پیوستن خودروسازی ایران به قافله برقی‌ها

دنیای اقتصاد : سومین نشست تخصصی برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری در خودروسازی در حالی بعدازظهر سه شنبه در ایدرو برگزار شد که طی آن، فعالان و پژوهشگران صنعت خودرو اعلام کردند حرکت به سمت طراحی و تولید محصولات برقی به یک الزام در دنیای امروز تبدیل شده است.
در این نشست که گزارش مفصل آن شنبه آینده در همین صفحه انتشار می‌یابد، بر لزوم حرکت جدی به سمت طراحی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی تاکید و اعلام شد خودروسازی ایران نیز باید به قافله برقی‌ها بپیوندد. بر این اساس، بازار خودرو چین به‌عنوان یک الگو در حوزه خودروهای برقی معرفی و اعلام شد در این کشور طی پنج سال گذشته علاقه مشتریان به برقی‌ها به شدت افزایش یافته است. اما در نشست موردنظر، نمایندگان دو خودروساز بزرگ داخلی از برنامه‌های خود در حوزه محصولات برقی و هیبریدی رونمایی کردند. بر این اساس ایران خودرویی‌ها قصد دارند روی پلت‌فرم جدید خود محصولی برقی را تولید و طی سال‌های آینده روانه بازار کنند.همچنین سایپا نیز تولید محصولات برقی و هیبریدی روی دو پلت‌فرم خود یعنی X۲۰۰ و SP۱۰۰ را در نظر گرفته و تا چند سال دیگر محصولات نهایی را وارد سبد تولید خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

bobo

1396/8/25
ولمون کن بابا تویوتا نمی که برقی .

SR

1396/8/25
همینمون مونده بود که پراید و‌ ۴۰۵ برقی بِدن بیرون!!

arian

1396/8/25
شما ها میاین پژو و پراید 50 ساله پیش رو تحویل مردم می دید حالا می خواین برقی تولید کنین!؟ زمانی که شما برقی تولید کنین اون موقع کل دنیا سوار خودروهای پرنده میشن!

ميثم

1396/8/25
پيوستن خودرو سازي ايران به قافله برقي ها :منتها از ته صف

Alex

1396/8/26
و اینک محصول جدید سایپا .... پراید وانت برقی. تجهیزات: قفل مرکزی، شیشه بالابر برقی و چراغ سوم ترمز :|
  • ahmad red boy

    1396/11/1
    خخخخخخخخخخخخخخخخخ دهنت سرویس