خودروهای ناکام در فروش سال 2017 را بشناسید، مدعیان بازنده!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عمر 2017 رو به پایان است و باید خود را برای آغاز سال جدید آماده کنیم، اما این پایان سال یک نقطه قوت دارد و آن هم بررسی بهترین ها، بدترین ها، پرفروش ترین ها و از این قبیل موضوعات در طول سال است که تبدیل به سوژه های دست اول شده و جذابیت بسیار بالایی دارد. حال امروز در خودروبانک، یک مقاله در رابطه با خودروهای ناکام سال 2017 میلادی آماده کرده ایم که آمار فروش آنان دور از انتظار بوده و شرکت های خودروسازی یک برنامه ریزی بزرگ برای فروش آنان انجام داده اند، اما همانطور که گفتیم، بسیاری از آنان موفقیت بالایی کسب نکرده و نتوانسته‌اند که نیازهای شرکت خود را در زمینه فروش برآورده کنند.
با چند استثنا، هر وسیله نقلیه در این لیست کمتر از 5000 دستگاه در طول سال 2017 میلادی به فروش رسانده است که این آمارها تنها مربوط به فروش اتومبیل در بازار ایالات متحده آمریکا می شود، اما باتوجه به این شرایط، مشخص نیست که آیا شرکت های بزرگ خودروسازی که محصولات آن در این لیست دیده می شود، برنامه ای برای لغو فروش آنان در سال 2018 میلادی و یا ایجاد تغییراتی در مشخصات و ویژگی های آنان برای سال جدید میلادی دارند یا خیر، در هر صورت، این لیست مربوط به ماشین هایی می شود که در سال 2017 میلادی، شرکت های سازنده خود را در آمار فروش ناامید کرده اند.

بی.ام.و سری 6

بی.ام.و سری 6

- بی.ام.و سری 6
بدون شک سال 2017 میلادی، بدترین سال در تاریخ فعالیت بی.ام.و سری 6 در بازار ایالات متحده آمریکا از نظر فروش بوده است. به طور دقیق، در 11 ماه اول سال 2017 میلادی، کمپانی خودروسازی بی.ام.و توانست تنها 2986 خودروی لوکس سدان و کروکی سری 6 را در ایالات متحده آمریکا به فروش برساند که یک فاصله بسیار زیاد با آمار فروش نزدیک به 10 هزار اتومبیل خود در سال های گذشته دارد.
در حالی که شرایط فروش اتومبیل یک رابطه مستقیم با سال راه اندازی آن دارد، اما می توان ناراحت بود که یکی از بهترین مدل های بی.ام.و در این یک دهه گذشته، کاهش فروش چشمگیری داشته و حتی به آمار فروش 3000 دستگاه در 11 ماه اول سال هم نرسیده است، اما هنوز هم بعد از 7 سال، این خودرو در ظاهر خود طراوت و تازگی دارد.
همانطور که احتمالا می دانید، سری 6 با قیمت پایه 81 هزار و 400 دلار در مدل های سدان چهار درب گرن کوپه و همچنین با قیمت پایه 86 هزار و 700 دلار در مدل های کروکی یا به اصطلاح "کانورتیبل" در اختیار مشتریان قرار می گیرد، اما شرکت سازنده وعده داده است که جایگزین این خودرو در سال های آینده، اتومبیل مورد انتظار سری 8 کوپه باشد.

سوبارو لگاسی

سوبارو لگاسی

- سوبارو لگاسی
پس از تجدید نظر در طراحی ظاهری اتومبیل و همچنین افزایش قیمت اتومبیل به مقدار اندک، کاملا شگفت انگیز است که آمار فروش این اتومبیل تنها در ماه نوامبر سال 2017 نسبت به ماه های قبلی، حدود 23.8 درصد افزایش پیدا کرده است، اما با این وجود باز هم آمار فروش اتومبیل برای سازنده خود نا امید کننده بوده است.
در حالی که تویوتا کمری و خودروی سدان هوندا آکورد گزینه های اول مشتریان برای خرید هستند، با این حال خودروی سدان سوبارو لگاسی هم می تواند یکی از انتخاب های شایسته مشتریان باشد، اما همانطور که گفتیم، مشتریان در ایالات متحده آمریکا ترجیح می دهند تا اول از همه یک خودروی هوندا آکورد یا تویوتا کمری خریداری کنند که با وجود دریافت یک بروزرسانی، باز هم این اتومبیل نتوانسته خواسته های شرکت سازنده را در امر فروش خود برآورده کند.

