نیسان 300ZX فراتر از بوگاتی ویرون؛ حراج یک سامورایی ژاپنی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
نیسان 300ZX متعلق به سال 1991 میلادی که با پیشرانه قدرتمند خود قادر است به سرعت بوگاتی ویرون برسد، در ماه جاری میلادی توسط "BH Auction" به حراج گذاشته خواهد شد.
برای رسیدن به سرعت بوگاتی ویرون، این خودروی نیسان 300ZX یکسری تغییرات اساسی را تجربه کرده است. برای شروع، موتور این اتومبیل به توربوشارژرهای بزرگ و قدرتمند مجهز شده است که می‌تواند حداکثر خروجی قدرت اتومبیل را به رقم حیرت انگیز 985 اسب بخار برساند، هرچند برای پشتیبانی بهتر از پیشرانه اتومبیل و همچنین نیروی بدست آمده از احتراق مخلوط سوخت و هوا در سیلندرهای آن، از یک مخزن سوخت بزرگ و یکسری تغییرات ظاهری استفاده شده است که این اتومبیل را قادر به ثبت سرعت 421 کیلومتر بر ساعت کرده است.

نیسان 300ZX

نیسان 300ZX

در داخل کابین اتومبیل برخی از تجهیزات استاندارد آن باقی مانده است، اما برای حفاظت از سرنشینان اتومبیل در سرعت‌های بالا از یک قفس رول محافظ در داخل کابین استفاده شده و همچنین از یک غربیلک فرمان اسپرت، صندلی‌های اسپرت ریکارو، اصلاحات داشبورد و سوییچ‌های ماشین‌های مسابقه‌ای در داخل کابین بکار گرفته شده است تا سهولت استفاده را برای راننده به همراه داشته باشد.

نیسان 300ZX

نیسان 300ZX

در پایان لازم به ذکر است که این خودروی عجیب و منحصربه فرد ژاپنی که تاکنون نامی از آن در رسانه‌ها به چشم نخورده است، انتظار می‌رود که با قیمت 8 میلیون ین الی 11 میلیون ین فروخته شود که با تبدیل آن به ارز بین المللی، چیزی حدود 70 الی 97 هزار دلار خواهد شد که چندان شایسته این اتومبیل قدرتمند نیسان با قابلیت رسیدن به سقف سرعت 421 کیلومتر بر ساعت نخواهد بود.
برچسب ها:
نظرات