  واقعیت من خودم ASX دارم. یه مقدار بابت صدای موتورش که تو می آمد دلمو اول زد. اما وقتی توسان جدید رو سوار شدم دیدم خیلی پرصدا تره. میتسوبیشی هماهنگی گیربکس و موتورش بسیار عالیه و تعویض دنده ها خیلی نرم اتفاقمی افته و اصلا لگ نداره. یعنی حتما از کره ای هم بهتره
  والا میتسوبیشی های ایران هم یا ژاپنی هستند و یا وارداتیها هم از آمریکا میان که به مراتب از ژاپنیها کم آپشن ترن و حتی سیستم پخششون هم راکفورد نیست. در هر صورت اگه به من بگی چه اپشن هایی برای شما مهم تره من راهنمایی می کنم.
  فقط بدون قطعات میتسوبیشی گرون تره. ولی به این راحتی هم خراب نمیشه.
  یه تجربه دیگه هم بهت بگم که یه خانمی رو تو نمایندگی ارین موتور دیدم و گفتم قطعات میتسوبیشی خیلی گرونه. گفت والا من هم تویوتا داشتم، هم کیا، هم هیوندای و الان هم اوتلندر دارم. به مراتب نرم تر از همه اونهاست و قطعاتشم درسته از کره ای گرون تره اما از چینیها ارزون تره( من خودم تعجب کردم)
  ضمنا اوتلندر سانروف داره. لطفا به این چرند گویی ها گوش ندین. اوتلندر سقف پانوراما نداره که خیلی از ژاپنیها از جمله تویوتا راو هم نداره.
  نهایتا باید بگ من اوتلندر و یا راو 4 رو توصیه میکنم. بعد سورنتو و هیوندای رو اصلا.
 • hamid reza 1394/10/26
  سلام دوست عزیز شما خودت داری میگی بنگاه داری بهت گفته اوتلندر اشغاله و سانتافه خوبه که خودش 4 سانتافه داشته برا فروش. اگه ژاپنیا تو ایران با مکانات کم عرضه میشن این مسئله در مورد میتسوبیشی صدق نمیکنه. اینم که گفته چینی هست دروغ محض هست. اگر میخوای از امکانات اوتلندر مطلع بشی برو تو سایت نمایند گی میتسو حرف بنگاه دار باور نکن. arian-motor.com امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم
 • رضا 1394/10/26
  1-میتسوهای ایران همگی ساخت تایلند هستند وکیفیت خوبی دارن
  2- هیونداها و کیاهای وارد شده به ایران هم همگی ساخت کره هستند
  کیا سورنتو کیفیتش کمتر از ژاپنی ها نیست فیس لیفت اوتلندر هم بسیار زیبا است و به لحاظ طراحی ضعیفتر از کره ای نیست
  یا سورنتو یا اوتلندر هر کدوم بگیری عالیه. راو4 هم مثل سانتافه خز شده
 • جواد 1394/10/26
  سلام تست اوت لندر به فارسی حتما بخونید
  http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=53&t=95785&start=430
 • سیاوش 1394/10/27
  آقا رضا ، عزیز من ، چرا الکی مینویسی رو چه حساب میگی میتسوهای ایران همگی ساخت تایلندهستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کو مدرک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  همه ی محصولات وارداتی به ایران یا سفارش عرب ، یا سفارش روسیه هستن تو خیابون اگه یه میتسو دیدی رو آینه بغلشو حتمانگاه کن یا عربی نوشته یا روسی ، که جفتشونم مستقیم ازOkazaki ژاپن میاد. یکسری ASX هم از امریکا میومد
  https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Outlander
  من خودم اوتلندر داشتم پایین کنار در سمت راننده به عربی و انگلیسی زده بود ساخت ژاپن و من چون بابام نمایندگی بیل مکانیکی داره یکم فنی میدونم روی تمام قطعاتش زده بود ساخت ژاپن حتی لامپ های پرژکتور پایینش اما خوب نادونی کردم و به حرف خانومم گوش کردم و دادمش به برادرم و رفتم سانتافه فول خریدم تا ماشین ما از ماشین باجناقم که تازه توسان خریده بود بیشتر تو چشم باشه . راست حسینی پارسال که سانتافه کمتر بود به خواتر طراحی سیال گونه و فرم چراغ ها و سقف پانامرا خیلی کلاس داشت
  اما انصافا اوتلندر تو 5 تا چیز برتری محسوس و قابل توجه ی داشت
  1) شتابش اولیش و ثانویش خیلییییییی از سانتافه بیشتر بود
  2) سیستم تعلیش خیلی نرم تر بود و ماشین سر پیچ ها با اینکه ارتفاش بالا بود و حس قدرت به آدم دست میده ولی مثل یه سواری میپیچی و اصلا فکر نمیکردی سوار یه شاسی هستی ماشین کاملا تو دست آدم بود در صورتی که وقتی با سانتافه پیچای جاده چالوسو می پیچم قبل پیچ دلم میریزه
  3) صدای موتورش به خواتر گیربکسش که دور موتور با سرعت 120 KM رو 1800 بود خیلی کم بود
  4) دیدش از سانتافه بهتر بود مثلا شما تمام کاپوت اوتلندرو می بینی اما کاپوت سانتافه از داخل به زور دیده میشه و داخل سانتافه حالت خفه تره و اینو بیشتر تو مسافرت های طولانی میشه فهمید
  5)از همه کیفیت داخل کابین هست که داخل سانتافه از پلاستیک خوبی استفاده نشده خصوصا من که یکم واکسش زدم ، الان که واکسش خشک شده انگار رنگش پریده

