مروری بر قسمت اول گرند تور و تغییرات فصل دوم

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بعد از حاشیه‌های فراوان و انتظارات بسیار زیادی که در این چند ماه گذشته کشیدیم، در نهایت قسمت اول از فصل دوم برنامه "گرند تور" در تاریخ 8 دسامبر بر روی خروجی سرویس "آمازون پرایم" قرار گرفت تا بار دیگر طرفداران صنعت خودروسازی و همچنین طرفداران پروپا قرص 3 مجری محبوب دنیای خودرو یعنی "جرمی کلارکسون"، "ریچارد هموند" و "جیمز می"، بار دیگر شاهد هنرنمایی آنان باشند و از کارهای آنان لذت ببرند.
ما برگشتییییم، اولین جمله از جرمی کلارکسون در شروع قسمت اول از فصل دوم برنامه گرند تور که تماشاچیان را به وجد می‌آورد و آنان را مجبور به دست زدن می‌کند. اولین و بزرگ‌ترین تغییر نسبت به فصل اول برنامه "گرند تور" که در فصل دوم شاهد آن هستیم، کوتاه کردن موهای "جیمز می" و همچنین گل انداختن گونه‌های آن خواهد بود که باعث شده است تا یک چهره شاداب و جوان از "کاپیتان کُند" به نمایش گذاشته شود.
دومین تغییر در فصل دوم برنامه گرند تور همانطور که در جریان قسمت اول متوجه خواهید شد، تعیین یک مکان ثابت برای استودیو صحرایی آمازون خواهد بود که در کشور انگلستان قرار دارد، اما انتظار داشتیم که استودیو ضبط آنان از حالت چادر مانند خارج شده و تبدیل به یک استودیو واقعی با سقف و دیوارهای بتنی شود که متاسفانه چنین چیزی تحقق پیدا نکرده و همچنان شاهد ضبط برنامه در استودیو چادری هستیم که در نزدیکی خانه "جرمی کلارکسون" برپا شده است.
بعد از صحبت‌های اولیه مجریان، به اصل کار می‌رسیم و آن هم شروع تست و بررسی‌های ضبط شده این 3 مجری با سه خودروی سوپراسپرت موجود در بازار خواهد بود که اسم آنان را فاش نمی‌کنیم تا خودتان در قسمت اول شاهد آنان باشید، اما در همین حد بدانید که این سه خودروی سوپر اسپرت توصیفی از زمان "گذشته"، "حال" و "آینده" خواهند بود که مثل همیشه، جرمی کلارکسون به توصیف گذشته زیبا می‌پردازد، جیمز می به توصیف زمان حال می‌پردازد و همچنین ریچارد هموند به توصیف زمان آینده خواهد پرداخت که در روند فیلم، شاهد رقابت میان آنان هستیم.
یک تغییر بزرگ دیگر که می‌توان در فصل دوم برنامه "گرند تور" شاهد بود، حذف قسمت "چهره‌های مشهور" است که در فصل اول شاهد نابودی آنان به شیوه‌های مختلف بودیم که بسیار جالب و خنده دار بود، اما به لطف انتقادهای بسیار زیاد مخاطبان، در فصل دوم تصمیم به تغییر آن گرفته شده است تا از حالا به بعد در بخش "چهره‌های مشهور"، همانند برنامه "تخت گاز" شاهد حضور آنان در مقابل جرمی کلارکسون باشیم، اما با یک تفاوت بزرگ و آن هم حضور 2 چهره مشهور خواهد بود که پس از صحبت‌های نسبتا طولانی با یکدیگر، فیلم زمان گیری آنان با خودروی "جگوار F-Type" نشان داده می‌شود که می‌توانید در قسمت اول شاهد آن باشید.
تا یادمان نرفته است، به این موضوع اشاره کنیم که خوشبختانه در قسمت اول "گرند تور" شاهد آن راننده پیست آمریکایی نبودیم که صحبت‌های آن بسیار آزاردهنده است، هرچند به طور قطعی مشخص نیست که آیا به طور کامل حذف شده است یا در قسمت‌های بعدی شاهد آن هستیم. در آخر هم یک اتفاق بزرگ و مهم خواهد افتاد که تماشای آن را برعهده خودتان می‌گذاریم.
نظرات
 
 
 

امیر

1396/9/19
تو فصل اول یکی از قسمتا تو آفریقای جنوبی یه بخش دونات داشت که خیلی خنده دار بود