رنو 5 توربو با قیمت باورنکردنی را بشناسید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
رنو R5 توربو اصلی برای پاسخ به شرکت خودروسازی لانچیا، در سال 1980 میلادی و برای رقابت با خودروی "Stratos" رونمایی شد که سبک بدن آن را می‌توان حاصل خلاقیت طراح ایتالیایی Marcello Gandini معرفی کرد و به سرعت مورد توجه رانندگان و تیم‌های شرکت کننده در مسابقات رالی قرار گرفت. در شش سال تولید این خودرو، نسخه‌های متعددی از این اتومبیل تولید شد که نمونه‌های آن می‌تواند خودروی RS توربو اصلی، نسخه قوی‌تر توربو 2 و همچنین قدرتمندترین عضو مجموعه، یعنی خودروی توربو 2 Evolution باشد که تحت عنوان "Turbo 2 Evo" نیز شناخته می‌شود که منحصربه فرد‌ترین عضو این خانوده به شمار می‌آید.

رنو 5 توربو

رنو 5 توربو

از خودروی رنو Turbo 2 Evo، تنها 117 نمونه ساخته شد و عموم آنان در کشور بلژیک عرضه شد، زیرا فروش R5 توربو در کشور فرانسه دنبال شد تا در مجموع به 200 دستگاه برسند، اما از این 200 دستگاه خودروی تولید شده بر مبنای رنو R5، یکی از آنان به ایالات متحده آمریکا راه پیدا کرد تا حالا شاهد فروش و پیش بینی قیمت باورنکردنی برای آن باشیم.
باتوجه به اطلاعات ارائه شده از سوی منابع خبری، این خودرو تا به امروز کارکرد 18 هزار و 31 مایل، یعنی حدود 29 هزار و 18 کیلومتر داشته است و در زیر کاپوت خود از یک پیشرانه توربوشارژر چهار سیلندر 1.4 لیتری سود می‌برد که نیروی آن توسط یک جعبه دنده 5 سرعته دستی دریافت شده و به خروجی سیستم منتقل می‌شود. حال برای فروش این خودرو تا به این لحظه قیمت 60 هزار دلاری پیشنهاد شده است که انتظار می‌رود قبل از به پایان رسیدن مزایده، قیمت آن حتی بیشتر هم شود که در نوع خود بسیار جالب و تحسین برانگیز است.

رنو 5 توربو

رنو 5 توربو

در مقایسه با نسخه‌های استاندارد رنو توربو 2، نسخه Evo دارای ویژگی‌های منحصربه فردی همچون سقف آلومینیومی، چراغ‌های پیشانی بیشتر و همچنین قدرت بیشتر پیشرانه 1.4 لیتری اتومبیل است، درغیر این صورت دیگر قسمت‌های اتومبیل را می‌توان مطابق با نسخه‌های استاندارد رنو توربو 2 عنوان کرد.

رنو 5 توربو

رنو 5 توربو

در پایان هم بد نیست بدانید که این خودرو در اکتبر سال 2016 میلادی توسط DynaSport در شهر پورتلند ایالت اورگان آمریکا به طور کامل بازسازی شده است. طبق گزارشات، این بازسازی حدود 20 هزار دلار هزینه دربر داشته است که ویژگی‌های مهم آن شامل مونتاژ کلاچ جدید، گلدانی جدید سیستم کلاچ، سیلندرهای تراش خورده، قطعات ساخته شده از جنس فولاد ضدزنگ برای انتقال نیروی کلاچ، فن‌های جدید برای خنک کاری موتور، پمپ روغن سفارشی، پمپ سوخت جدید و... می‌شود که در کنار بازسازی طراحی، باعث شده است تا بار دیگر شاهد یک رنو Turbo 2 Evo سرحال باشیم که مشتریان برای داشتن آن قیمت 60 هزار دلاری را پیشنهاد کرده‌اند.
برچسب ها:
نظرات