توضیح ایرتویا درباره عدم فراخوان خودروهای وارداتی در ایران

توضیح ایرتویا درباره عدم فراخوان خودروهای وارداتی در ایران

به نقل از ایسنا، شرکت ایرتویا نماینده انحصاری تویوتا در ایران اعلام نمود که همواره و همگام با سیاستهای کمپانی مادر، به صورت جدی فراخوانهای مرتبط با خودروهای ارائه شده به ایران را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.
شرکت ایرتویا، به عنوان متولی رسمی کمپانی تویوتا موتور کورپوریشن در ایران در مورد دلیل عدم فراخوان خودروها در ایران توضیحاتی را ارائه و اعلام کرده که این شرکت همواره سعی کرده است مطابق با آخرین استانداردهای کمپانی تویوتا ژاپن در خدمت هموطنان باشد.
بر این اساس، شرکت ایرتویا اعلام کرده که همواره و همگام با سیاستهای کمپانی مادر، به صورت جدی فراخوانهای مرتبط با خودروهای ارائه شده به ایران را در راس برنامه‌های خود قرار داده و آن را دنبال کرده است و فراخوانهای زیر که به صورت عمومی اطلاع رسانی شده‌اند، تنها بخشی از فراخوانهای سالهای اخیر بوده‌اند که ایرتویا در آن صاحبان خودروهای تویوتا در ایران را جهت حل عیب فرا خوانده است:

فراخوان ها

بر اساس اطلاعیه ایرتویا، فراخوانها معمولا نه برای تمامی محصولات و تمامی مدلها که اصولا برای نوع خاصی از خودروها که برای منطقه خاصی تولید شده‌اند کاربرد دارد. برای مثال، فراخوان می‌تواند در رابطه با ایربگ کمری هایی باشد که در فاصله سالهای 2009 تا 2011 و در کشور ایالات متحده به فروش رفته‌اند. کمری‌های ارائه شده برای کشوری می تواند مشمول فراخوان باشد، در حالیکه برای کشوری دیگر و در منطقه ای دیگر، شامل حال فراخوان نشود. لذا صرف انتشار خبری تحت عنوان " تویوتا دو میلیون دستگاه از خودروهای خود را فراخواند" نباید بلافاصله انتظار فراخوان همان خودروها در ایران را داشت؛ چرا که همانگونه که توضیح داده شد، ممکن است شماره شاسی‌های صادر شده به ایران در آن فاصله زمانی مشمول این فراخوان نبوده باشند.

علاوه بر موارد بالا مساله ای که نمی توان به سادگی از کنار آن رد شد، بحث تحریمهای غرب علیه ایران است که به تازگی در حال گشایش است. آنچه که روشن است، ارتباطات سازمانهای ایرانی با جهان در زمان تحریمها دشوار و ناهموار بوده است؛ هرچند، ارتباط 44 ساله بین ایرتویا و شرکت تویوتا ژاپن با وجود تمامی این دشواریها هیچگاه قطع نشده و همانگونه که ذکر شد، چندین مورد از فراخوانهای بزرگ کمپانی تویوتا همزمان در زمان اوج تحریم‌ها و در سالهای 1393و 1394 اجرا شده‌اند که این نیز خود صحه‌ای دیگر بر تعهد ایرتویا به ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات به مشتریان خود است.
نظرات
 
 
 

میلاد

1395/5/16
شرکت ایرتویا در ایران نمایندگی رسمی شرکت تویوتا نیست و فقط یک واسطه خدمات بین نمایندگان رسمی تویوتا در امارات و عمان و قطر و .... که خودروهای تویوتا از آنجا وارد میشوند و خریداران ایرانی میباشد
شما به سایت تویوتا هم که مراجعه کنید هیچ اثری از نام ایران در بین لیست نمایندگان رسمی اش وجود ندارد:

http://www.toyota-global.com/select_region
 • اسماعيل

  1395/5/17
  آره من هم شنيده بودم كه شركت تويوتا يك منشور مشتري مداري داره كه در يكي از بندهاش قيد شده تويوتا فقط در كشورهايي نمايندگي رسمي يا خط توليد داير ميكنه كه محدوده قيمت جهاني تويوتا را رعايت ميكنند واسه همين به علت غير واقعي بودن قيمتهاي تويوتا در ايران به هيچ عنوان مجوز نمايندگي نميده
  حساب كنيد داعش و طالبان هم نمايندگي رسمي تويوتا دارن ولي ما ....!!!
 • ali

  1395/5/17
  بله درسته
  بطور كلي ژاپن صادرات مستقيم به ايران ندارد
  حتي آرين موتور هم از خود ژاپن ميتسوبيشي وارد نمي كند
  و محصولات تايلندي و تايواني را وارد مي كند .

Babak

1395/5/16
جالبه!!!
يعنى خودروهاى موجود در آمريكا كه با اون قوانين سختگيرانه و غربالگرى و حساسيت فراوان مورد استفاده قرار ميگيرن و شامل فراخوان براى اصلاح و تعمير ميشن ، ولى خودروهاى ايران كه انواع و اقسام دستكاريها و قطعات افترماركت روش نصب ميشه، همگى بدون نقص اند. جل الخالق 🤕🤕🤕🤕

Ali

1395/5/16
واقعا از این نمایندگی که ماشین 7 ایربگ رو با 2 ایربگ وارد می کنه و توی مشخصات امتیاز ایمنی نسخه فول ایربگ رو می نویسه یا ماشین های سال قبل رو هر سال برعکس کمپانی مادر گرون تر میکنه و روی ماشین 240 میلیونی! مهم ترین آپشنش که امسال اضافه کرده آینه جمع شوی برقی هست که سمند هم داره انتظار دارین به فراخوان های شرکت مادر هم توجه داشته باشه؟؟ البته خب وقتی گمرک خودش هم با نمایندگی ها هماهنگه دیگه نمیشه چیزی گفت!! :|

از ایران تا ژاپن

1395/5/17
با تمام ارادت ....قانع کننده نبود...

کمال

1395/5/17
ایرتویا شاید تنها نمایندگی باشه که پخش فابریک ماشین رو باز می کنه حالا بیاد فراخوان بده.
 • حسن

  1395/5/17
  خدا وکیلی عالی گفتی ایرتویا یه شرکت وارد کننده ی دزد بیشتر نیست .تویوتا تو ایران نمایندگی نداره .

حمید

1395/5/17
شرکت ایرتویایک دزد بزرگ بظاهر محترم هست

مسعود

1395/5/18
ایرتویا=دزد سر گردنه!!!!
 • رضا

  1396/3/3
  باید دید ریشه این همه دزدی کجاست؟ وقتی وسائل ایمنی را که مستقیماً با جان انسان ها مربوط اند، به این راحتی می دزدند و آب از آب تکان نمی خورد حتماً خانه از بن بست ویران است.

moeinee

1396/4/13
نخرین ! مردمو علکی دزد نکنین