نیسان ناوارا یا فولکس واگن آماروک، مقایسه پیکاپ‌های شرق و غرب

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
اگر به دنبال یک خودروی پیکاپ کاربردی هستید و دوست ندارید که پول خود را بیهوده هدر دهید یا هزینه کافی برای خرید اتومبیل‌های پیکاپ گران قیمت مثل فورد F-150 را ندارید، دو خودروی آلمانی فولکس واگن آماروک و ژاپنی نیسان ناوارا گزینه مناسب برای شما خواهد بود که هم می‌توانید پول خود را ذخیره کنید و هم می‌تواند یک خودروی پیکاپ با کیفیت داشته باشید که نیازهای شما را قطعا برطرف خواهد کرد. حال اخیرا کارشناسان "کارادوایس" دو خودروی مورد نظر را تهیه کرده و بررسی‌های لازم را بر روی آنان انجام داده‌اند که در ادامه سعی داریم مروری کوتاه بر روی مشخصات این دو اتومبیل داشته باشیم تا در پایان به این مهم برسیم که آیا شرکت فولکس واگن آلمانی موفق به تولید یک خودروی پیکاپ بهتر شده است یا شرکت نیسان ژاپنی.

نسخه‌های انتخاب شده توسط کارشناسان "کارادوایس" برای تست و بررسی، کمی با مدل‌های پایه فرق دارند، به این صورت که خودروی پیکاپ فولکس واگن آماروک در نسخه "Core" تهیه شده و همچنین نیسان ناوارا در نسخه SL مقابل پیکاپ آلمانی فولکس واگن قرار گرفته است.

- قیمت و امکانات
برای خرید پیکاپ ناوارا SL با جعبه دنده دستی، شرکت خودروسازی نیسان هزینه 43 هزر و 990 دلار را بدون هزینه حمل و نقل از شما طلب خواهد کرد که برای رسیدن به قیمت بین المللی، باید این مقدار را به دلار آمریکا تبدیل کنید، اما در کشور استرالیا و با واحد پولی استرالیا، خودروی پیکاپ نیسان ناوارا SL در مدل‌های دستی خود به قیمت 43 هزار و 990 دلار فروخته خواهد شد و اگر علاقه‌ای به جعبه دنده دستی ندارید و می‌خواهید که زحمتی برای تعویض دنده بر روی دوش شما نباشد، می‌توانید یک جعبه دنده اتومات 7 سرعته با پرداخت هزینه 2500 دلار داشته باشید.

نسخه پایه نیسان ناوارا در بازار استرالیا با نام RX عرضه می‌شود که حالا نسخه SL در مقایسه با آن، دارای یک سینی جدید در زیر پیشرانه، شیشه‌های حرارتی، چراغ‌های جلو LED مجهز به چراغ‌های مخصوص روز، لاستیک‌های سازگار با جاده‌های خاکی، دوربین دید عقب و همچنین صفحه نمایشگر 5 اینچی برای سیستم سرگرمی اتومبیل است. علاوه بر این، کمپانی خودروسازی نیسان ادعا می‌کند که نسبت به مدل های قبل این اتومبیل، موفق به کاهش چند کیلوگرمی وزن آن شده است و یکسری تغییرات اساسی بر روی جعبه دنده اتومبیل و سیستم تعلیق آن ایجاد کرده است.
از سوی دیگر، خودروی پیکاپ فولکس واگن آماروک در دو نسخه تک کابین و 2 کابین در اختیار مشتریان استرالیایی قرار می‌گیرد که نسخه Core آن به صورت تک کابین، به قیمت 41 هزار و 990 دلار به مشتریان فروخته می‌شود، هرچند این قیمت برای نسخه دستی فولکس واگن آماروک تک کابین بوده و برای داشتن نسخه 2 کابین آن با یک جعبه دنده دستی، باید چیزی حدود 43 هزار و 490 دلار استرالیا پرداخت کنید که یک قیمت نزدیک به خودروی پیکاپ نیسان ناوارا SL است، هرچند یک نسخه دیگر تحت عنوان "Core پلاس" هم وجود دارد که به صورت 2 کابین و با قیمت 47 هزار و 490 دلار به مشتریان عرضه خواهد شد.

