موتورهای رنو، چالش جدید دایملر برای عبور از اتهام تقلب

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی دایملر بزودی فراخوان گسترده ای برای برخی از مدل های کامپکت مرسدس بنز که از موتورهای دیزلی رنو استفاده می کنند را آغاز خواهد کرد. اداره حمل و نقل آلمان تحقیق و بررسی یک ایراد نرم افزاری یا به عبارتی دقیق تر یک "نرم افزار مشکوک" در برخی از موتورهای کوچک دیزلی را آغاز کرده است که بر روی مدل های نسل جدید مرسدس بنز A کلاس و B کلاس مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش خودروبانک، موتورهای دیزلی به کار رفته در مدل های نسل جدید مرسدس بنز A کلاس و B کلاس توسط شرکت رنو تامین می شود و انگشت اتهامات به سمت رنو نشانه رفته است، اما سخنگوی خودروسازی رنو با رد این ادعا اعلام کرد که برنامه ریزی نرم افزاری موتورهای رنو تحویل شده به مرسدس توسط متخصصان آلمانی صورت گرفته و در این موضوع از طرف رنو هیچ مشکلی در بحث نرم افزاری وجود نداشته است و تمامی مشکلات متوجه مهندسان نرم افزار مرسدس بنز خواهد بود.
البته تاکنون مشخص نشده که کدام مدل های مرسدس با این مشکل مواجه شده اند، اما به نظر می رسد مرسدس A کلاس با موتور 1.5 لیتر دیزل توربو شارژ رنو از مدل های مد نظر باشد که با مشکل نرم افزاری روبه رو شده اند و تحقیقات بر روی آنان آغاز خواهد شد.
نظرات