پلاک فک شده تا چه زمانی در مرکز شماره گذاری به نام شما نگهداری می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

اسحاق جهانگیری، معاون اولین رئیس جمهور روز یکشنبه 26 مردادماه 99 مصوبه مربوط به اصلاح ماده 5 آیین نامه راهنمایی و رانندگی را در جلسه هیئت وزیران ابلاغ کرد. به موجب این مصوبه، اقداماتی در راستای پیشگری و رفع مشکلات ناشی از هزینه های مالی بسیار زیاد برای نگهداری و توسعه انبار پلاک های فک شده توسط پلیس صورت گرفته است.

همانطور که گفته شد، به ‌منظور پیشگیری و رفع مشکلات ناشی از هزینه ‌های مالی بسیار زیادی که برای نگهداری و توسعه انبار پلاک ‌های فک ‌شده توسط پلیس و به خاطر عدم خرید ماشین جدید توسط صاحب پلاک، با اصلاح تبصره ماده 5 آیین نامه راهنمایی و رانندگی موافقت بعمل آمده است.

با این مصوبه، صاحب پلاک فک ‌شده و یا نماینده قانونی در صورت خرید خودرو بعد از فک پلاک، باید برای دریافت مجوز نصب پلاک جدید بر روی وسیله نقلیه خود به واحد شماره گذاری مراجعه کنند. در این مصوبه مقرر شده است تا راهنمایی و رانندگی پلاک ‌های فک‌ شده را حداکثر تا یک سال نگهداری کند، ولی درصورت عدم مراجعه صاحب قبلی و بلااستفاده ماندن پلاک، با حفظ کلیه سوابق پلاک و مالک قبلی خودرو در سامانه‌ های شماره‌ گذاری، پلاک ‌های مذکور بلااستفاده به افراد متقاضی جدید اختصاص داده خواهد شد.

نظرات
 
 
 

امین

1399/6/5
سلام.مگه نمیگن ایجاد انبار جدید برای پلاک هزینه داره؟ خوب بعد از یکسال (مثل الان) پلاک رو قیچی کنن و هر وقت طرف ماشین خرید دوباره هزینه بگیرن و تولید کنن.چه کاریه که پلاک رو به افراد دیگری بدن!!!!!