  اگه از نگاه زنانه به ماشین نگاه کنی سانتافه بگیر
  اگه از نگاه مردانه و آفرودی به ماشین نگاه میکنی قطعا میتسوبیشی
  البته همه ی ما تسلیم خانوم هایمان هستیم خلاص
 • سهیل 1394/10/27
  من نمیدونم این کره ایی ها چه امکانات بیشتری نسیت یه میتسوبیشی اوتلندر دارن ، خدایش میتسوبیشی دنیای امکاناته بعد یه عده میان میگن ماشین ژاپنی امکانات نداره و در حد 206تیپ 2 هست ، خدایش بشمارید ببینید کره ایی ها چه امکانات خاصی نسبت به اوتلند دارن
  امکانات اوتلندر:
  شاسی چند بخشی با قابلیت فرو رفتن بخش ها در داخل هم ساخت شرکت هواپیماسازی (MRJ ( Mitsubishi Regional Jet، گیربکس 8 سرعته CVT ، ترمز عقب دیسکی و جلو دیسکی خنک شونده - مجهز به سیستم ترمز ضد قفل (ABS) - کنترل فعال پایداری (ASC) و کنترل کشش (TCL) - ترمز کمکی در هنگام حرکت در سطوح شیبدار (HSA) - سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) - ترمز اضطراری کمکی
  کیسه هوا مجهز به 7 ایربگ (2 عدد جلو و سرنشین، 2 عدد ایربگ جانبی،2 عدد ایربگ پرده ای و 1 عدد زانو) ایربگ و کمربند ایمنی برای صندلی 6 ، 7
  سیستم صوتی ساب بوفر 8 بلندگو ، دارای سیستم اتصال تلفن همراه از طریق هندزفری بلوتوث و قابلیت کنترل آن روی فرمان - دارای پورت USB - نمایشگر 7 اینچی لمسی به همراه دوربین دنده عقب GPS و نویگیشن و سیستم سرگرمی ساخت امریکا به قیمت 18 میلیون
  سیستم چهار چرخ متحرک 4WDبا کلید 3 وضعیتی Auto، ECO، 4WD Lock – مجهز به سیستم کروز کنترل و کلید‌های کنترل روی فرمان - سیستم ورود و خروج بدون سوییچ (Keyless) - استارت خودرو دکمه‌ای (Starter) - آنتن سقفی ، چراغ های جلو LED به همراه چراغ روز ، شوینده چراغ ها بر روی سپر جلو - فرمان با روکش چرمی با کنترل های سیستم صوتی بر روی آن - دستگیره های کرومی داخلی و خارجی - سان روف با تنظیم الکتریکی - صندلی ها با ظرفیت هفت سرنشین (دارای 7 صندلی در 3 ردیف) م - مجهز به گرمکن و سرد کن صندلی - صندلی های تمام چرم به همراه تنظیم الکتریکی صندلی در 8 جهت - صندلی تاشوی عقب با قابلیت تفکیک 60:40 مجهز به کنسول عقب ، سیستم ایزو فیکس ISOFIX - اهرم‌های تعویض دنده از پشت فرمان - سیستم تهویه مطبوع دو گانه با قابلیت تنظیم متفاوت دما برای راننده و سرنشین Dual Aircondination - طاقچه عقب بر روی قسمت بار - سیستم باز و بسته شدن الکتریکی درب صندوق عقب - رینگ آلومینیومی 18 اینچی ،آینه ی تاشوی برقی ، دزدگیر هوشمند ،فرمان برقی با سیستم مکانیکی در مواقع اضطرار، سیستم اتوماتیک روشنایی چراغ ها ، سنسور باران ، شیشه های UV ضد بخار ، سیستم هشدار دهنده ی جاده ، تنظیم نور صفحه کیلومتر ، کامپیوتر سفری(میزان سوخت ، میانگین مصرف - حداکثر مسافت با سوخت باقی مانده ، معدل رانندگی و .....) 5 سال گارانتی
 • یاشار 1394/10/27
  به نظرمن برو یه جک ا س 5 بخر که هم سانتافرو میگیره هم سراتو رو هم موتورش میتسوبیشی هست و از خانواده ی اوتلندره ،یه 120 ملیون پولم بزار جیبت
 • افشین راد 1394/10/27
  من اوتلندرو یه سرویس روغن و فیلترها ولوازم مصرفی بردم سرجمع کل فاکتورم با اجرت شد 192هزار حالا نمیدونم زیاده یا کمه کره ای ها کمترن یا بیشتر
محسن 1394/10/24
تشکر بابت سایت خوبتون
ممنون بابت این همه نقد و برسی که انجام میدید
بهترین سایت خودرو هستید
خدا قوت
سهراب 1394/10/24
من سانتافه رو شهریور 93 خریدم 200 میلیون اول قصد خرید rx350 رو داشتم اون موقع rx350 های دست دوم مدل 2010 اش تا 270 هم رسیده بود و ارزش خرید نداشتن ولی خدایی ماشین خوبیه از حد انتظارم بالاتر بود 60000 تا رفتم واقعا راضیم خیلی نرمه هندلینگش خوبه تو جاده بیرون شهر هم حرف نداره کمبود قدرت هم حس نکردم البته تو آسفالت ولی یکبار بالاجبار تو خاکی رفتم توی سربالایی ماشین کم آورد و پارس elx مدل 85 که مال پسر عموم بود ازم سبقت گرفت با فاصله افتاد جلو در کل ماشین فوق‌العاده ای هست امکاناتش هم عالیه اما دوتا مشکل خیلی بزرگ داره که افت قیمتش زیاده من الان ماشین رو بخوام بفروشم 150 میلیون ازم نمی.خرن و اینکه انقدر زیاد شده که شده مثل پارس و 206 در کل اگراز ماشین دست دوم سر در میارین و حوصله دردسر هاش رو دارید و میتونید ماشین تمیز پیدا کنید شما که میخواید 200 میلیون پول بدید یه 30 40 میلیون هم بذارید روش یه rx تمیز پیدا کنید یه سروگردن از سانتافه و سورنتو بالاتره افت قیمت هم نداره اگرم که میخواید صفر بخرید با وجودی که سانتافه عالیه و خود من و هرکی که داره ازش خیلی راضیه سورنتو رو بخرید چون لااقل ماشینتون زیر پای هرکسی نیست
امیرحسین 1394/10/24
کیا همیشه به لحاظ اعتماد مشتریان رتبه بالاتری از هیوندای داشته,لطفاً نظریات قرن 19 ندید که کیا زیرمجموعه هیوندای هست
از لحاظ زیبایی هم سورنتو در عین سادگی شیک تر و زیباتر هست و به لحاظ کیفیت و سواری هم با یکبار سوار شدن میشه برتری سورنتو پی برد
 • علی 1394/10/26
  سلام بنده شاید بیشتر از همه شما ها سوار ماشین های کره ای شده باشم و براساس تجربه زیادم میگم که همیشه کیا و هیوندای تقریبا توی یکی رده بوده و درکل یکم از لحاظ فنی و راحتی هیوندا بالاتره وان هم به دلیل اینه که هیوندای شرکت اول کره جنوبی و 42/3درصد سهام کیا را برعهده دارد
مهران 1394/10/25
سورنتو واقعا شاهکاری از لحاظ کیفیتی از کیاست
واقعا کیفیت بالایی داره و ظاهرش فوقلادست
تنها مشکل سورنتو سیستم صوتی ضعیفشه چون اطلس مدل نیمه فولشو داره وارد میکنه اگه فول باشه مانیتور بزگ سیستم اینفینتی با ساب داره
مرسی خودرو بانک ولی کاش فیلم مقایسشونو هم درست میکردید کلا کاش هر تجربه رانندگی که میکردید فیلمشم درست میکردید
به هر حال ممنون
saeid 1394/10/25
اگه قراره بالا 200 پول به ماشین بدیم فقط برندهای ژاپنی (مثل لکسوس) یا اروپایی . توان خودرو اوپل اینسیگنیا رو پیش فروش گذاشته ، یک خودرو لوکس از برند اوپل که 2 دیفرانسیل هم هست . دوستان فقط برین طراحی داشبورد این ماشین رو با این دو تا کره ای مقایسه کنید .
 • ایمان 1394/10/25
  قطعات اپل تو ایران نایابه!!! خدمات پس از فروش هم کلا تعطیله!! با چه منطقی کسی بره سراغ اپل؟؟؟؟؟
