معرفی رسمی تویوتا کراون جدید به صورت مفهومی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
تویوتا کراون (Crown)، لوکس‌ترین سدال حال حاضر کمپانی خودروسازی تویوتا به شمار می‌رود که چندان در بازارهای جهانی مطرح نبوده و همانند شورلت کوروت، از یک لوگوی متفاوت بر روی پیشانی خود سود می‌برد که معمولا تنها در بازار ژاپن عرضه می‌شود. حال اخیرا کمپانی خودروسازی تویوتا با آغاز بکار دور جدید نمایشگاه توکیو، از نسل جدید این برند رونمایی کرده است، اما در قالب یک طرح مفهومی که چشم انداز آن را برای سال‌های آینده نشان می‌دهد.
با تایید شرکت سازنده، این خودرو بر روی پلتفرم جهانی تویوتا موسوم به "TNGA" توسعه پیدا خواهد کرد که شرکت خودروسازی تویوتا بر روی تعادل، ثبات و کیفیت رانندگی آن بیشتر از همه تمرکز خواهد داشت، هرچند این موارد باعث نمی‌شود که شرکت سازنده فاکتور اصلی این برند، یعنی راحتی آن را فراموش کند و در این زمینه از سیستم‌ها و سرویس‌های اختصاصی خود استفاده کرده است.

تویوتا کراون

تویوتا کراون

جدا از تجهیزات نرم افزاری، نسل جدید تویوتا "کراون" با تغییرات سخت افزاری گسترده برای رفاه بیشتر سرنشینان همراه خواهد بود که فارغ از طراحی ظاهری بسیار خوب اتومبیل، اولین قدم در این مسیر تغییر ابعاد و اندازه اتومبیل بوده است که حالا به طول 4910 میلی متر، عرض 1800 میلی متر، ارتفاع 1455 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2920 میلی متر مجهز شده است. باوجود استفاده از پلتفرم جهانی TNGA، این خودرو حدود 50 میلی متر طول بیشتر، 15 میلی متر ارتفاع بیشتر و همچنین 39 میلی متر عرض بیشتر نسبت به خودروی تویوتا کمری نسل جدید دارد که بر روی پلتفرم TNGA توسعه پیدا کرده است، اما در مقایسه با نسل قبل تویوتا کراون، این طرح کانسپت با 100 میلی متر فاصله بین دو محور بیشتر ساخته شده است تا فضای بیشتری در اختیار سرنشینان عقب اتومبیل قرار دهد.

تویوتا کراون

تویوتا کراون

از مشخصات فنی این خودرو صحبتی به میان نیامده است و تنها گفته می‌شود که نسخه آماده برای تولید آن در تابستان سال آینده معرفی می‌شود، اما در زیر کاپوت نسل فعلی تویوتا کراون از یک پیشرانه چهار سیلندر 2 لیتری بنزینی توربوشارژر استفاده شده است که تنها با جعبه دنده‌ 8 سرعته اتوماتیک عرضه شده و قادر به تولید 245 اسب بخار قدرت و حداکثر 350 نیوتن متر گشتاور خواهد بود.
نظرات
 
 
 

reza

1396/8/4
چه عجب تویوتا هم یه خودرویی با چهرهی خیلی لوکس زد و از حالت اقتصادی در اومد ولی یکم از کنار چراغ های جلو مانند BMW شدن البته این ضعف حساب نمیشه چون به خاطر تنوع برند شباهت بین خودرو های مطرح زیاد هست
  • Arad

    1396/8/5
    شما برو جنسیس سوار شو طرف ژاپنیای اقتصادی نیا خوبه آدم یذره تحقیق کنه بعد حرف بزنه ، کمپانیای بزرگ ماشینای لوکس رو به زیر مجموعه های لوکس سازشون میدن مثه لکسوس برای تویوتا، اینفینیتی نیسان...
  • reza

    1396/8/8
    اولا کسینظر نخواست دوما جنسیس و کراون و چند نفر میتونن بخرن تو کشور هایی مثل ایران که انقدر روش مانور میری