همکاری شرکت ایرتویا و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

همکاری شرکت ایرتویا و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

در دنیای امروز یکی از مهم ترین مباحث و اصلی ترین رکن صنعت کشورها مفهوم "توسعه" می‌باشد.

توسعه همواره در گرو به کار گیری علم و دانش و برنامه ریزی و هدف گذاری واقع بینانه و آینده نگر محقق شده و در پی آن افزایش رفاه زندگی در جامعه نیز میسر می شود و کشورهای پیشرفته همواره قدرت خود را مدیون اجرای برنامه های راهبردی در ارتباط با تحقق توسعه صنعت خود می باشند.

در این راستا ارتباط متقابل و موثر مابین دانشگاه به عنوان پایگاه علمی و شرکت ها و سازمان ها به عنوان بازوی اجرایی دانش با هدف تامین رفاه جامعه، بیش از پیش در جوامع امروز ضروری می باشد و تجربه کشورهای توسعه یافته و صنعتی به ما نشان می‌دهد که بدون وجود این همکاری، رشد و توسعه اقتصادی کشورها بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است.

ایرتویا نیز به عنوان شرکتی پیشرو در بهره گیری از توانایی های نهادهای علمی کشور، در راستای برنامه راهبردی خود و به منظور افزایش سطح همکاری های مابین صنعت و دانشگاه، با اهدافی چون گسترش، تجهیز و تقویت مراکز علمی و تخصصی مورد نیاز طرفین، ارتقاء سطح کیفی آموزش های تخصصی، ارتقاء سطح دانش آکادمیک و مهارت های نیروی انسانی، انجام پروژه های تحقیقاتی-کاربردی مورد نظر شرکت و دانشگاه، انجام فعالیت های پژوهشی در زمینه های نوین صنعت خودرو و ارائه تکنیک های نوین و بهینه خدمات پس از فروش، به تازگی تفاهم نامه ای آموزشی-پژوهشی با دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی منعقد نموده است.

از مفاد مهم مورد نظر طرفین در این تفاهم نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* ارائه و انجام فعالیت های پژوهشی-تحقیقاتی مشترک در راستای اهداف استراتژیک شرکت در زمینه های فنی-مهندسی، خدمات و سایر حوزه های علمی جهت تقویت، بهبود و بقای شرکت

* همکاری مشترک در تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های تحقیقاتی مشترک در زمینه خودروهای برقی و هیبریدی

* طراحی و ساخت تجهیزات کمک آموزشی متناسب با نیاز شرکت

* برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و همایش ها و نشست های علمی-تخصصی

* تعریف و حمایت پروژه های دانشجویی موردنیاز شرکت

* پذیرش دانشجویان در دوره های کارآموزی

* ایجاد، تجهیز و برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک در زمینه صنعت خودرو و ارائه آموزش های تخصصی مورد نیازامید است تا با شروع این فعالیت توسط ایرتویا در ادامه نیز شاهد اجرای چنین تفاهم نامه هایی که منجر به ارتقای تعاملات موثر و دوجانبه صنعت و دانشگاه و در نتیجه آن پیشرفت صنعت کشورمان گردد، باشیم.
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

سعید

1395/8/29
بیشتر ژسته تا واقعیت

مازیار. ع

1395/8/30
البته خبر خوشحال کننده اییه اما واقعیت اینه که ایرتویا داره CBU وارد میکنه، نه مونتاژ میکنه و نه هیچ کار فنی و تخصصی خاصی که نیاز به پژوهش و تحقیق برای توسعه داشته باشه! فوقش بحث خدمات پس از فروش که نیازی به فعالیت های آکادمیک نداره. فقط در زمینه بازاریابی و بازرگانی میتونه ارتباطاتی با دانشگاه داشته باشه که اونم نه با یه دانشگاه صنعتی در حوزه فنی و مهندسی!