کیا استینگر ۵ ستاره ایمنی از Euro NCAP دریافت کرد + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
خریداران کیا استینگر و کسانی که در فکر خرید این خودرو هستند حالا می توانند اطمینان داشته باشند که خودروی آنها نه تنها یک اتومبیل توانا از نظر قابلیت های حرکتی است بلکه از نظر ایمنی نیز خودرویی بسیار ایمن و قابل اطمینان است.
به تازگی موسسه ی Euro NCAP این خودروی سدان اسپرت را مورد تست تصادف و ایمنی قرار داده است و کیا استینگر موفق شده است تا ۵ ستاره ی کامل ایمنی را دریافت کند و توانست در حفاظت از سرنشینان بزرگسال موفقیتی به میزان ۹۳ درصد را از خود بر جای بگذارد. همچنین این خودرو در عملکرد سیستم های ایمنی نیز که شامل سیستم ترمز خودکار اضطراری می شوند، این خودرو توانست نمره ی ۸۲ درصد را دریافت کند که عددی بسیار خوب به حساب می آید.
کیا استینگر که در ابتدای سال جاری رونمایی شده است از همان ابتدا خود را به عنوان رقیبی برای خودروهای آلمانی مطرح کرد و حالا نتایج تست تصادف این خودرو نیز نشان می دهد این خودرو تا چه اندازه پیشرفته و ایمن است. حالا طرفداران این خودروی کره ای می توانند با اطمینان بیشتری به سراغ سدان مورد علاقه شان بروند.
در ادامه بد نیست اشاره کنیم که کیا استینگر در قوی ترین نسخه ی خود به یک موتور ۳.۳ لیتری شش سیلندر وی شکل مجهز است که دارای دو عدد توربوشارژر بوده و می تواند ۳۶۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۹ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. نیروی موتور در این خودرو با استفاده از یک گیربکس ۸ دنده به هر چهار چرخ خودرو انتقال پیدا می کند و می تواند استینگر را در کمتر از ۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت این خودرو نیز بالغ بر ۲۶۹ کیلومتر بر ساعت است.
قیمت نسخه ی پایه ی کیا استینگر در بازار ایالات متحده ۳۱ هزار دلار است که ۱۱ هزار دلار ارزان تر از بی ام و 430i گرن کوپه است.
در انتها می توانید ویدیوی تست تصادف کیا استینگر را مشاهده کنید.

نظرات
 
 
 

Amir

1396/9/28
واقعا. پیشرفت چین و کره خیلی خوبه

ميثم

1396/9/28
فقط ميشه گفت احسنت دمشون گرم و تاسف به حال خودمون واقعا محروميم