نکته جالب اینجاست که اگر یک جعبه دنده اتوماتیک بر روی مدل‌های ذکر شده می‌خواهید، باید دست کم 3000 دلار بیشتر پرداخت کنید، اما در عوض یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر نصیبتان خواهد شد.
درست همانند نیسان، خودروی پیکاپ فولکس واگن آماروک نیز به دوربین دید عقب مجهز شده است، اما نقطه قوت آن در سیستم سرگرمی اتومبیل دیده می‌شود و آن هم یک صفحه نمایشگر 7 اینچی لمسی خواهد بود که قابلیت پشتیبانی از "اپل کارپلی" و "آندروید" را خواهد داشت که متاسفانه در خودروی پیکاپ نیسان ناوارا چنین چیزی دیده نمی‌شود.

- رانندگی و مشخصات فنی
حتی با تجدید نظر در سیستم تعلیق، خودروی پیکاپ نیسان ناوارا باز هم مشکلات سیستم تعلیق خود را حفظ کرده است و تنها کمی از شدت آن کاسته شده است. ضربات وارده در عقب اتومبیل همچنان احساس می‌شود و بر روی رانندگی در سرعت‌های بالا تاثیرگذار است، البته باید به این موضوع اشاره کنیم که ضربات وارده بر روی سیستم تعلیق عقب اتومبیل، بخاطر بارگیری 650 کیلوگرمی هر دو اتومبیل نیسان ناوارا و فولکس واگن آماروک است تا راحتی آنان بعد از افزایش وزن اتومبیل سنجیده شود.

همانطور که گفتیم، خودروی فولکس واگن آماروک نیز به همان اندازه بارگیری شده است، اما شاهد هیچگونه مشکل جدی در رانندگی نیستیم و سیستم تعلیق عقب هم می‌تواند به خوبی ضربات وارده از سطح زمین را جذب کند و مانع ارسال آن به کابین شود. علاوه بر این، مشکلی در رانندگی با سرعت بالا وجود ندارد.
در زیر کاپوت نیسان ناوارا از یک پیشرانه 2.3 لیتری چهار سیلندر دیزلی به همراه 2 توربوشارژر استفاده شده است که حداکثر خروجی قدرت آن به 187 اسب بخار و همچنین خروجی گشتاور آن هم به عدد 450 نیوتن متر می‌رسد که در محدوده دور 1500 الی 2500 بدست آمده و توسط یک جعبه دنده دستی و یا جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک به سمت چهار چرخ اتومبیل ارسال می‌شود که در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره داشتیم، اما نکته جالب اینجاست که شرکت خودروسازی نیسان برای مصرف سوخت این پیشرانه ادعا کرده است که تنها نیاز به 7 لیتر سوخت برای کارکرد 100 کیلومتر پیشرانه خواهید داشت.

در نقطه مقابل، شرکت خودروسازی فولکس واگن یک پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر را به خدمت گرفته است که به خاطر حجم کمتر سیلندرهای خود نسبت به پیشرانه نیسان ناوارا، قادر به تولید 177 اسب بخار قدرت و گشتاور 420 نیوتن متری در دور موتور 1750 خواهد بود، اما باوجود اینکه قدرت و گشتاور کمتری نسبت به خودروی نیسان ناوارا دارد، مصرف سوخت آن با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چیزی حدود 8.5 لیتر برای کارکرد 100 کیلومتر اتومبیل خواهد رسید.

در پایان کارشناسان به بخش‌های مختلف یک اتومبیل نمراتی جداگانه اعطا می‌کنند که همین اعداد می‌تواند مرجعی مناسب برای انتخاب اتومبیل برتر این مقایسه باشد که جزییات آن در ادامه تشریح شده است.
اول از همه برای نیسان ناوارا SL، در بخش کارایی و اقتصاد شاهد نمره 8، در رابطه با فضای کابین و راحتی آن نمره 8، تکنولوژی و قابلیت‌های اتصال اتومبیل نمره 6.5، قیمت و امکانات نمره 8 و همچنین برای هندلینگ و سطح رانندگی اتومبیل نمره 7 اعطا شده است که در مجموع باعث شده تا نمره نهایی اتومبیل به 7.5 از 10 برسد.
در مقابل خودروی فولکس واگن آماروک Core بهتر عمل کرده و موفق به دریافت نمره 8 برای کارایی و اقتصاد، نمره 8 برای فضای کابین و راحتی، نمره 9 برای تکنولوژی و قابلیت‌های اتصال، نمره 7.5 برای قیمت و امکانات و همچنین در پایان برای هندلینگ و سطح رانندگی خود موفق به دریافت نمره 8.5 شده است که در مجموع باعث شده یک نمره بالاتر از نیسان، موفق به دریافت نمره 8.5 از 10 شود.
نظرات