تخلف نمایندگان رسمی در پیش‌فروش خودرو

فارس : رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با انتقاد از تاخیر ۱۴ ماهه سازمان حمایت در اعلام اسامی شرکت‌های متخلف در پیش فروش خودرو گفت: نمایندگان رسمی هم حدود ۱۲ ماه است که بیش از ظرفیت، ثبت‌نام کرده‌اند؛ اما نمی‌توانند خودرو را به مشتری تحویل دهند.
سعید مؤتمنی با اشاره به اعلام نام ۷ شرکت از سوی سازمان حمایت به‌عنوان شرکت‌های متخلف در پیش‌فروش خودرو، اظهار کرد: طبق مصوبه ۱۸ فروردین ۹۵ دولت، شرکت‌هایی می‌توانند برای پیش‌‌فروش خودرو اقدام کنند که دارای مجوز از وزارت صنعت باشند، این در حالی است که از تاریخ این مصوبه تاکنون برخی شرکت‌ها نسبت به پیش‌‌فروش خودرو بدون دریافت مجوز اقدام کرده‌اند، اما حال با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق، به‌تازگی صدای سازمان حمایت درآمده است. وی ادامه داد: حالا که شکایت‌های زیادی نسبت به پیش‌فروش‌های غیرقانونی خودرو مطرح شده، سازمان حمایت با تاخیر به این مساله ورود و نام شرکت‌های غیرمجاز را اعلام کرده است. موتمنی با اشاره به توقف ثبت‌سفارش خودرو افزود: در خردادماه که ثبت‌نام‌ها بسیار زیاد بود و شکایت‌های زیادی مطرح می‌شد، هیچ عکس‌العملی را از سوی سازمان حمایت شاهد نبودیم و حتی در برخی موارد نیز از این شرکت‌ها حمایت عملی می‌شد. وی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد شکایت‌های ارائه شده به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بسیار زیاد شده و به همین دلیل سازمان حمایت مجبور به ورود به مساله شده است، در حالی که وظیفه‌اش جلوگیری از جرم است. موتمنی با بیان اینکه در حال حاضر تحویل خودرو توسط برخی نمایندگی‌های رسمی فروش خودرو نیز صورت نمی‌گیرد، گفت: این شرکت‌ها حدود ۱۲ ماه است که بیش از ظرفیت خود ثبت‌نام انجام داده‌اند، اما نمی‌توانند خودرو را به مشتری تحویل دهند، به‌نحوی‌که تعهدات اسفند ۹۵ خود را نیز به بهانه بسته بودن سایت ثبت‌سفارش، عملی نکرده‌اند.
نظرات
 
 
 

kk

1396/7/24
??che khabare tu in mamlekat

Moein

1396/7/24
سازمان حمایت؟ حمایت از چی
سازمانی که عمل نداره صداش هم در نیاد سنگین تره

رضا

1396/7/25
سردسته متخلفین شرکت ن.خ است که نمایندگی برند اروپایی را دارد چند ماه پیش پول رو گرفته حالا نامه داده ماشین نداریم

gigi

1396/7/25
کلا شما خیلی با حال هستین هر جا اسم تخلف میاد عکس هیوندای میزارید هرجا صحبت خوبی میشه ژاپنی یا فرانسوی عزیزان کم تبلیغ کنید چون تمام مخاطباتون رو از دست خواهید داد

کیوان

1396/7/25
درود
سازمان حمایت از مصرف کننده(مصرف تولیدات بنجل باقیمت گران)این معنی سازمان حمایت است.
چند سالی بود که نمایشگاههای خودرو اکثرا تعطیل ویا بی رونق بودند,چرا چون خودرو از نمایندگی تحویل
میشدو نیازی به دلالان سود جو نبود که تنها هنرشان دروغگویی وحقه بازی بود,ولی چندسالی است که به
لطف قوانین حمایت از مصرف کننده (بیچاره)اینها نیز جان دوباره گرفته و با واردات بی رویه ودایر نمودن
نمایشگاههای آنچنانی مشغول به دوشیدن مصرف کننده گان شده اند واز بی درو پیکری بازار مدعی واردات
بدون حد و مرز و گارانتی وخدمات پس از فروش هستند.زنده باد دلال و پاینده باد مفتخوری و سود آنچنانی!