قیمت کیا سورنتو 2018 در انگلیس؛ 50% کمتر از ایران

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده و عکاس
کیاموتورز فروش مدل جدید سورنتو را برای بازار انگلستان آغاز کرد. قیمت پایه ی این خودرو 28 هزار و 995 پوند است. مدل 2018 این خودرو در بازار انگلستان در تیپ KX-1 عرضه می شود که امکانات استاندارد آن شامل مواردی همچون چراغ های روشنایی در روز LED، ردیف سوم صندلی ها، رینگ های اسپرت آلومینیومی، سنسور دنده عقب، رادیوی دیجیتال، اتصال تلفن هوشمند و سامانه های کمکی رانندگی می شوند.
تیپ بالاتر این خودرو KX-1 نام دارد که قیمت پایه آن 32 هزار و 695 پوند اسیت. امکانات اضافی این مدل شامل دستگیره های در کرومی، تودوزی چرمی، گرمکن صندلی های جلو و عقب، سیستم رهیاب ماهواره ای با نمایشگر 8 اینچی، سیستم تهویه خودکار دوگانه، سنسور باران و چند مورد دیگر می شود.

کیا سورنتو

کیا سورنتو

تیپ بعدی کیا سورنتو در انگلستان KX-3 است که از چراغ های جلو و عقب LED، صندلی برقی راننده با تنظیم 8 جهته، پدال های آلومینومی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، در صندوق عقب برقی، سیستم صوتی حرفه ای، شارژر بدون سیم تلفن همراه هوشمند، نمایشگر 7 اینچی پشت آمپر ها و سیسم هشدار بین خطوط مجهز است که قیمت این مدل نیز از 36 هزار و 695 پوند آغاز می شود.

کیا سورنتو

کیا سورنتو

مدلی نیز با نام جی تی لاین وجود دارد که بالاتر از KX-2 و پایین تر از KX-3 محسوب می شود و 36 هزار و 495 پوند قیمت دارد. این مدل همان KX-2 است که به امکاناتی نظیر ریموت هوشمند، استارت دکمه ای، صندلی 8 جهته ی راننده، نمایشگر 7 اینچی پشت آمپر، سیستم هشدار بین خطوط، سیستم لیمیتر سرعت و سیستم هشدار هوشیاری راننده مجهز شده است.
بالاترین تیپ کیا سورنتو در این بازار نیز مدل جی تی لاین S است که 41 هزار و 995 پوند قیمت دارد. این مدل به امکاناتی چون دوربین 360 درجه، سیستم پارک خودکار هوشمند، سیستم هشدار نقطه کور، سیستم هشدار خودروهای پشت سر، کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری خودکار، سیستم صوتی حرفه ای هامن کاردون، صندلی راننده ی 10 جهته به حافظه، سردکن صندلی های جلو و سقف پانوراما مجهز است.

کیا سورنتو

کیا سورنتو

کیا سورنتو در بازار آمریکای شمالی با دو موتور بنزینی که یکی چهار سیلندر 2.4 لیتری و دیگری 6 سیلندر 3.3 لیتری است عرضه می شود اما در بازار اروپا این خودرو با با یک موتور 2.2 لیتری دیزلی به فروش می رسد که 194 اسب بخار قدرت و 441 نیوتن متر گشتاور دارد و می توان آن را با یک گیربکس 8 دنده اتوماتیک و یا 6 دنده دستی سفارش داد.
تمام این موارد در حالیست که با توجه به تعرفه های جدید واردات خودرو به نظر می رسد که قیمت مدل های 2018 هیوندای سانتافه و کیا سورنتو در محدوده 300 الی 320 میلیون تومان اعلام شود و چنین قیمتی در مقایسه با قیمت میانگین 30 هزار پوندی (حدود 180 میلیون تومانی) سورنتو در بازار انگلستان فوق العاده گزاف به نظر می رسد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

محمد

1396/10/13
جالب اینجاست درآمد هر شهروند عادی ( کارمند و کارگر معمولی شرکت ها) اروپایی و آمریکای شمالی و ... از ما بیشتر هستش و نصف قیمت ما پول بابت خرید خودرو میدن. درآمد ما یک دهم اروپا و آمریکا و قیمت ها دو برابر اروپا و آمریکا.