حذف پراید در موعد مقرر

دنیای اقتصاد : در شرایطی که سایپا قصد داشت تولید پراید را تا پیش از مهلت مقرر از سوی سازمان استاندارد، متوقف کند، به‌دلیل مخالفت نهادهای بالادستی، طرح حذف زودتر از موعد این محصول، منتفی شد. آن طور که معاون بازاریابی و فروش سایپا اعلام کرد، پراید طبق زمان‌بندی اولیه و در‌صورتی‌که نتواند استانداردهای جدید را پاس کند، از ابتدای دی‌ماه سال آینده به تولید نخواهد رسید.
رضا تقی‌زاده با بیان اینکه سایپا قصد داشت تولید پراید را زودتر از دی‌ماه ۹۷ متوقف کند، افزود: بر این اساس قصد داشتیم به واسطه طرح ویژه فروش پراید، مقدمات حذف زودتر از موعد این محصول را مهیا کنیم، با این حال به‌دلیل برخی مخالفت‌ها، از این طرح صرف‌نظر کردیم. به گفته تقی‌زاده، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سایپایی‌ها خواسته‌اند ابتدا جانشینی مناسب برای پراید یافته و پس از آن، این محصول را کنار بگذارند، از همین رو این شرکت طرح ویژه فروش پراید را متوقف کرده است. اظهارات معاون بازاریابی و فروش سایپا اما در شرایطی است که پیش‌تر از قول وی گفته شده بود «طرح توقف تولید پراید منتفی شده است.» با این حال تقی‌زاده تاکید می‌کند پراید در‌صورتی‌که نتواند استانداردهای جدید (استانداردهای ۸۵ گانه مصوب شورای سیاست‌گذاری خودرو) را پاس کند، در همان تاریخ مقرر (ابتدای دی‌ماه ۹۷)، کنار گذاشته خواهد شد.بنابر اعلام سازمان استاندارد، استانداردهای خودرویی طی سه مرحله از ۵۵ به ۸۵ مورد ارتقا خواهد یافت و محصولاتی که نتوانند تا انتهای آذرماه سال آینده، به این استانداردها مجهز شوند، مجوز تولید از ابتدای دی‌ماه ۹۷ نخواهند داشت. طبق گمانه زنی‌ها و همچنین با چراغ سبز خودروسازان، پراید و پژو ۴۰۵ به احتمال فراوان نمی‌توانند استانداردهای جدید را پاس کنند و از همین رو بعید است از ابتدای زمستان سال آینده مجوز ادامه تولید برای آنها صادر شود.
نظرات
 
 
 

امین

1396/7/24
یه سوالی که ذهن منو مشغول کرده (استانداردهای ۸۵ گانه مصوب شورای سیاست‌گذاری خودرو)
هست .دوستان خودرو بانک یا مخاطبین خودرو بانک از این استاندارد ها خبر دارن به اشتراک بزارن تا بدونیم این 85قلم استاندارد حضرات چی هست اصلا؟؟؟؟؟؟
حتما یکیش چراغ سوم خطره .لطفا 84 چهارتای دیگشو بگید

بهرام

1396/7/24
به خدا اینا ملت رو خر فرض میکنن...دی ماه 97؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تازه اونم معلوم نیست متوقف بشه.....
روشون میشه راجبش گزارش بدن؟؟؟

مرتضی

1396/7/24
خبر توقف تولید پراید فقط برای تحریک کردن مردم برای فروش پرایدهایی بود که رو دستتون باد کرده بود و هیچ توقف تولیدی در کار نبود حالا که اونهارو فروختین دوباره اومدین سر خونه اول . عجب مارمولکهایی هستین