شورلت بلیزر بر می‌گردد!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی شورلت با استفاده از پلتفرم جی.ام.سی آکادیا، بار دیگر تصمیم به زنده کردن نام "بلیزر" گرفته است که تا سال آینده پروژه آن تکمیل شده و به طور رسمی رونمایی خواهد شد.
باتوجه به اطلاعات بدست آمده کمپانی خودروسازی شورلت از کمپانی مادر خود کمک گرفته و قصد دارد که با استفاده از پلتفرم شاسی بلند جی.ام.سی "آکادیا"، نسل جدید خودروی افسانه ای خود یعنی شورلت "بلیزر" را احیا کند که از لحاظ ابعاد و اندازه چیزی مابین شورلت "Traverse" و شورلت "Equinox " خواهد بود و همچنین قرار است که در بازار مصرف رقیبی برای "فورد اج" و "نیسان مورانو" باشد که نسخه نهایی آن سال آینده میلادی رونمایی خواهد شد.
همانطور که انتظار می رفت، تاکنون اطلاعات رسمی دقیقی از خودروی جدید "بلیزر" ارائه نشده است، اما گفته می شود که این خودرو در داخل کابین خود مجهز به 3 ردیف صندلی خواهد بود تا قابلیت حمل 7 سرنشین را داشته باشد، هرچند این احتمال وجود دارد که صندلی های ردیف سوم دارای فضای پای محدود بوده و چندان مناسب بزرگسالان نخواهد بود.
علاوه بر این، محدودیت اطلاعات شامل بخش فنی اتومبیل هم خواهد شد که تاکنون هیچگونه اطلاعاتی رسمی از آن ارائه نشده است، اما باتوجه به اینکه بر روی جی.ام.سی آکادیا از یک پیشرانه 2.5 لیتری چهار سیلندر با حداکثر خروجی قدرت 193 اسب بخار و گشتاور 254 نیوتن متر استفاده شده است، در این رابطه می توان انتظار چنین پیشرانه ای را بر روی شورلت بلیزر هم داشت که از یک پلتفرم مشترک استفاده می کنند. هرچند ناگفته نماند که بیشتر صاحبان جی.ام.سی آکادیا از یک پیشرانه 3.6 لیتری شش سیلندر بر روی محصول خود استفاده می کنند که می تواند 310 اسب بخار قدرت و همچنین 367 نیوتن متر گشتاور داشته باشد. علاوه بر این، برای تبدیل و انتقال نیروی تولیدی پیشرانه هم به احتمال زیاد از یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک در کنار سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک استفاده خواهد شد.
نظرات
 
 
 

پیمان

1396/6/6
کاش میتونست بیاد ایران 😔