کشف خودروی اسباب بازی مربوط به 5 هزار سال پیش! + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ممکن است با دیدن این وسیله قدیمی، به فکر بیگانگان بیافتید که گفته می‌شود دارای تجهیزات پیشرفته بوده و همچنین از وسایل عجیب و غریب استفاده می‌کنند که حالا نشانه‌های آنان بر روی زمین باقی مانده است، اما در واقع به دلیل استفاده از کالسکه در زمان‌های قدیم، برای ساخت این اسباب بازی کوچک هم از روی کالسکه الگوبرداری شده است که قسمت بلند آن در جلو قرار گرفته و از سوراخ‌های ایجاد شده در قسمت جلو، افسار اسب را عبور داده و به دست می‌گرفتند تا هدایت اسب و کالسکه برای سوارکار راحت‌تر باشد. قسمت عقب کالسکه نیز کوتاه ساخته می‌شد تا سرنشینان راحت‌تر سوار و پیاده شوند که در این کالسکه شاهد چنین شرایطی هستیم.
براساس گزارش تجارت بین المللی تایمز، ارابه کوچک ارغوانی هنگام حفاری شهر باستانی "سوگماتار"، در یک آرامگاه همراه با اسباب بازی‌های دیگر یافت شده است که تخمین زده می‌شود چیزی حدود 5000 سال قدمت داشته باشد. این اسباب بازی‌ها متعلق به اوایل دوره برنزی هستند که حدود 3300 سال قبل از میلاد وجود داشته است. باستان شناسان به این موضوع اعتقاد دارند که این اسباب بازی‌ها به فرزندان شخصیت‌های سلطنتی داده می ‌شود که در آن زمان، جزو اسباب بازی‌های پیشرفته به حساب می‌آمدند!!.
در پایان لازم به ذکر است که "سوگماتار"، یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های شناخته شده در جهان است که در سال 2012 میلادی بیش از 120 مقبره در آنجا کشف شد، حال درست همانند بسیاری از فراعنه مصری که به همراه اشیاء گران قیمت مومیایی می‌شدند و در تابوت قرار می‌گرفتند، در کنار اجساد شهر "سوگماتار" هم یکسری وسایل و اشیاء به خاک سپرده شده که یکی از آنان، ارابه اسباب بازی متعلق به 5000 سال قبل خواهد بود که ممکن است همراه با یک کودک به خاک سپرده شده باشد.

نظرات
 
 
 

ی

1396/8/5
چه تیتر بیخودی

ناصر

1396/8/5
چند هزار سال دیگه بقایای مارو تفحص میکنن عینا به پراید میرسن و میفهمن ما با بیگانه ها رفیق فابریک بودیم این تکنولوژی رو سپرده بودن دستمون!!

میلاد

1396/8/5
طراحیش عالی دقیقا مثل همین الان ما تو ماشین میشینم با 4 چرخ اونم همین الگو داره و تازه جلوش یه حالت کمر بند ایمنی هم داره این جالب تر

reza

1396/8/5
سلام. چرا یک کلمه ننوشتید سوگماتار مربوط به ترکیه هست؟ کاربرا که نباید برای یک کلمه برن جاهای دیگه بگردن!

رهتن

1396/8/6
چقدر شبیه خودرو هایی که تو ایران تولید میشن هست!