  درضمن اپل لوکس نیست مثل تویوتا، کیا، هوندا، نیسان و...... که در رده خودروهای لوکس نیستند!!!!!!!!!!
  برند های لوکس مثل: بنز، ب ام و، آئودی، کادیلاک، آکورا، اینفینیتی، لکسوس و..................
saeid 1394/10/26
آقا ایمان .
اگر به قطعاته از نظر شما پس بهتره همین داخلی ها رو سوار شیم که قطعاتشون تو هر مغازه ای پیدا میشه.
بعد صحبت از منطق کردین . وقتی 20 میلیون به پراید میدن فکر میکنی خریدش منطقیه ؟ وقتی به تولدات داخلی با کیفیت خیلی پایین 2 تا 3 برابر ارزشش پول میئن فکر میکنی منطقیه ؟ وقتی ماشینی مثلا قیمتش جهانیش 50 تا 60 میلیونه بعد 140 تا 150 پول میدن منطقیه؟ فکر کنم منطق انتخاب اوپل حداقل بیشتر از کارهای منطقی دیگه مونه.
در ضمن من برندهای لوکس رو میشناسم شما اگه با دقت بیشتری متن من رو میخوندی من نوشتم "یک خودرو لوکس از برند اوپل" نوشتم برند اوپل نه برند لوکس اوپل . مدل اینسیگنیا بهترین مدله اوپله یه جوری مدل لوکسشه و گرون قیمت. مثل مدل آریون تو برند تویوتا که بهترین مدلشه و گرون. که هر 2 بالای 200 قیمت دارن. امیدوارم متوجه شده باشین و باز نیان برندهای لوکس رو برای من بنویسین
 • ایمان 1394/10/26
  آریون خودرو لوکس برند تویوتاس یعنی چی دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  از نظ شما خرید یک خودروی 140هزار درهمی(اپل اینسیگنیا یا همون اینزگنیا )با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جنابعالی نه مفهوم کلمه لوکس در دنیای اتومبیلو میدونی نه میدونی منطق چیه؟؟؟
  این که یه ماشین باید حداقل خدمات پس از فروشو داشته باشه با منطق شما سازگار نیست.؟؟؟ حالا این موضوع چه ربطی به ماشین های داخلی داشت؟؟؟؟؟؟؟
  با این قیمت لکسوس که واقعا لوکسه خریدش منطقی تر نیست؟؟؟
فرزاد 1394/10/26
دوستان این لینک رو یه مطالعه کنید متوجه میشید که ماشینهای کره ای زیاد بدم نیست حداقل که از ماشینای آمریکای سرترن
http://www.zoomit.ir/articles/car/24044-brands-with-the-highest-consumer-satisfaction
احسان 1394/10/26
یک کلام
شاسی فقط 6 سیلندر
من خودم سانتافه نیو دارم آشغاله!آبرو آدم میره توجاده!
ُJAK S5 1394/10/27
بی خود تو سرو کله هم نزنید ماشین فقط جک S5 که هم سانتافه ی پیر پاتالو میخوره هم سورتو تازه به دوران رسیده رو ، فقط شاید با میتسوبیشی اوتلندر تو شتاب اولیه برابر باشه یا تو ثانویه بخوره که خوب طبیعیه و ژاپنیه و اصلا بحثی باهاش ندارم
به خدا این سانتافه ها که مثل پیرزنا تو جاده به نفس نفس میوفتنو چنان له میکنم و کلی خاکشون میدم انقدر زورشون میاد بچه سوسولای مفت خو...
هفته ی پیش تو جاده شمال (فیروز کوه ) سرعتمو شل کردم تا سانتافه ی پشتم بیاد سبقت بگیره همین که اومد تو لاین سبقت و سمت چپم و با هام موازی شد منم گاز دادم اونم تخته کرد تا منو رد کنه منم گازو پر کردم نمیتونست سبقت بگیره بعد شروع کرد به بوق زدن و زد رو ترمز و باز افتاد پشتم و از پشت هی چراغ میداد
طرف چنان عینک دودی زده بود و با تکبر منو نگاه میکرد انگار ماشین چینی ضایعتی هست و ما جرم کردیم جاده ها رو اشقال کردیم
فکر نکنم شاسی بلند زیر 250م تومن از لحاظ کشش و شتاب موتوری رو دست جک و MG بلند بشه ولا من همه رو حتی سواری هاشونم با جک میگیرم
 • احسان 1394/10/27
  من ماشین ایرانی میخرم ولی توی خواب که ماشین چینی سوارشم ماشین چینی هم ماشین شد آبروت میره سوار ماشین چینی بشی از لحاظ کیفیت هم ایرانی ها بهتر از چین هستن
 • mamad 1394/10/27
  فقط یه ایرانی میتونه همچین کامنتی بزاره!!!
 • سیبیل 1394/10/27
  جک ، توسان و اسپرتیج رو سوسک میکنه این دوتا گنده بک لش ،که مثل خرس تمبل میمونن که جای خودشو داره
 • رضا 1394/10/27
  فرهنگ و شعور رانندگیت هم مثل اطلاعاتت راجع به خودرو بدرد نخوره!!!!!!!!
 • یاشار 1394/10/27
  جک موتوراش میتسوبیشی هستن و جک S5 که موتورش 2000 توربو هست یعنی همون موتور لنسرEVO چون اونم موتورش 2000 توربو هست
  علت اینکه بین ماشینای چینی جک از همه بهتر جواب داده و کیفیتش از همه بهتر هست استفاده از دانش ژاپنی و موتورای معجزه گر میتسوبیشی هست
  پس نباید توقع داشت که یه کره ایی با موتور 2.4 بتونه در برابر یه موتور 2000 ژاپن مقاومت کنه هر کس شک داره تست درگ توسان با جک تو همین سایت هست
  من که فقط منتظر برجام بودم و تا سر برج بازار خودشو مشخص میکنه بعد حتما میرم نمایندگی تبریز یدونه سفیدشو برا شب عید ثبت نام میکنم پول اضافی هم به دلال های کره نمیدم
 • acm 1394/10/27
  آقا تو دلت خیلی پره :))))))))) اعصابتو خورد نکن ارزش نداره
  خوب سانتافه بهتره دیگه
  شاسی بلندم واسه مسابقه نیست وگرنه تو شتاب پرادو جلو زانتیا کم میاره
 • شاهین 1394/10/27
  من به شخصه برای شما و شعور و فرهنگ شما متاسفم. امیدوارم هرچی زودتر به راه راست هدایت شین یا اینکه به کل رانندگی رو کپار بگذارید
 • فرزاد 1394/10/27
  جک s5 موتوروش 2000 توربو شارژهست که و سانتافه ای که تو ایران هستش اکثرا 2400 هستن خوب روی کاغذ همه چیز به نفع جک هستش چون هم موتوروش توربو هستش و هم وزن کمتری داره و هم دنده دستی هستش. شما مطمن باشی نسخه توربو سانتافه تو ایران میومد جک رو لول میکرد.در ضمن زیاد خوشحال نباشید از اون جای که ماشین شما توربو هستش نیاز به بنزین اتکان بالا داره. بااین کیفیت بنزین خودرو شما 2 الی 3 سال دیگه نیازمند به هزینه بالای برای تعمییراتش هستید. در ضمن فکر نکنم شاسی بلند با دنده دستی زیاد جالب باشه. در واقع از نظر من مسخره هم هست.
 • آرش 1394/10/30
  من نه جک s5 دارم نه هیچ کدوم از این کره ای ها و طرفدارشونم نیستم.
  اما خدایی چرا ایرانیا همه چیو تو شتاب و کشش میبینن ؟ یه ماشین میخرن انتظار دارن باهاش آفرود برن ، رالی برن ، درگ بزنن همرو سوسک کنن ...
  اصلا مگه جاده های ایران جای اینکاراس ؟؟!
  بعد واقعا چرا باید موتور 2000 توربو که رو یه ماشین چینیه که با بنزین ایران بعد مدتی هم پدرش در خواهد اومد با یه موتور 2400 تنفس طبیعی که اونم یه ماشین 1800 کیلویی رو میکشه مقایسه بشه ؟؟!
  آدم شاخ در میاره :/
 • M.maxel 1394/10/30
  اینم عاقبت کسی که از پشت پراید میشینه پشت یه شاسی بلند توربو...

