موفقیت نیسان در فروش خودروهای برقی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی نیسان از علاقه مشتریان به خرید نیسان لیف جدید غافلگیر شد، زیرا بیش از 10 هزار نفر این اتومبیل را در اروپا سفارش داده‌اند.
در حالی که تنها 2 ماه از آغاز ثبت سفارش نیسان لیف جدید می‌گذرد، کمپانی خودروسازی نیسان اعلام کرده است که تقاضای مشتریان برای خرید این اتومبیل در بازار اروپا بسیار قوی بوده است. در این خصوص مدیر وسایل نقلیه الکتریکی نیسان در اروپا اعلام کرد: ما یک تجربه ملموس از علاقه مشتریان برای داشتن نسل دوم نیسان لیف داریم و این موضوع می‌تواند تایید نیسان از سوی مشتریان برای تهیه وسایل نقلیه الکتریکی باشد، با این حال، خودروی نیسان لیف نه تنها یک نسل جدید از وسایل نقلیه الکتریکی ما به شمار م‌آید، بلکه نمادی از تحرک هوشمند نیسان در بازار اروپا خواهد بود که موفق به جذب مشتریان بسیار زیادی شده است.
در سال 2010 میلادی، نسل اول خودروی نیسان لیف تنها چند صد سفارش داشت و به مرور زمان موفق به تقویت خود در بازار فروش شد، اما حالا با استقبال بسیار خوبی که از نسل دوم نیسان لیف شده است، شرکت سازنده انتظار دارد که پس از شروع فروش اتومبیل از ماه فوریه سال 2018 میلادی، فروش و تقاضای این اتومبیل در بازار اروپا رشد پیدا کند.
همانطور که احتمالا می‌دانید، نسل جدید نیسان لیفت به یک موتور الکتریکی 147 اسب بخاری مجهز شده است که نیروی مورد نیاز خود را برای تحرک، از مجموعه باتری‌های 40 کیلووات ساعت تامین می‌کند که طبق ادعای شرکت سازنده، قادر به حرکت تا مسافت 378 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود، ولی خب این اعداد و ارقام در شرایط استاندارد آزمایشگاهی بدست آمده است و در عمل یک نتیجه متفاوت بدست خواهد آمد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

محمدرضا T

1396/10/4
کاش نیسان لیف توسط جهان نوین آریا وارد کشور میشد.در سگمنت های مختلف مدل های هیبریدی یافت میشه ولی نبود یک هاچبک هیبریدی جمع و جور بشدت احساس میشه.اگر این خودرو با قیمت منطقی وارد بشه استقبال زیادی ازش خواهد شد.