کیا پیکانتو شاسی بلند هم می آید!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی کیا تواناترین مدل خودروی "پیکانتو" را در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان نشان می‌دهد. کیا پیکانتو X-Line، محصول جدید و منحصربه فرد این خودروساز کره‌ای به شمار خواهد آمد که برمبنای پیکانتو استاندارد توسعه پیدا کرده و در بخش فنی خود از یک پیشرانه 1 لیتری سه سیلندر سود می‌برد که دارای 98 اسب بخار قدرت است.
با تایید شرکت سازنده، خودروی کیا پیکانتو X-Line در سال جاری و تنها در بازار اروپا عرضه خواهد شد که با استفاده از موتور جدید خود، قادر به ثبت شتاب صفر تا صد حدودا 10 ثانیه خواهد بود، این درحالیست که برای طی کردن مسافت 100 کیلومتری با این خودرو، تنها 4.5 لیتر سوخت در هر 100 کیلومتر مصرف می کند.

کیا پیکانتو X-Line

کیا پیکانتو X-Line

شرکت خودروسازی کیا تصمیم نگرفته است که از این خودرو یک هاچ بک اسپرت تولید کند، بلکه با الگوبرداری از خودروهای شاسی بلند، تصمیم به ساخت کیا پیکانتو X-Line گرفته است که وبسایت منبع آن را یک خودروی "کیا اسپورتیج مینی" معرفی کرده است که نسبت به نسخه‌های استاندارد خود حدود 15 میلی متر افزایش ارتفاع تجربه کرده است. هرچند تغییرات ظاهری اتومبیل هم بسیار قابل توجه خواهد بود که بخشی از آن می‌‌تواند استفاده از چراغ‌های جدید مشکی رنگ در پیشانی، قاب سبز رنگ اطراف مه شکن‌ها، جلوپنجره جدید با الگوهای داخلی سبز رنگ، رکاب جدید و قاب‌های اضافه بر روی گلگیرهای اتومبیل برای استفاده از رینگ‌های جدید و... می‌شود. هرچند شرکت خودروسازی کیا اعلام کرده است که اگر دوست ندارید بر روی قسمت‌های مختلف بدنه اتومبیل از رنگ سبز استفاده شود، می‌توانید رنگ "نقره‌ای" را انتخاب کنید.

کیا پیکانتو X-Line

کیا پیکانتو X-Line

در ادامه مشخصات پیشرانه، می‌توان به این موضوع اشاره داشت که پیشرانه بکار رفته در کیا پیکانتو X-Line علاوه بر تولید 98 اسب بخار قدرت، قادر به تولید 172 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 1500 الی 4000 دور بر دقیقه خواهد بود که پیش از این تنها بر روی کیا "ریو" و "سید" مورد استفاده قرار گرفته است و حالا برای اولین بار است که بر روی کیا پیکانتو و خودرویی در این ابعاد و اندازه ارائه شده است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

ر

1396/6/17
15 میلی متر ...... هوراااااااااااا

سعید

1396/6/19
این 15 میلی متر ارتفاع رو یک کیلو سیب زمینی بخر بذار تو ماشین جبران میشه!
خخخخخ

علی

1396/6/19
98 اسب و 172 نیوتون متر از یه موتور 1 لیتری!!! بعدش 4.5 لیتر مصرف!!! مگه توربو گذاشتن روش؟