  یا شار جان عزیزم موتور جک موتور لنسر اوو ئه؟؟! حالت خوبه شما؟؟!طراحی و تنظیم موتور میدونی چیه؟! خدا صبر بده به فعالین حوزه ی خودرو!😐
 • کاوه اریا سالار 1394/11/1
  ماشین توربو اروپایش به 4 سال با بنزین داخلی به خرج میفته خدا به داد اشغال چینی برسه
 • پارسا 1394/11/1
  تو که هنوز بلد نیستی جک رو درست به انگلیسی بنویسی مجبوری نظر بدی
  بعدشم بعد 50000 تا کارکرد معلوم میشه بنزین ایران با موتور توربو چه می کنه
 • عباس 1398/8/3
  نمونه بارز بیشعوری در جاده هستی.
سینا 1394/10/27
از خودرو بانک درخواست میکنم که تست میتسوبیشی اوت لندرو حتما تا شب عید بزاره تکلیف برجام مشخص شد مردم میخوان ماشین بخرن تکلیف ما رو هم روشن کنید
این که اوت لندر تابستون پرفروش ترین ماشین بالای 125 ملیون شده درسته ؟
این که میتسوبیشی تو ایران رتبه اول رو از لحاظ کیفیت و خدمات فروش و پس از فروش بین تمام شرکتای وارداتی و کارخونه های داخلی بدست آورده راسته؟؟؟؟
در باره ی این ماشین خیلی تعریف شنیدم نمی دونم اینکه میگن نرمه و آفرودش عالیه یا شتابش خیلی زیاده یا اینکه تعادلش سر پیچ ها خیلی خوبه راسته ؟؟؟ کی راست میگه کی دروغ ؟؟؟ یااینکه برم سمت کره و یه سورنتو یا اگه نشد آخر یه سانتافه بردارم
جعفر 1394/10/27
آقا اصلا یه پیشنهادی برا شب عید یه فیلم طولانی تره مقایسه بین چندین ماشین شاسی بلند به صورت تخصصی و گروهی بزارین
هر کی معافقه لایک لطفا
ساسی 1394/10/27
باید بدون تعصب حرف زد
1) اوتلندر
2) سورنتو
3) سانتافه
4:) فلان
کیمیا 1394/10/27
من که تا قسمت جدید کیمیا صبر میکنم ببینم کیمیا در زمان حال چی میخره همونو میخرم
خدایش این تویوتا کارینا آبیه هست دست زن دائی کیمیا تو این 10 ساله اصلا کیفیتش پایین نیومده و با اینکه دست آرشو ، دائی و زن دائی هست اصلا لش نشده تکوم نخورده لامصب
:))
فقط اوتلندر
mehdi-m 1394/10/27
سلام مى خواستم ماشينمو عوض كنم ولى بين سورنتو 2016 و اوتلندر 2016 نظر مى خواستم خودم مورانو 2008 دارم از پارس خودرو خريدم به نظرتون سورنتو بگيرم يا اوتلندر يا ماشينو نگه دارم.
 • رسول 1394/10/28
  همه دارن میگن اوتلندر چون همه ازش تعریف میکنن و تنها ژاپنی 7 نفره تو این کلاسه تو سال2015 هم بهترین SUV بازار کانادا شد تو ایرانم به محض ورود پرفروش ترین خودروی بالای 125 م شد علتم معلومه
  1) چون فقط و فقط ژاپنیه
  2)شاسی بلند میتسوبیشی آدمو ناخودآگاه یاد خاطرات خوب ، کیفیت و قدرت پاجیرو میندازه
  3)یجورایی اصالت داره و کلا مالکان اینجور ماشین ها باشخصیت و فابریک پول دار تو اذهان مردم هستن
  4)خدایش اگه یه چرخی تو بازار یا اینترنت بزنی متوجه میشی که کیفیت ،امکانات، بی صدایی، و خصوصا نرمی و شتابش خیلی فراتر از قیمتش و رقباشه
  اما
  سورنتو واقعا ماشین زیبا و با وقاری هست خصوصا داخلش البته من با عقبش کنار نمیام
  سانتافه هم ماشین خوبیه زیباست من که تا به حال جز امکانات و آبشن های تقلبی که مشکلاتی رو برا سیستم برق ماشین درست کرده بود تو این چند سال هیچ مشکل فنی برا هیچ سانتافه ایی به وجود نیومده خصوصا نسخه ی اورجینالش من خودم توسان دارم وجدانی تا به حال یه پیچشم باز نشده و خیلی باکیفیت هست ،فقط یه مشکلی که داره خشکی سیستم تعلیقشه که تمام کره ایی ها به خواتر سایز رینگ ولاستیک این ضعفو دارن که طبیعی هست واقعا طراحیش خیلی زیباست ،انصافا هم سه سال پیش که سانتافه نیو اومد خیلی کلاس داشت اما انقدر وارد کردن که الان از خیلی از ماشینای زیر100ملیون هم ،تعدادش بیشتره یعنی یجوری جواد شده و مردم میگن طرف تا دیروز پرشیا داشت حالا میخواد با سانتافه بیاد برا ما کلاس بزاره یجورایی دارندگان سانتافه مثل افرادی به نظر میرسن که میخوان ادای آدمای پولدارو دربیارن
  اگه رم با مورنوت مشکلی نداری ماشین خودتو نگه دار چون تو که ماشین ژاپنی زیر پات بوده خیلی سخته با کره ایی ها کنار بیای.
مسعود 1394/10/28
سلام خدمت دوستان
منم ميخواستم در مورد جك اس٥ ي صحبتي كنم!
بنده خودم اكورد٢٠١٣ دارم و از اين ماشيناي چيني بدم مياد ولي اين اس٥ ماشين عجيبه!!!
ايني كه ميگم شايد كسي باور نكنه ولي بازم ميگم
چند روز قبل اتوبان قم-كاشان من با ي جك اس٥ كل كل ام گرفتم واقعا فكرشم نميكردم ولي تو شتاب ماشين منو گرفت قشنگ چند متر جلو افتاد انصافا فكرشم نمي كردم اگه كسي برا من تعريف ميكرد باور نميكردم ولي با چشماي خودم ديدم!!
من ك خيلي اطلاعات ندارم از اين جك اس٥ ولي ماشين عجيبيه خيلي خيلي شتاب داشت
من ماشينمم خيلي سرحاله خوب بهش ميرسم مدل٢٠١٣اكورد هست ولي نتونست تو كورس اس٥ بگيره
اينو جدي گفتم برا خودمم باورش سخت بود ولي واقعيته,!!!!!!!
 • ایمان 1394/10/29
  آکورد شما چیزی به اسم کیفیت و از همه مهمتر ایمنی داره داره که گاری به اسم جک فاقد اونه!!!! همه چیز که شتاب نیست
 • بث 1394/10/29
  برادر من عزي دل من خب موتورش توربو هستش و قطعا شتابش بيشتر از ماشينهاي شماهاست.انتظار غير اين داشت مگه؟
  اما قدرتش زياد نيست و اينكخ گيربكسش هم يه كم ميخونه.سال 2012 يه تعداد اسپورتيج توربو هم وارد شد.شتاب عالي اما الان همشون به خرج افتادن.بنزين ايران افتضاست و با اين موتورها سازگاري نداره
 • سینا 1394/10/29
  شما مطمعنی ماشین خودت جک نیست؟؟؟؟؟
  به نظر من شما خودت جک داری و میخوای با کوبیدن آکورد جکو بالا ببری""
  آکورد تو اوتوبان قم کاشان و تو کفی چون شتاب ثانویش بالاست جکو میخوره
  در ضمن شتاب اولیه اکوردم 9 ثانیه هست همچین کمم نیست که جک راحت ازت رد بشه
  جک یه شاسی بلنده حتی اگه توربوش خوب کارکنه مثل همه ی شاسی بلندا تو سرعتای بالای100 کیلومتر به خواتر ارتفاع اتاقشون شتاب ثانویشون خیلی افت میکنه و یکم زمان میبره تا رو دور بیوفته از اون ور قدرت موتور آکورد2.4 اگه اشتباه نکنم نزدیک190 باشه و جک تو بهترین شرایط و با بنزین باکیفیت 170 اسبه ،بعد آرودینامیک و سواری بودن آکورد باعث میشه حداقل تو سرعتای بالا خیلی بهتر از یه شاسی بلند 2000 توربوی چینی باشه
  نمیدونم این فرهنگ ما ایرانیا کی میخواد عوض بشه، یه ماشین میخریم بعد میخوایم به همه بگیم ماشین ما از همه بهتره چون تند میره مثل بچه ها
 • سوشیوس 1394/10/30
  سلام مسعود

