رتبه جهانی ایران در خودروسازی

دنیای اقتصاد : جدیدترین آمارهای جهانی نشان می‌دهند صنعت و بازار خودرو ایران به‌واسطه رشد تولید و افزایش تقاضا، رفته رفته در حال بازیابی جایگاه گذشته خود است.
بر این اساس و طبق آمارهای منتشره از سوی منابع بین‌المللی، خودروسازی ایران توانسته در سال ۲۰۱۷ به جایگاه شانزدهم جهان دست بیاید. همچنین بازار خودرو ایران نیز توانسته طی سال گذشته میلادی در رده دوازدهم جا خوش کند. طبق اعلام سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری، تولید انواع خودرو در ایران طی سال ۲۰۱۷ میلادی به یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه رسیده که در مقایسه با سال ۲۰۱۶، افزایش بیش از ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد. این رتبه در شرایطی به دست آمده که خودروسازی کشور پیش تر در سال ۲۰۱۱ میلادی (مطابق با سال ۱۳۹۰ شمسی) توانست به رکورد تولید بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه دست پیدا کرده و در جایگاه سیزدهم جدول خودروسازان دنیا قرار گیرد. این در حالی بود که سال پس از آن، بحرانی شدید ناشی از تحریم های بین‌المللی، خودروسازی را فرا گرفت و دوران سخت صنعت خودرو کشور آغاز شد، دورانی که حدود دو سال طول کشید و تیراژ صنعت خودرو ایران را تا مرز یک سوم (در مقایسه با سال ۲۰۱۱) کاهش داد. نتیجه چنین بحرانی، خروج ایران از جمع ۲۰ خودروساز بزرگ دنیا بود، هرچند در ادامه با لغو تحریم ها و افزایش تیراژ، ایران توانست به این لیست برگردد. در آمار ارائه شده اما چین با تولید ۲۹ میلیون و ۱۵ هزار دستگاه خودرو، بزرگ‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۷ لقب گرفته و آمریکا با ۱۱ میلیون و ۱۸۹ هزار دستگاه در رتبه دوم جا خوش کرده و ژاپن با ۹ میلیون و ۶۹۲ هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌ است. در سال ۲۰۱۷ همچنین بالغ بر ۹۷ میلیون دستگاه خودرو در جهان به تولید رسیده است.
اما مطابق اعلام سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری، بازار خودرو ایران نیز از نظر حجم فروش به جایگاه دوازدهم در سال ۲۰۱۷ دست یافته است. بر این اساس، یک میلیون و ۷۱۸ هزار و ۵۶۵ دستگاه انواع خودرو نو در ایران طی سال میلادی گذشته به فروش رسیده که نشان از افزایش ۱۸‌درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ دارد. آمارهای جهانی اما از چین، آمریکا و ژاپن به‌عنوان بزرگ‌ترین بازارهای خودرو در سال ۲۰۱۷ نام برده‌اند.
نظرات
 
 
 

هو

1397/1/14
اگه تو این رتبه بندی کیفیت رو هم لحاظ میکردن رتبه ایران آخر بود!
حتا کیفیت چینیهایی که آوردن مونتاژ یا بقول خودشون تولید مشترک میکنن از چیزیکه تو بازار چینه هم کمتره
  • مت

    1397/1/14
    البته مد نظر داشته باشيد بنز استاندارد هاي ٨٥ گانه ايرانخودرو رو پاس نميكنه ها😂😂😂

شاهرخ

1397/1/14
ننگه برا خودروسازی دنیا که ایران رو خودروساز بحساب میاره

امین

1397/1/14
آخه مگه به تعداده؟
1600000 خودرو تولیدی ایران خودرو و سایپا به چه دردی میخورن؟

محمد

1397/1/14
وقتی رتبه یک هم بیاره ارزشی نداره چون آشغال تولید میکنیم و فقط بازار داخلی هست ، هیچ شخصی تو دنیا حاضر نمیشه فرقون های ایران رو خریداری کنه.

اقا پیروز

1397/2/23
در رتبه بندی ماشین کنترل دار میتونه اول باشه

زهرا

1397/3/13
البته باید در نظر داشت که دقتی بازار خودرو در ایران انحصاری باشه و هیچ خودرویی حق ورود به بازار ایران رو بدون مالیات و گمرک و هزار درد و کوفت رو نداشته باشه بایدم سایپا و ایران خودرو آشغالاشون رو با تیراژ میلیونی بفروشن