اسکوتر جدید برقی هوندا با شکلی متفاوت معرفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با پیشرفت تکنولوژی بویژه در صنعت بزرگ خودروسازی، رقابت ها نیز بین شرکت های سازنده متفاوت شده است. یک زمانی شرکت های بزرگ خودروسازی در تلاش بودند تا قوی ترین ماشین را تولید کنند، اما حالا رقابت آنان به تولید ماشین های مقرون به صرفه و در آینده ماشین های الکتریکی و خودران رسیده است. این موضوع برای بخش موتورسیلکت سازی هم صادق است و بسیاری از شرکت های مربوطه در تلاش هستند تا خود را به تولید موتورسیکلت های الکتریکی نزدیک کنند که شدت این رقابت در سگمنت "اسکوترها" یا به قولی موتورسیکلت های کوچک شهری دیده می شود. حال در این زمینه کمپانی هوندا یک اسکوتر جدید برقی تحت عنوان "eCub" معرفی کرده است، اما یک اسکوتر متفاوت که شما را بیشتر برای نخریدن آن ترغیب می کند تا اینکه بخواهید برای خرید آن به آب و آتش بزنید، هرچند برای دوستداران وسایل نقلیه نوستالژی بسیار مناسب خواهد بود.

به طور دقیق تر، این اسکوتر برقی با الگوبرداری از موتورسیکلت اصلی "Cub" ساخته شده است که در سال 1958 میلادی معرفی شد و توانست در طول حیات خود، حدود 100 میلیون دستگاه در سراسر جهان به فروش برساند که یک عدد بسیار قابل توجه برای کمپانی هوندا خواهد بود، حال از این موتورسیکلت افسانه ای برای هوندا، یک نسخه الکتریکی کوچک ساخته شده است که یک باطن پیشرفته در پوسته ای قدیمی دارد و پیش بینی می شود که از سال آینده میلادی به بازارهای جهانی تزریق شود که فعلا اطلاعات دقیقی از قیمت آن و زمان دقیق عرضه اعلام نشده است، اما اطلاعات کافی در رابطه با سیستم محرک این اسکوتر خواهیم داشت.
باتوجه به اطلاعات ارائه شده از سوی منبع، گفته می شود که این اسکوتر برقی 80 کیلوگرمی به یک موتور الکتریکی 2 کیلووات ساعتی مجهز شده است که نیروی خود را از باتری های مخفی شده 1.2 کیلووات ساعتی تامین کرده و می تواند با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت، مسافتی حدودا 50 کیلومتری را در سطوح صاف جاده تنها با یکبار شارژ کامل باتری ها طی کند، هرچند گفته می شود که سرعت اعلام شده صرفا برای مصرف بهینه انرژی باتری ها بوده است، در غیر این صورت می توان به سرعت 80 کیلومتر بر ساعت هم رسید که محدوده حرکتی و شارژدهی باتری ها را کاهش می دهد.
نظرات
 
 
 

آرش

1396/6/8
جالبه ! .

پویا

1396/6/8
ی سوال ،این اسکوتر تو ایران هم هست یا باید نگا کنیم فقط،ایا؟؟؟