  ببین دوست من شما هبچ وقت ماشینت رو که یه هوندا آکورد هست ، با یه ماشینی مثل جک اصلن و به هیچ عنوان مقایسه نکن .... این دوتا ماشین اصن ربطی بهم ندارن .... نه از لحاظ ساختاری و نه از لحاظ کیفی و نه از لحاظ مرغوبیت ......... با تشکر
سعید 1394/10/28
من دوساله سانتافه دارم. انصافا از نظر راحتی و لذت رانندگی و برای سفرهای طولانی بسیار ایده آل هستش. سورنتو هم که خیلی خوبه.
ولی وراکروز واقعا یه چیز دیگست. من باشم اگر 200 میلیون پول بدم وراکروز میخرم. هم خیلی قدرتمند و پرشتابه. هم خیلی جادارتر و نرمتره.
سرآمدان شاسی بلندها هم که حقیقتا تویوتا لندکروزر و تویوتا پرادو و لکسوس rx و لکسوس lx هستند. دیگه وقتی اینا رو سوار بشی تازه میفهمی لذت واقعی شاسی بلند سواری یعنی
چی ...
مسعود 1394/10/29
چندتا نكته خدمت اقا سينا عزيز بگم:
١-اصلا شما بزرگ پدر تجربه! بنده حرفي از خوب بد بودن جك زدم؟؟؟ كه شما مي فرمايي ما ايرانيا ميخوايم ي ماشين بالا ببريم ميگم تند ميره!
٢-شتاب ثانويه كه مي فرمايي خودش كلي جاي بحث داره، اينكه شتاب گيري در چه سرعتي اغاز بشه،شيب جاده چقدر باشه،سرنشينان خودرو چند نفر باشن،دو خودرو از چه بنزيني مصرف ميكنند ممكنه يك خودرو از بنزين سوپر استفاده كرده باشه ...،حتا دماي حل نيز موثره،همچين باد لاستيك ها و هزارتا عامل ديگه
٣-عدد ٩ ام ذكر فرمودين كه اشتباهه شتاب اوليه اكورد طبق اعلام شركت٩.٨ هستش كه قطعا عدد اعلام شده در شرايط ايده ال امكان پذير هست
٤-در شرايط نرمال عموما چند ثانيه به عدد فوق اصافه ميشه و قطعا هيچ كس در شرايط عادي نميتونه چنين عددي ثبت كنه
٥- براي صحت ادعا شما عددهاي شتاب چند خودرو يادداشت كن بعد در همين سايت فيلم بررسي خودروها هست اونجا نگاه كن متوجه ميشي
٦-شتاب رسمي جك اس٥ طبق اعلام شركت جك موتورش ٩.٥ هست
٧-با توجه به اينكه سه سال از عمر خودرو بنده گذشته ولي عموما جك هاي موجود حداكثر يك سال عمر دارند عدد شتاب گيري انها بسيار نزديك تر به عدد اعلام شده كارخانه مي باشد
٨-نكته بعدي وزن دو خودرو و حداكثر قدرت موتور هست: جك ١٧٤اسب بخار در٥٢٠٠ دور را توليد ميكنه ولي اكورد١٨٥ اسب بخار در ٦٤٠٠،وزن اكورد حدود ٢٠ كيلوگرم سنگين تر هست،اين نكته ام توجه كن كه جك حداكثر قدرت موتور در دور پايين تري توليد ميكنه و به علت توربو بودن موتورش هست!!
٩-نكته اخر تفاوت دو خودرو در گيربكس اتومات بودن اكورد و دستي بودن جك هستش! كه قطعا كيربكس دستي در شتاب گيري عملكرد بهتري خواهد داشت كه خيلي واضحه!!!!!
در اخر ازت ممنونم كه باعث شدي اندكي راجع به اين دو خودرو مطالعه كنم!
شما ام لطف كن وقتي ميخواي نظر بدي دو نكته توجه كن اول ادب احترام هستش و دوم اينكه در مورد حرفي كه ميزني مطالعه كرده باشي ويا آگاهي داشته باشي
موفق باشيد.....
 • سینا 1394/10/29
  اگه کمی شک داشتم الان با خوندن متنت کاملا یقین کردم شما خودت جک داری و فقط الکی مینویسی که هوندا داری، تا همه مثل خودت فکر کنن جک ماشین عجیبی هست بابا دیگه داره آکوردم میگیره "" پس خوشبحال جک سوارا ای کاش منم یروز جک بخرم
  ای کاش این متنو نمی نوشتی ، چون هر کس بخونه کاملا متوجه میشه این متن کاملا از ذهن فردی که جک داره ناشی میشه نه فردی که ژاپنی سواره
  فقط چندتا نکته این نکات رو هم با دونه دونه نکات خودت مقایسه کن
  1)بنده هیچ ادعایی راجب به تجربه نکردم-منم حرفی از خوب و بد بودن ماشینی نزدم چون هیچ آدم عاقلی دیگه خدایش جکو با آکورد مقایسه نمیکنه (مگه یه جک سوار) چون اگه مقایسه کنه به شعور خودش توهین کرده -کل حرفت ، توی کامنت اولت این بود که جک از آکورد تندتر میره چرا انکار میکنی
  2) مورد دو رو که نوشتی خواسته یا ناخواسته کاملا بر ضد جک حرف زدی چون اتوبان قم کاشان نه شیب خاصی داره نه ارتفاع نه رطوبت نه جاده خرابی هست،تو کفی و در اتوبان همه چیز به نفع آکورده ، تعداد نفرات و کیفیت بنزین هم بیشتر رو جک تاثیر منفی داره نه رو هوندا با موتور تنفس طبیعی و کیفیت موتور ژاپنی ، همه میدونن مقاومت موتورای ژاپنی در چه حده تو افغانستان تنها ماشینایی هستن که با اون کیفیت بنزین و خاک و خول دوام میارن یعنی تو افغانستان نه خوب سوخت رسانی میشن نه خوب هوارسانی- باشه پس مثلا آکورد خیالی شما از بنزین نامناسب و باد لاستیک کم و دما برای آکورد نامناسب و چند متر اونورتر برا جک کاملا مناسب بوده
  6-5-4-3) شتاب آکورد9.8 بعد برا جک 9.5 اونوقت0.3 خیلی اختلاف بزرگی هست که نوشتی راحت تورو رد کرده و چند مترم ازت جلو افتاده .از اون طرف شتاب آکورد در شرایط ایده آل 9.8 هست بعد جک در تمام شرایط 9.5 میره اگه قرار به تاثیر منفی باشه از کیفیت بنزین بگیر تا هزار تا چیز دیگه رو یه موتور توربو چینی افت بیشتری حاصل میشه نه یه موتور طنفس طبیعی درجه یک ژاپن
  7)همه میدونن که ماشینای ژاپنی حتی تا ده سال بدون افت کیفیت کار میکنن و این برگ برنده ی ژاپنی هاهست، بنده خدا هوندا اکورد مگه سمنده که بعد 3 سال انقدر افت پیدا کنه که دیگه راه نره و میدونو به یه چینی درجه 2 ببازه
  8) خودت در بند 8 اشاره کردی که آکورد 11 اسب قدرت موتورش از جک بیشتره و با ظرافت خواستی گشتاورو لاپوشونی کنی . گشتاور آکورد 250نیوتون متر هست و جک 235 یعنی گشتاور آکورد 15 نیوتون متر از جک بیشتره- خیلی خنده آوره که بحث وزن ماشینو کردی این یعنی چی که 20 کیلو آکورد سنگین تره ، نکنه منظورت اینه اگه یه بچه 7 ساله اگه تو هوندای ژاپنی سوار بشه دیگه آکورد راه نمیره ، عزیزم وزن تاثیر داره نه 20 کیلو برا ماشینی که قدرت و گشتاورش از جک بیشتره حداقل اگه 100 کیلو میگفتی یه چیزی
  اینم بدون حداثر سرعت هوندا 210 کیلومتره اما جک 180 کیلومتره این تو اتوبان که دو تا ماشین با هم کل کل میکنن خیلی مشهوده
  9) اینو قبول دارم که گیربکس دستی برا درگ بهتره اما مثلا برا ماکسیمای دستی از اوتوماتش که یه گیربکس قدیمی 4 سرعته هست صدق میکنه، نه جک که همینجوری گیربکسش میخونه همه می دونن گیربکسای جکا همشون زوزه میکشه از اونور گیربکس هونداCVT هست و وقتی تخته گاز میکنی دور موتور تا آخر نگه میداره و ماشین بهترین شتابو میگیره
  سوتی آخرتم خیلی جالبه نوشتی : (در اخر ازت ممنونم كه باعث شدي اندكي راجع به اين دو خودرو مطالعه كنم!) این عین متن خودته ، دو خودرو ( ! ) ببین خودت نوشتی در مورد هر دو خودرو تازه مطالعه کردی، این یعنی در مورد آکوردم که همش ادعا میکنی ماشین زیرپاته هیچ اطلاعاتی نداری ( ! ) مگه می شه کسی از ماشین خودش اطلاعاتی نداشته باشه ( ! ) پس یعنی خودت داری اعتراف میکنی که نه آکورد داری و در کامنت اولت هیچ اطلاعاتی در موردش نداشتی و من باعث شدم که بری تو سایتا مطالب در موردش پیدا کنی و اینجا ادعای مالکیتشو بکنی.جالبه منو به عدم مطالعه متهم کردی و ازم درخواست کردی در مورد حرفی که بزنم مطالعه کنم، بعد خودت حرفتو نقض کردی و اعتراف کردی که خودت مطالعه نداشتی اونم در مورد هر دو خودرو
  در پایان برات آرزو میکنم که خدا به شما یه هوندا آکورد و به همه مردم ایران یه ماشین با کیفیت بده ، بخدا این جور رفتارها به علت زیاد شدن ماشین های آشغال و بیکیفیت داخلی و چینی هست و رو افکار مردم تاثیر گذاشته
 • فرهاد 1394/11/1
  بحثتو خوندم کلی خندیدم
  آخه داری با بنده خدا بحث میکنی راجب جک و هوندا اکورد نمیدونم بخندم ،گریه کنم ، این جوریشو دیگه ندیده بودم ، فکر کن یه خارجی بیاد و این بحثو دنبال کنه فکنم شاخ دربیاره که تو ایران هوندا آکوردو که بهترین سدان امریکاست اینجا دارن با جک ، خودروی درجه 3 چین مقایسه میکنن
  آقا مسعود شما پیش خودت چی فکردی اومدی تو بحث ماشینای 200 میلیون تعریف جکو میکنی
  برو تو قسمت خودرو های چینی تا صبح از ماشینت تعریف کن ، بگو من پورشه دارم بعد تو سرعته 270 یه جک ازم رد شد بعد بگو اين اس٥ ماشين عجيبه!!!
2rahi 1394/10/30
با سلام دوستان پدر من قصد خرید یک ماشین شاسی بلند (که پولش رو با زحمت به دست آورده) داره ملاک اول ما جا دار بودن ماشین و راحتی برای مسافرت های طولانی یا کوتاه فرقی نمیکنه فقط راحت باشه میدونید که چی میگم نرم باشه دوستان شما بین سانتافه و سورنتو کدوم رو پیشنهاد میدین (دوستان سوالم رو جدی پرسیدم تقریبا 6 تا نهایت 8 ماه دیگر قصد خرید داریم) نظر شما خیلی برام مهمه جدی میگم امیدوارن کمکم کنید پدرم پولی که با زحمت به دست آورد رو دور نریزه مرسی(دوستانی هم که تجربه دارن درباره این ماشینا حتما حتما راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم)
 • سعید 1394/10/30
  سلام دوست عزیز ؛ حقیقتش من در مورد سورنتو 2015 و 2016 تجربه چندانی ندارم. اما با توجه به نسل های پیش سورنتو ، همیشه از لحاظ سواری و نرمی ، سانتافه بهتر بوده.
  با توجه به اینکه من الان دو ساله سانتافه 2014 دارم و سواریش خیلی خوبه و لذت بخشه. فقط کمی توی چاله ها تکون داره که واسه اکثر شاسی بلندها عادیه.
  اما مسئله ی اصلی در هر ماشینی موتور و قدرتشه که حقیقتا نه سانتافه و نه سورنتو هیچکدوم نمی تونن تا مدت زیادی راضی نگهتون دارن.
  با پولی که می خواهید بدید واسه سانتافه یا سورنتو می تونید تمیزترین واکروز یا پرادو 6 سیلندر مدل 2010 بخرید. که واقعا هم ازلحاظ سواری و نرمی و هم از لحاظ شتاب و قدرت
  حرف های زیادی برای گفتن دارند. من سانتافه دارم و هیچوقت تو جاده نتونستم به عنوان شخصی که 200 میلیون پول دادم واسه ماشین ، قدرت رو زیر پاهام حس کنم.
  اگر نمی خوای از انتخابت پشیمون بشی تو این محدوده قیمت این گزینه ها رو پیشنهاد میکنم : وراکروز - پرادو - لکسوس rx مدل 2009 و 2010
 • کوروش 1394/10/30
  اوتلندر از همه نرم تره بخر آب تو دلت تکون نمیخوره
  اما به نظر من سانتافه بخر از همشون زیباتره
  سورنتو هم بین این دو هست
 • سوشیوس 1394/10/30
  سلام عزیز جان ببین

