تولید پژو 2008 چقدر است؟

دنیای اقتصاد : سه‌شنبه هفته گذشته «دنیای اقتصاد» در همین ستون به بررسی دور جدید فعالیت دو شرکت پژو سیتروئن در ایران پرداخت و عنوان کرد که هیچ آمار دقیقی از وضعیت کمی و کیفی محصولات جدید این شرکت‌ها نیست و این خودروسازان به نوعی چراغ خاموش در حال پیشبرد اهداف خود در خودروسازی و بازار کشور هستند.
در این زمینه «دنیای‌اقتصاد» به آمارهای تولیدی و کیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت که هر ماه منتشر می‌شود استناد کرده بود، حال آنکه در این آمارها از مردادماه سال‌جاری تا آذر، خودروی ۲۰۰۸ به‌طور ماهانه تنها چهار دستگاه تولید داشته است و وضعیت کیفی این خودرو نیز مشخص نیست. در نهایت اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در واکنش به این گزارش در جوابیه‌ای به بررسی تولید دو شرکت پژو سیتروئن در ایران پرداخت و تاکید کرد که تولید پژو ۲۰۰۸ در نیمه دوم بهمن‌ماه امسال به روزانه ۱۳۰ دستگاه می‌رسد و خط تولید مشترک سیتروئن و سایپا نیز از اوایل تیرماه ۹۷ راه‌اندازی می‌شود. در این جوابیه همچنین عنوان شده که تاکنون حدود یک هزار دستگاه خودروی پژو ۲۰۰۸ تولید و ۸۰۰ دستگاه نیز تحویل داده شده است و مابقی خودروهای تولیدی نیز در فرآیند شماره‌گذاری و تحویل قرار دارند. وزارت صنعت در ادامه اظهار داشته که تعداد تولید در خط نیز در حال افزایش است؛ به‌طوری‌که میزان تولید در نیمه اول بهمن‌ماه امسال به روزانه ۹۰ دستگاه و در نیمه دوم بهمن‌ماه به روزانه ۱۳۰ دستگاه می‌رسد. روابط عمومی این وزارتخانه همچنین در مورد آخرین وضعیت قرارداد سایپا و سیتروئن نیز تاکید کرده که خط تولید مشترک سیتروئن و سایپا از اوایل تیرماه ۹۷ راه‌اندازی می‌شود که نخستین محصول آن C۳ خواهد بود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

سعیده محسنی

1396/11/4
خط تولید 2008 اردیبهشت 96 توسط رییس جمهور افتتاح شد و مطابق همین آمار حدود 800 خودرو مونتاژی، تاکنون روزی 4 خودرو مونتاژ شده است.سوال اینجاست که این چه خط تولیدی است که در 6 ماهه اول روزی 4 خودرو تولید کرده؟؟!!!! 16000 خودرو پیش فروش شد و 1000 میلیارد تومان نقدینگی وارد ایران خودرو شد در حالی که برای مشتریان با تحویل آبان نیز هنوز دعوت نامه نیامده است. این پول کجا رفته و چرا باید بهمن ماه تولید به روزی 130 عدد برسد.رقمی که بعید است واقعیت داشته باشد.

رضا

1396/11/4
من یکیش رو تو نمایندگی دیدم شماره شاسی H..000768 بود که نشون میده ایکاپ هنوز هزار تا هم تولید نکرده ولی آمار 4 دستگاه هم اشتباهه و به نظرم این سیاست ایکاپه که چراغ خاموش و بدون سر و صدا تو ایران فعالیت کنه که مورد تحریم های احتمالی ترامپ قرار نگیره