آئودی TT

آئودی TT

- آئودی TT
این خودرو با قیمت اولیه 43 هزار و 950 دلار در بازار ایالات متحده آمریکا، به هیچ وجه یک اتومبیل ارزان قیمت به شمار نمی آید، به همین دلیل نسل جدید آئودی TT باتوجه به پیشرفت های بسیار خوبی که در ظاهر و امکانات خود تجربه کرده است، باز هم از ابتدای سال تا انتهای ماه نوامبر 2017 میلادی، موفق به فروش تنها 2057 دستگاه شده است که اصلا یک خبر خوشحال کننده برای آئودی و همچنین موقعیت TT در بازارهای جهانی نخواهد بود.
علاوه بر این، شرکت خودروسازی آئودی نسخه TT RS را آماده عرضه به مشتریان خود کرده است که پیشرانه آن دارای 400 اسب بخار قدرت بوده و می تواند یک شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت حدودا 3.5 ثانیه داشته باشد که با قیمت 64 هزار و 900 دلاری به مشتریان عرضه می شود.

ولوو V90

ولوو V90

- ولوو V90
دشوار است که اتومبیل خوش تیپ و توانای ولوو V90 و نسخه "کراس کانتری" از آن در لیست بدترین فروش های سال 2017 میلادی قرار گیرد، اما حقیقت این موضوع قابل انکار نبوده و در 11 ماه نخست 2017 میلادی، کمپانی خودروسازی ولوو تنها موفق به فروش 2111 نمونه از این خودرو در ایالات متحده آمریکا شده است که یکی از دلایل فروش، می تواند عرضه این محصول تنها از طریق سفارش ویژه باشد که مربوط به برنامه ریزی ولوو برای فروش محدود در ایالات متحده آمریکا قبل از دریافت یک بروزرسانی خواهد شد.

مزدا 6

مزدا 6

- مزدا 6
اگر به نمایندگی های مزدا در ایالات متحده آمریکا مراجعه کنید، قطعا در رابطه با موقعیت خود در بازار این کشور تعریف می دهند و خواهند گفت که یک رقابت نزدیک با شرکت های هوندا و شاید تویوتا دارند، این درحالیست که شرکت خودروسازی مزدا در سال 2017 میلادی، تنها موفق به فروش 31 هزار اتومبیل شده است که تنها 10 درصد از فروش کلی تویوتا و هوندا در بازار ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهد و یا حتی آمار فروش آن از شرکت های آلمانی با قیمت های بالاتر هم ضعیف تر است. این موضوع مایه تاسف خواهد بود، زیرا محصولات مزدا بویژه خودروی سدان "مزدا 6" که دارای کمترین آمار فروش در بین محصولات مزدا داشته است، در مقایسه با دیگر خودروهای موجود در بازار یک طراحی بهتر و جذاب تر به همراه سیستم محرک پویاتر خواهد داشت، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم عدم عرضه مزدا 6 با سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک خواهد بود که باعث شده آمار فروش مزدا 6 تحت تاثیر قرار گیرد.

سوبارو BRZ

سوبارو BRZ

- سوبارو BRZ
بهترین ماشین با سیستم محرک محور عقب و سقف ثابت با هزینه کمتر از 30 هزار دلار، بدون شک همزاد تویوتا 86، یعنی خودروی سوبارو BRZ خواهد بود که شرکت سازنده آن بر روی فروش 5000 اتومبیل در طول سال برنامه ریزی کرده است، اما متاسفانه چنین هدفی در سال 2017 میلادی برای سوبارو محقق نشده است تا پس از خودروی سدان سوبارو لگاسی، حالا خودروی اسپرت آن هم آمار فروش چشمگیری در سال 2017 نداشته باشد. متاسفانه عدد دقیقی از آمار فروش این اتومبیل از سوی منبع خبری منتشر نشده است، اما یقینا آمار فروش این اتومبیل کمتر از 4000 اتومبیل بوده است که حالا اسم آن در لیست کم فروش ترین اتومبیل های 2017 دیده می شود.