  سانتافه و سورنتو هر دو ماشین های بسیار خوبی هستن ....... و واقعا نمیشه رای به برتری داد .... ولی باید بگم که ازون جایی که نمیخوای پول رو الکی خرج کنی چنتا نکته باید بگم به عنوان پیش فرض

  1. ببین الان قیمت سورنتو و سانتافه هردو زیاده و 2016 بالای 200 تومن هست ... باید بگم بالای 200 تومن هیچ کدوم ازین دو ارزش پرداخت ندارن ...... چرا که شما چن ماه پیش همین سانتافه رو با 175 تا 190 میخریدی ولی الان باید بالای 200 بدی خصوصت نیوفیس هاش که رفته رو 220 اینا که اصلن نمی ارزه ...
  2. اگه اجباری به خرید شاسی بلند ندارید به نظر من برید سمت سدان ......... مثل سونوتا یا کیا اپتیما با پرداخت 165 اینا یه ماشین خوب و جادار و مسافرتی و قیمت مناسب با صرفه جویی در پرداخت ولی در عین حال هیچ چیز کمتر از اون دو نداره فقط شاسی بلند نیست ....... خرید بین سونوتا و اپتیما هم بازم سلیقه ای هست ...... هر دو ماشین خوب و عالی هستن ......

  حالا اگه به هر دلیل میخواید بین سورنتو و سانتافه یکی رو انتخاب کنید و ماشین رو بخرید توجه کن :

  1. این دو برند هردو عالی هستن و مقایسه امری مشکل هست
  2. هرکدوم امکانات بالا هستن خصوصا در مدل 2016 عملا هیچ تفاوتی ندارن
  3. شتاب هردو ماشین معمولی هست بعلت محدودیت در واردات ماشین های بالای 2500 سی سی

  حالا در نهایت بت بگم :

  با توجه به جمیع جهات بالا و در کل با توجه به بازار ایران و شرایط و اقتصادی و منطقی تر بودن انتخاب با توجه به کیفیت هر دو ماشین و سلیقه ای شدن قیافه و طراحی من سانتافه رو پیشنهاد میدم چرا؟

  چون که
  1. سانتافه سواری نرم تر و راحت تری داره
  2. دکمه اکو و بهینه سازی مصرف سوخت برای کاهش مصرف بنزین داره
  3. ابن ماشین قیمت بهتر و اقتصادی تری نسبت به سورنتو داره مثلا : سورنتو قیمتش حدود 226 تا 228 هست ... در حالی که الان مدل صفر کیلومتر 2015 سانتافه رو میتونید با کمب جست و جو حدود 185 تا 195 بخرید .... مدل 2016 عادی رو با 205 تل 210 بخری عملا فرقی ندارن دوتا آپشن اضافی داره . مدل 2016 نیوفیس که چراغ عقب و جلو شیک تر شده با قمیتی حدود 215 تا 220 میتونی بخری ...... ولی بهت بگم یه 2015 صفر کیلومتر بخر زیر 200 عالیه ....
  4. از نظر بازار دست دوم بدون شک در بازار ایران سانتافه بدون هیچ حرفی حرف اوله ... عملا شما سورنتو تو خیابونا نمیبنی .... اره کم بودن شما رو خاص تر میکنه .... از طرفی زیاد بودن سانتافه تکراری میشه و از جذابیتش کم میکنه .... همه اینا درست ... ولی !....... موقع فروش سانتافه به سرعت با کم ترین مشکل فروش میره و شما به پولت در کم ترین زمان ممکن میرسی ......... قطعا خدمات پس از فروش سانتافه عالیه ولی سورنتو به علت عدم استقبال در بازار ایران و کم بودن این طور نیست .....

  در نهایت خرید سانتافه بسیار اقتصادی تر و معقول تر از سورنتو هست شک نکن ......

  از طرفی سونوتا و اپتیما رو به عنوان گزینه جایگزین برای منطقی تر یودن پرداختی در عین عالی بودن و جادار بودن پیشنهاد میکنم ....

  موفق باشی ...
 • سیاوش 1394/11/1
  اگه ماشین بی صدا و نرم میخوای برو سراغ اوت لندر
  تازه داخلشم بازتره ، 7 نفره هست ،شتابشم از هردو بیشتره، برگ برندشم سیستم خارج از جادشه ، آفرودشم در حد SUV بالا300م هست
  اگه امکانات و ظاهر خانوم پسند برات مطرحه برو سراغ سانتافه البته اوت لندر هم امکانات زیادی داره و فکنم سیستم صوتی امریکایش فقط 17-18 ملیون باشه
  سورنتو هم کلا همه چیش نرماله یعنی نه عیب خیلی خاصی داره نه حسن خیلی خاص کلا خنثی رو به خوب
  1" اوت لندر 2" سورنتو 3" سانتافه
سوشیوس 1394/10/30
اندر باب گفت و گوی سینا و مسعود منم نظرم رو میدم بدون اینکه بخوام وارد محتوای اختصاصی مشاجره ی شما دو عزیز بشم باید بگم که :

آقا مسعود عزیز شما میگی من هوندا اکورد دارم ..... ببینید شما اصن نباید این مقایسه عجیب رو انجام بدی .... همه چی که شتاب نیست .... مگه مسابقه هست ... یه ماشین خوب ....به اصالت ... استحکام ... ایمنی و مرغوبیت بستگی داره ..... هرماشینی با توجه به پیشرانه و گیربکس شتابی داره ... خو که چی ؟ این ربطی به این نداره که شما بگی وای مثلا این ماشین شتابش اینه پی وای عجب چیزیه !!! .......... زیاد نمیخوام صحبت کنم چون مطلب واضحه ..... فقط اینو بگم که شما ماشینت رو با هرچی مقایسه میکنی با چینی مقیسه نکن ...!!! چون این کار خیلی غیرمنطقی و تعجب آوره ......... هر برندی باید با نزدیک ترین برند رقیب خودش مقایسه بشه ..... ماشین شما تو کیفیت و فنی با لکسوس قابل قیاسه ...... حتی با هیوندا و کیا که کره ای هستن و بسیار تحسین برانگیز هست ...قابل قیاس نیست ..... چون سطح هوندا قطعا بالاتره ............ اصن چین در حال حاضر خودرو ساز نیست .... برند نداره ... اصیل نیست .... کیفیت نداره ....... ایمنی نداره ... خصوصا ماشین های فاجعه باری که تو ایران میاد که اصن صحبتشو نکن .......... چین فعلا داره تست میکنه ..... داره آزمون میکنه ... شاید در سالهای آینده به جایی رسید ...... پس ماشین های چینی رو اصلن با برندهای دیگه که صاحب اعتبار هستن مقایسه نکن ....... ماشین چینی رو احیانا اگه خواستی اطلاعات بگیری و مقایسه کنی با خود نمونه چینیش بایذ مقایسه کنی .... ضمنا اگه در کنار ماشین فوق العاده و عالی و پرفروشی مانند هوندا آکورد خواستی یه ماشین شهری و دم دستی بگیر من جای شما باشم ایرانی میخرم .... اصن دور چینی خط بکش ........... خصوصا کسی که سوار اکورد بشه ... به این راحتی ها نمیتونه سوار ماشینای دیگه بشه ..........

موفق باشید ....
سوشیوس 1394/10/30
گزارش خوبی بود مرسی ..... ولی یه نکته باید بگم که این دو ماشین بسیار به هم نزدیک هستن و ترجیح یکی بر دیگری کاری ست دشوار و شاید غیرمنصفانه

