۲۰ درصد قیمت خودرو در جیب بانک‌ها

تسنیم : عضو اتاق بازرگانی تهران و رئیس هیات‌مدیره صنایع همگن قطعه‌سازی گفت:۲۰ درصد قیمت خودرو در ایران ناشی از نرخ سود تسهیلات بانکی است.
محمدرضا نجفی‌منش افزود: نرخ بالای سود تسهیلات بانکی بسیار ما را آزار می‌دهد به‌طوری‌که همتای ما در کشوری مثل چین یا ژاپن تنها ۳ درصد سود بانکی پرداخت می‌کند اما در ایران، نرخ سود تسهیلات با اسم ۱۸ درصد با اندکی تعویق به ۲۸ درصد خواهد رسید. نجفی منش افزود: ۲۰ درصد قیمت خودرو در ایران فقط در نرخ سود تسهیلات بانکی آن خلاصه می‌شود و این در حالی است که تورم نیز سال به سال صنعت خودرو در ایران را از صحنه رقابت دور می‌کند. رئیس هیات‌مدیره صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: حتی وجود ۱۰ درصد تورم در کشور هم به خودروسازی ایران آسیب جدی وارد می‌کند ضمن اینکه باید دامنه مقیاس تولید را در ایران وسعت بخشید و در صورت مهار نشدن این عوامل، تولید داخلی هرگز رقابت‌پذیر نخواهد شد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

مصطفی

1396/10/23
مظلوم نمایی تا کی؟ تو چین و ژاپن مردم عادی هم وام با سود 2، 3 درصد میگیرن اینجا همه دارن سود 18% میدن به بانکها شما هم یکی از همهو تافته جدا بافته نیستین که!

کیا

1396/10/23
آخه چقدر دروغ؟؟؟ جناب ایرانخودرو و سایپا، شما خودتون بانک هستید. پول مردم رو 6 7 ماه میخوابونید تا یه لگن تحویلشون بدید. شما خودتون میتونید وام بدید به وام گرفتن نیازی ندارید.

سعيد

1396/10/23
شمااگرنرخ سود بانكي منفي هم بشه بازهم قيمتهاي خودروهاتون روبه بهانهاي ديگه افزايش ميديد

954

1396/10/23
حَرْبٍ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ

954

1396/10/23
يَمْحَقُ اللَّهُ الرِّبَا وَيُرْبِي الصَّدَقَاتِ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ كَفَّارٍ أَثِيمٍ
  • ب

    1396/10/23
    نرخ تسهیلات بانکی را باید برای شما خودروسازان برابر افزایش خودروهاتون افزایش بدنند.