نیسان GT-R

نیسان GT-R

- نیسان GT-R
نیسان GT-R، یک هیولایی تمام عیار است که بیشتر ما آن را با لقب گودزیلا در صنعت خودروسازی می شناسیم و در یک برهه زمانی خاص و قبل از پیدا شدن خودروهای پیشرفته امروزی، دارای بهترین و سریع ترین شتاب ممکن در بین خودروهای سوپر اسپرت بوده است، اما همانطور که احتمالا می دانید، نیسان GT-R در حال حاضر یک اتومبیل گران قیمت به شمار می رود که برای داشتن یکی از مدل های آن در ایالات متحده آمریکا، باید معادل 99 هزار و 900 دلار هزینه کنید که برای این خودرو با تاریخ تولد 2008 میلادی، چندان عاقلانه و مقرون به صرفه نخواهد بود، هرچند مدل های جدید این اتومبیل یکسری تغییرات اساسی دریافت کرده است، اما مشتریان به دنبال یک چیز متفاوت نسبت به مدل های قبل GT-R هستند که متاسفانه کمپانی خودروسازی نیسان در این زمینه خوب عمل نکرده و نتوانسته است که مشتریان خود را برای خرید این گودزیلا متقاعد کند، اینجاست که مشتریان گزینه های دیگری همچون شورلت کوروت ZR1 و یا حتی خودروی شورلت کامارو ZL1 1LE را به عنوان جایگزین انتخاب می کنند که با روحیات آمریکایی آنان سازگاری بیشتری دارد.
باوجود این شرایط، همچنان خودروی سوپر اسپرت نیسان GT-R به عنوان یکی از بهترین و سریع ترین خودروهای موجود در جهان به شمار می آید که قطعا جذابیت خود را همچنان حفظ کرده است و می تواند خواسته‌های مشتریان خود را به طور کامل برآورده کند.

شورلت SS

شورلت SS

- شورلت SS
و اما در پایان، بزرگ ترین افتخار به شرکت خودروسازی شورلت با خودروی SS خواهد رسید. اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدای مقاله گفتیم که تنها 1 استثنا برای فروش بالای 4000 دستگاه وجود دارد و آن هم در پایان مقاله، به خودروی شورلت SS تعلق خوهد گرفت که در سال 2017 میلادی با یک رشد فروش 37 درصدی همراه بوده است، اما باز هم این افزایش فروش اتومبیل در سال 2017 میلادی، تنها باعث شده است تا شرکت خودروسازی شورلت تنها موفق به فروش این اتومبیل کمی بیشتر از 4000 دستگاه شود که در لیست کم فروش ترین خودروهای 2017، خود را اندکی از دیگران جدا کرده و موفق شده است تا آمار فروش خود را به کمی بیشتر از 4000 دستگاه برساند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

ali-gsxr299

1396/10/5
همه دنیا میدونن و ثابت شده براشون که gtr یک خودرو بسیار تا بسیار جذاب و عجیبیه. البته gtr تیونینگ شده آلفا که بوگاتی ویرون لنگ میندازه جلوش فیلم هاش توی یوتیوب هست.
لطفا gtr رو خراب نکنین هرچقدر هم قدیمی باشه وقتی پاتو روی گاز میذاری هیچ ماشینی بهت نمیرسه که قیمتش چند برابر gtr هست خودش یه زندگیه که باید در واقعیت حسش کرد.

یادمه مثل ال 90 اون اولا اومده بود همه میگفتن زشته فلانه آیرودینامیکش بده بعد دیدیم چقدر زود ملت رفتن همه ال 90 خریدن.
  • Ahmad

    1396/10/5
    خودت میگی تیونینگ شدش !
    یعنی استاندارد و قابل مقایسه نیست!

Mohammad.B

1396/10/5
واقعا وقتی به این لیست نگاه میکنم تعجب میکنم که چطور این ماشین ها که هر کدوم تو سگمنت خودشون جزو بهترین ها هستن چنین فروش کمی رو تجربه کردن
وقتی آمار فروش سری۶ رو دیدم حسی بهم دست داد که فقط میتونم او نو با زمانی مقایسه کنم که برزیل ۷ تا از آلمان خورد
وافعا دل سرد کننده س
در موردGTR هم که چیزی نمیشه گفت،این ماشین با این همه شایستگی چرا باید همچین وضعیتی داشته باشه.........
عجیبه☹

محمد

1396/10/5
این مقایسه کردنت منو کشته