در مقاله ذکر شده کیفیت داخل سورنتو بالاتره بطوره مشهود ...!!!! من باور ندارم !!!!! کیفیت در یه سطح هست ..... اقلا افراد عادی براشون قابل درک نیست .... از طرفی .... مورد بعدی درباره خرید ماشین هست که در آخر سخن از خرید سورنتو شده ..... من خودم هیچ کدوم رو ندارم ...... ولی به لحاظ منطقی باید بگم که خرید سانتافه اتفقا منطقی تره .... چرا ؟ برای اینکه سانتافه قیمت متعادل تری داره ...... بازار دست دوم بسیار بسیار بهتری داره ....... از طرفی به لحاظ کیفی و امکانات حالا با کمی اختلاف کاملا یکسانند ............ ... من به دوستان پیشنهاد دارم که اگر خواستند بین این دو ماشین یکی را انتخاب کنند بر اساس صرفا سلیقه اقدام کنند ... هرکدوم رو دوست داشتند بخرند ... چون انقد اختلاف کم هست که واقعا جای توصیه نداره ....... ولی یه نکته بگم کلا سانتافه نسبت به سورنتو نرم تر هست ... و این رو در موارد فنی ماشیدر مجلات و مشخصات ماشین ذکر کرده اند .......... ولی اگر بخوایم منطقی عمل کنیم الان قیمت سانتفه های نیو فیس جدید خیلی تند شده بالای 200 میلیون تا حدود 220 که خیلی تنده ولی بازهم سرونتو گرون تره حدود 225 تا 228 میلیون به نظر من الان خرید این دو با این قیمت بالای 200 تومن ارزش پرداختی نداره ...... ولی اگر اصرار به خرید دارید انتخاب منطقی تر در نهایت با سانتافه هست ..... به دلایلی که ذکر کردم از جمله اینکه قیمت سانتافه بسیار متنوع هست مثلا 2015 رو شما با کمی گشتن میتونی با 188 تا 200 پیدا کنی و اگه 2016 باشه با فیس فعلی با 205 تا 210 میخری ..... با امکانات بالا مثل سورنتو و کیفی عین هم .... از طرفی بازار دست دوم سورنتو افتضاح هست چون این ماشین اصن نیست شما ولی سانتافه تا دلت بخواد میبینی .... البته این میتونه به قول معروف باعث تکراری شدن ماشین بشه و خاص بودن و جذابیت رو زیر سوال ببره ..... منم قبول دارم ... ولی شما در کل برای خرید هرچی جمیع جهات رو نیگا کنی بهتره ..........
موفق باشید ......
محمد 1394/11/1
منم اگه 200 پول داشتم برا استفاده خانوادگی :اول یه ژاپنی 7 نفره میخریدم ، اوتلندر ، هوندا CRV و رافور که به غیر اوتلندر اون دو تا دیگه 5 نفره و گرون هستن انتخاب بعدیم سانتافه آخرم سورنتو
کلا سانتافه رو دوست دارم فقط یکم زیاد شده الان تعداد سانتافه ها از خیلی از ماشینای چینی بیشتره و خز شده . فنی شم خوبه اما فکر نکنم به پای ژاپنی ها تو آفود برسه یعنی عقلا نباید انتظار یه ژاپنی رو ازش داشت موتورشم در حد خودش خوبه الان که همه جا دوربین داره و با میتسوبیشی هم نمیشه 240 تاشو پرکرد، سیستم تعلیقشم بخدا نرمه یعنی اونجوری که تعریف میکنن خشک نیست،بازم میگم این کار اشتباهیه که بیای اینو با یه ژاپنی مقایسه کنی چون ژاپنی ها ذاتا ماشیناشون نرمه
کیارش رستمی 1394/11/1
سلام منو داداشام یه شیش ماهی هست نمایشگاه باز کردیم، سانتافه ، سورنتو ، اوتلندر، و رافورو داریم ، خدارو شکر تا الان سعی کردیم گرگ نشیم و ماشین بد ،نه بخریم که بخوای بفروشیمش یا بهتر بگم از کسی مفت بخریم و به یه بدبخت گرون بندازیم ،سعی کردیم نون حلال ببریم خونه ،اگه کسی سوالی در مورد این 4 خودرو داره خوشحال میشم کمکی کنم، البته ولو ، آودی و اینجور ماشینای تک رو نداریم و من اطلاعاتی در این موردا ندارم
کاوه اریا سالار 1394/11/1
من روزي كه برا انتخاب ماشين رفتم تو بنگاه كه نمايندگي كيا رو هم داشت هم راو بود هم اوت هم سورنتو كه هيچ كدوم به زيبايي سورنتو نبودن از اوت از دكمه چهار چرخ متحركش خوشم امد و فضاي زياد صندوق ماشين بدترين نقطه خروجي تهويه سمت شاگرد بود انگار تريم با كارد بريدي راو فور هم منو یاد ماشین های رالی انداخت که کلا داشبورد رو بر می دارن من سورنتو رو انتخاب کردم چون اولین نکته تو ماشین زیبایشه میتسوبیشی متاسفانه زیاد طراحی جذابی نداره در ضمن خوش فروش نیست ذر ضمن تو ماشین های ژاپنی میتسو پر استحلاک ترینشونه
 • نوید 1394/11/1
  اگه اولین نکته تو ماشین زیبایی باشه خیلی از ماشینای چینی زیبا هستن پس همه برن ماشین چینی بخرن عزیزم زیبایی همراه با کیفیت مهم هست
  2} حد اقل همه اینو باید همه ما از خودرو بانک یاد بگیریم ، که زیبایی سلیقه ایی هست و از دید هر فردی متفاوته . نباید اگه من از سبک طراحی یه ماشینی خوشم نمیاد سریع بگم اون زشته ، از دید شما اوتلندر 2016 جذاب نیست خوب هیچ عیبی نداره همون طور که خیلی ها سانتافه رو از سورنتو زیباتر میدونن بعضی ها هم خلافشو
  3} به هر حال همه باید قبول کنیم که اوتلندر چه بخوایم و چه نخوایم تابستون امسال با اینکه سابقه ی حضورش تو بازار ایران فقط 6 ماه بود پرفروش ترین خودروی بالای 125 م شد . درسته سانتافه تو خیابونا زیاده اما فقط سانتافه نیو الان 4 ساله داره به کوب وارد میشه ، تو زمانی که وراکروز ، موهاوی ، سورنتو ، به خواتر حجم موتورشون دیگه وارد نمی شدند ، اف جی کروز ، پرادو ، لندکروز ، لکسوس RX ، به علت افزایش قیمت دلار پر کشیدن و رفتن رو قیمتای بالای 300 م ، و اختلاف قیمت 150 تا 300 ملیونی با سانتافه پیدا کردن ،دقیقا تو بازه زمانی که نه اوتلندر بود نه هونداCRV ، نه سوباروفاستر ،و چندماه بعدش کم کم رافور سروکلش پیدا شده بود خوب رافورم اصلا با سانتافه تو یه کلاس نیستن، پس طبیعتا سانتافه تنها گزینه افراد برای خرید شاسی بلند از 150م تا 250 م بود. از طرفی سانتافه به غیر از شرکت اصلی توسط افراد متفرقه تو انواع تیپ و امکانات و آبشن های تقلبی چینی با قیمت های متفاوت با گارانتی و بی گارانتی وارد میشد همون موقع من یادمه افرادی که سانتافه میخریدن از سیستم تعلیق خشک و موتور ضعیفش و آبشن های تقلبی گله میکردن.
  از طرفی خود من وقتی رفتم هوندا CRV ثبت نام کنم خانم فروشنده گفت الان پک وارداتمون پر شده باید صبر کنید یه 2 ماه بعد دوباره سهمیه ثبت سفارشمون باز میشه ، تو بازار آزاد و گزینه بدون گارانتی و تحویل فوری هم اصلا وجود نداشت. همین امروز شما برو بازار ببین حتی یه اوتلندر بدون گارانتی نمیتونی پیدا کنی اما به جرعت میتونم بگم بیشتر سانتافه های موجود بازار گارانتی ندارن یسری هاشون سانروف ندارن و تک دف هستن و متفرقه وارد شدن.
  4}اوتلندر پرفروشترین ماشین بالای 125م شد بعد چه جوری بازار فروشش خرابه ، درسته تو این اوضاع بازار ، بازارش عالی نیست اما اینجورم نیست رودستتون باد کنه
  5}من عموم از سال 76 یه پاجیرو داره ، به خدا هیچ خرجی تا امروز براش نداشته جز روغن و لنت ترمز ،باتری، برف پاکن، لامپ جلو و عقب و اگزوز دیگه طی این سال ها هیچیشو دست نزده مصرفشم به نسبت وزن و حجم موتورش از خیلی از ماشینای امروزی کمتره، بعد شما چطوری میگی میتسوبیشی ماشین پر اصتحلاکی هست، ار طرفی سال 2015بهترین SUV بازار کانادا شد
  6} شتاب و نرمی و کیفیت و قابلیت های آفرودشم ذات پاجیرویی داره همچی معلومه و هیچ بحثی باهاش نیست
  7} طراحی ظاهری هم نظر من اینه که باید ببینی به چه ماشینی و از چه دیدگاهی نگاه میکنی باید به اوتلندر با چشم قدرت ، زمختی و یه شاسی بلند نگاه کرد نه نگاه زنانه و یه ماشین سوسولی
  من خودم هوندا CRV خیلی دوست دارم اما خانمم از پشتش خوشش نمیاد و از نگاه اون سانتافه خیلی زیباتره و گیر داده باید سانتافه بگیریم هرچی هم میگم کیفیتش عالیه میگه قیافش نمیخوره که ما 240 پولشو دادیم
 • کیارش رستمی 1394/11/1
  سلام بازار برا خرید و فروش
  1)سانتافه
  2)رافور و با اختلاف کم اوتلندر
  3)سورنتو،به علت تازه وارد بودن
  افرادی که برا ماشین خریدن میان اول سانتافه رو به علت زیبا بودن میخرن خصوصا اگه با خانواده تشریف بیارن برا خرید رای خانواده به سمت سانتافه میچربه
  بعد افرادی که یکم از فنی سر در میارن میرن سمت اوتلندر و رافور، اگه زوج باشن رافورو میگیرن و اگه خانواده باشن میرن سمت اوتلندر، البته یه سری جوان ها به خواتر شیفتر پشت فرمون و سیستم صوتی Rockford Fosgate اورجینال ساخت امریکا و شتاب بالا همون اول میرن سمت اوتلندر خصوصا وقتی اون ساب بزرگو تو صندوق عقبش میبینن . اوتلندر اونجوری نیست که فروشش سخت باشه کلا سانتافه و سورنتو مشتری های خودشونو دارن اوتلندر هم مشتری خاص خودشو . یعنی اگه کسی که دنبال ماشین ژاپنی هست خودتو بکشی سمت کره ایی نمیره اما کسی که نظرش کره ایی هست اگه خیلی عشق سقف پانامرا نباشه راحت میاد سمت ماشین ژاپنی اما اگه عشق آپشن و چراغ های LED و رزق و برق باشه سمت ژاپنی نمیره . مثلا یسری ها مانیتور پشت صندلی چینی 600 هزار تومنی که رو یه سانتافه نصب کنیم رو به سیستم Rockford Fosgate با قیمت 10 برابر بیشتر که رو اوتلندر فابریک نصبه ، ترجیح میدن
