هشدار سازمان حمایت به وارد‌کنندگان خودرو

ايسنا : سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با بیان اینکه بر نحوه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی نظارت می‌شود، تاکید کرد: فروش خودروی وارداتی بدون داشتن کارت گارانتی و وارانتی تخلف به‌شمار می‌رود. سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان که در ماه‌های اخیر درگیر تلاطم‌های ثبت‌سفارش و واردات خودروهای خارجی بوده است اکنون طی اطلاعیه‌ای تاکید کرده که طبق ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان که در دی‌ماه امسال توسط هیات وزیران به تصویب رسید، واردات خودروی سواری منوط به داشتن نمایندگی رسمی و وجود زیرساخت‌های لازم و کافی برای ارائه خدمات پس از فروش و اخذ تاییدیه‌های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
همچنین در این اطلاعیه آمده است: واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی پس از عقد قرارداد ارائه خدمات پس از فروش با نماینده رسمی مجاز است، که با توجه به این موضوع با در نظر گرفتن ابلاغ این دستورالعمل مردم باید دقت کنند تمامی عرضه‌‌کنندگان خودروهای وارداتی نسبت به عرضه خودرو با کارت خدمات گارانتی و وارانتی (تضمین و تعهد تامین قطعات) نمایندگی رسمی ملزم هستند. دوران گارانتی (تضمین) و وارانتی (تعهد) خودرو باید مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو باشد که در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ به تصویب رسیده است. در اطلاعیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تاکید شده است خریداران از خرید خودروهای وارداتی که فاقد کارت گارانتی نمایندگی رسمی هستند جدا خودداری کنند و در صورت هرگونه مواجهه با تخلف یا موارد مغایر با قوانین موضوعات را مستقیما به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کنند. موضوع دیگری که در این اطلاعیه به آن اشاره شده است بحث پیش‌فروش خودرو بوده که گفته شده در‌صورتی‌که خریداران تمایل به خرید خودرو در قالب پیش‌فروش دارند این مدل از خرید را صرفا از طریق شرکت‌های دارای مجوز پیش‌فروش خودرو که از وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده است، پیگیری کنند که لیست آن شرکت‌ها را می‌توانند در سایت اینترنتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مشاهده کنند.
نظرات
 
 
 

علی

1396/12/7
سازمان حمایت از چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون مصرف کننده که بازنده ترین تو این معادله س

احسان

1396/12/7
سازمان مصرف کننده: عزیزم یواش بفروش وگرنه اوخ میشی گوگولی.
  • افشین

    1396/12/8
    میخوان تند بفروشند، میخوان یواش بفروشند ! من که شخصا قید ماشین تولید داخل چه ایرانی چه چینی رو زدم ! پولم نداشته باشم، ماشین مونتاژی نمیخرم ! حتی دست دوم های خارجی و قدیمی شرف داره به ماشینای اینا !
    میدونم خیلی ها هم مثل من فکر و هم عمل می کنند.

عباس

1396/12/8
کافیه همه متحد باشن و نخرن ... مشکل اینجاست که با وجود این همه بازی و داستان باز هم مردم میرن میخرن و در دراز مدت هم به ضرر خودشون کار میکنن هم بقیه . از ماست که بر ماست

افشین

1396/12/8
واقعا تا الان نمیدونستم یه همچین سازمانی هم وجود داره !
و حالا که میدونم.... پس اینا چه غلطی می کنند!؟ :-)