نسل بعدی بی ام و M4 با قدرت بیشتری به جنگ مرسدس می رود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
هر دو خودروی مرسدس بنز AMG C63 S و همچنین اتومبیل سدان اسپرت آلفارومئو جولیا در مدل Quadrifoglio دارای نزدیک به 500 اسب بخار قدرت هستند، اما حالا نوبت به شرکت خودروسازی مرسدس بنز رسیده است تا در نسل بعد M3 و M4، یک پیشرانه قوی‌تر را به خدمت بگیرد تا توانایی رقابت با این دو خودروی سدان اسپرت حال حاضر جهان را داشته باشد.
وبلاگ بی.ام.و معتقد است که دو خودروی M3 و M4 در نسل های بعد خود، با یک پیشرانه شش سیلندر جدید 3 لیتری توربو دوقلو به کار خود ادامه خواهند داد که پیش بینی می‌شود حداکثر خروجی قدرت آن در مدل‌های پایه خود چیزی معادل 470 الی 475 اسب بخار باشد که در این صورت، می‌تواند رقابت خود را به دو خودروی مرسدس بنز و آلفارومئو نزدیک کند.
اگر شایعات درست باشد، در این صورت ادعای بی.ام.و برای نسل بعد M3 زیر سوال خواهد رفت، زیرا این شرکت برای نسل بعد M3 صحبت از یک سیستم محرک هیبریدی به میان آورده بود که متشکل از یک سیستم محرک 48 ولتی به همراه یک موتور الکتریکی کوچک مابین سیستم انتقال قدرت اتومبیل و موتور است که می‌تواند به تقویت نیروی تولیدی موتور کمک کند، مگر اینکه سیستم هیبریدی مد نظر خود را بر روی همین پیشرانه جدید 3 لیتری بکار ببندد. فراتر از موتور جدید و پیشرفته، گفته می‌شود که نسل جدید M3 و M4 برمبنای پلتفرم CLAR توسعه پیدا خواهند کرد که نتیجه آن پشتیبانی از 40 کیلوگرم وزن کمتر خواهد بود.
البته نسل بعد سری 3 و همچنین سری 4 با تغییرات بسیار زیادی رونمایی خواهد شد و گفته می‌شود که نسخه 340i M آن، می‌تواند یک رقیب جدید برای مرسدس بنز AMG C43 باشد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

سینا

1396/10/9
تا جایی که من میدونم تو این سگمنت c43 رقیب m340

Enemy0

1396/10/9
اما حالا نوبت به شرکت خودروسازی مرسدس بنز رسیده است تا در نسل بعد M3 و M4، یک پیشرانه قوی‌تر را به خدمت بگیرد