  ولی نمیدونم سورنتو با اینکه خیلی ماشین شایسته ایی هست ولی یسری ها فکر میکنن کیفیت کیا از هیوندای پایین تره هرچی هم ما واسشون روضه میخونیم باز سر از داخل سانتافه در میارن. یعنی یجوری رقابت بین سورنتو و سانتافه هست. واوتلندر مشتری های خودشو داره
  یسری ها هم بدون اینکه تجربه ایی داشته باشن میان میگن کیا ماشین خشکه و داخلش به صدا میوفته در صورتی که این سورنتو هم دخلش با کیفیته هم از سانتافه یکم نرم تره ، مشتری هاش هم بیشتر افراد روشن فکر ، با سواد و محترمی هستن
 • صابر 1394/11/1
  کاوه اریا سالار حرفت تایید نمیشه ، میتسوبیشی اوتلندر یکی از کم اصطحلاک ترین ماشیناست حتی تو ئفترچش نوشته بنزین معمولی،اگه فیلمای عراق و سوریه رو دیده باشی در کنار هایلوکس همیشه یه میتسوبیشی L200 هست
  سورنتو خریدی مبارکت باشه. انشاء الله چرخش بچرخه
  لطفا همینجوری رو هوا یه حرفی نزنید
فرشاد 1394/11/1
منم با نظر بعضی از دوستان موافقم سانتافه و سورنتو به لحاظ امکانات و آپشن تقریبا با هم برابرند ولی اون سواری دلچسب رو تو جاده نمیدن به نسبت پولی که خرج میکنین راضی کننده نیستند اتاق نسبتا بزرگ امکانات عالی ولی موتور ضعیف من یکی تو جاده تو ذوقم خورد با این پول گزینه های بهتری میشه سوار شد.
 • ایمان 1394/11/4
  پس از لغو تحریم ها قراره ممنوعیت واردات 2500 سی سی لغو بشه!! منتظر سورنتو 6 سیلندر پر قدرت باشید که راو4 و ام جی gs سوسک می کنه!!!!!!!!!
سعید 1394/11/2
یک سری از دوستان مثل این آقا کیارش رستمی طوری از ماشینهای اوتلندر و راوفور تعریف می کنن انگار که غول هستن. بابا اونا هم یه موتور کوچک کم قدرت و ضعیف دارن که شتابشون
اگه کمتر از سانتافه نباشه بیشتر نیست. ضمن اینکه طراحی بسیار ساده و خسته کننده ای دارند و کیفیت مواد بکار رفته تفاوت اندکی با رقبای کره ایشون داره.
اینو با قاطعیت میگم چون هم خودم سانتافه دارم و هم یکی از دوستام راوفور داره. خداییش بین این 4 ماشین سانتافه خیلی بهتره. چون طراحیش بهتر از همه است. نرمی سواری و
لذت رانندگی اش مخصوصا تو شهر و اتوبان بهتر از همه است . بازار فروشش هم بسیار بهتره. از لحاظ کیفیت هم که خیلی خوبه مثلا سرویس دوره ای گیربکسش هر 160 هزار کیلومتر
یکباره که نشان از پیشرفت چشمگیر هیوندای در بالابردن کیفیت محصولاتش داره.
تنها ایراد سانتافه که میشه در حالت کلی بهش اشاره کرد ، شتاب نسبتا کندشه که تو این سگمنت و بازه قیمتی همشون اینطورین. همشون شتاب بالای 10 ثانیه رو به ثبت رسوندن.
کسی که میخواد ماشین متفاوت و عظمتی بخره که قدرت و راحتی رو با هم داشته باشه تو این قیمت باید بره سراغ وراکروز و پرادو شش سیلندر نه راوفور و اوتلندر و سانتافه و سورنتو
عظمت تویوتا در پرادو و لندکروزر و عظمت میتسوبیشی در پاجرو و عظمت هیوندای در وراکروز و عظمت کیا در موهاوی نهفته است نه این سوسول ها ...
 • هوشنگ 1394/11/2
  هرچی متن آقای کیارش رستمی رو خوندم هیچ تعریفی از رافور ندیدم
  این بنده خدا فقط داره واقعیت های بازارو میگه چرا ناراحت میشی
  خوب قبول کن میتسوبیشی شتابش از سانتافه بیشتره سیستم صوتیشم همه میدونن یکی از بهترین و گرون ترین سیستم صوتی ماشینای وارداتیه، بخدا شیفتر پشت فرمونم داره
  تو بحث شتاب هم رافور شتابش 9.3 هست اوتلدر 2016 - 9.8 ، سورنتو10.2 ، وسانتافه 10.9
  اما در واقعیت اعداد کارخونه با واقعیت وبنزین و آب و هوای ایران فرق میکنن که رافور10.6 - اوتلندر 10.2-سورنتو نمیدونم- سانتافه فول 13.5-نیم فول تک دف 12.4- تو خودرو بانکم اگه درگ رو نگاه کنی میبینی سانتافه عقب میمونه
  خوب به غیر از مسائل فنی همه میدونن که سانتافه ماشین کندی هست و خصوصا تو جاده تنبله و راه نمیر- اگه کامنت های دوستان خودروبانکی رو بخونی میبینی که همه ی مردم دارن از اوتلندر تعریف میکنن بعد سورنتو و در آخر اونایی که سانتافه دارن قربون صدقه ماشین خودشون میرن
  کیفیت داشبورد اگه متنو بخونی نوشته سورنتو به سمت ماشینای ژاپنی هست و صد البته از سانتافه با اختلاف بهتر است. یعنی سورنتو داره به سطح خودرو های ژاپنی میرسه و سانتافه هنوز مونده که به خود سورنتو برسه. اینو بدون که سانتافه خودشم بکشه از ماشینای ژاپنی کم اصتحلاک تر نیست مثلا اوتلندر اصلا سرویس گیربکس نداره چون گیربکسش CVT هست
  مصرف سوختم: رافور دو دف ترکیبی ، 9.1 -اوتلندر دو دف ترکبیبی 9.3 -سانتافه دو دف 11.1- تک دف 10.2- سورنتو 10.2
  تو بحث آفرودم: اینبار باز اوتلندره که برگ برندشو رو میکنه ،انواع و اقسام سیستم های کمکی و گیریکس 3 حالته برا این کار + 1 دنده کمک L+
  تو آفرود تویوتا رافور از پدرش لندکروز و اوتلندر از پدرش پاجیرو تجربه و ذات آفرودو به ارث بردن، اما سانتافه چی وراکروز حاصل تجربه ی سانتافه بود و خود هیوندای هم ادعایی برا آفرودش نداشت
  واقعیت اینه که زنا و دخترا از سانتافه به خواتر زرقو برق ، چراغ های بزرگ خوششون میاد مردم الان از بس سانتافه تو خیابون میبینن دیگه براشون زیباو جذاب نیست
  شما چون خودت سانتافه داری ، ازش تعریف می کنی و اینم بین مردم مایک امر طبیعیه
 • بهروز 1394/11/2
  آقا سعید خوبی؟؟؟
  رافور طراحی ساده و خسته کننده ایی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  میتسو اوتلندر شتابش از سانتافه کمتره؟؟؟؟؟؟//
  سانتافه کیفیتش اندکی با ژاپنی ها تفاوت داره؟؟؟؟؟؟///
  می فهمی چی میگی؟؟؟؟؟؟؟؟
  دوربین مخفیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • کمیل 1394/11/2
  اولین باری بود که از یه نفر میشنیدم ماشین ژاپنی اونم میتسو اوتلندر برادر بزرگ EVO سوسوله
  فقط میتونم یه چیزی بهت بگم
  اینکه
  سانتافت مبارک باشه
 • سعید 1394/11/3
  آقا هوشنگ از قدیم گفتن تعصب آدم رو کور و کر میکنه. تویی که هیچوقت نه سانتافه داشتی نه اوتلندر نه سورنتو به چه حقی میای اینجا ژست متخصص ها رو به خودت میگیری.
  من چی بهتون گفتم. گفتم من خودم سانتافه دارم دوستم هم راوفور داره که ده بار بیشتر سوارش شدم. تنها حسن راوفور بر سانتافه عدم استفاده از پلاستیک خشک در قسمت
  درب های خودرو است. وگرنه حتی در داشبورد هیچ گونه تفاوتی نداشتند. از لحاظ سواری و جاداری هم به خداوندی خدا بهتر از راوفور بود. دیگه من دارم از روی تجربه اینو
  میگم نه مثل شما که حرفهای نمایشگاه دارای کلاهبردار رو تکرار میکنی. در ضمن همیشه ماشینی که توبورس تره و مردم بیشتر ازش استقبال میکنن ارزش خرید داره. چون هر وقت
  خواستی بفروشی و یکی بهترش رو بخری ، مشکلی نداری و دو سوت با بهترین قیمت فروش میره. پس قطعا سانتافه بهتره.
  فکر نکن راوفور چون تویوتاست پس حتما غوله. راوفور از تویوتا فقط اسم و مارکش رو به ارث برده وگرنه هیچ عددی نیست که حتی بخوایم 10 درصد پرادو و لندکروزر روش حساب
  کنیم. ضمنا من سه بار تو اتوبان شتاب سانتافه ام رو با کرنومتر دقیق اندازه گرفتم . بار اول 10.2 . بار دوم 10.1 و بار سوم 10.5 ثانیه. حالا به من بگو او 13.5 ثانیه رو از
  مغازه سر کوچه تون آوردی؟؟ !!!
  اوتلندر با قدرت 166 اسب بخار (10 اسب بخار کمتر از سانتافه) شتابش بهتر از سانتافه است؟؟ !!!!! خدا وکیلی شماها پیش خودتون چی فکر کردید که خیال می کنین هر ماشینی
  که لوگوی تویوتا یا نیسان یا میتسوبیشی روش بود ، پس حتما بهتر از ماشینهای دیگه است. سوزوکی هم ژاپنیه دیگه. داریم میبینیم چه تحفه ایه .
  بسه تا کی میخواد افسار کار و زندگی تون رو به باد تعصب بسپارید ...
 • کامیار 1394/11/3
  آقا هوشنگ حرفات عین بچه ها میمونه. یعنی سانتافه درست شده واسه دخترها و زنان ؟؟ !! اگه طرز فکرت اینه که باید بهت گفت که خداد به دادت برسه.
  بعدشم تو کل دنیا زیادبودن یک ماشین در بازار و خیابان ، نشان از رضایت مندی مشتریان و استقبال آن ها از اون ماشینه.
  فقط یک ایرانی مثل شما میتونه یه همچین حرفی بزنه که " چون سانتافه زیاد شده پس به درد نمیخوره " .. برات متاسفم
 • ایمان